Rozszerzanie diety niemowląt

Okładka książki Rozszerzanie diety niemowląt
Magdalena KomstaMaja Lech-Fitowska Wydawnictwo: Wymagające poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Wymagające
2021-04-12
2021-04-12
#rozszerzaniedietyniemowlat #rozszerzaMY

Za parę dni zacznę rozszerzać dietę swojej córce i ta książka rozjaśniła mi wiele kwestii z tym związanych. Jest wnikliwa, mocno poparta badaniami naukowymi, ładna graficznie, przejrzysta. Wiedza przekazana jest w łatwy i przystępny sposób. Poruszone są chyba wszystkie kwestie związane z rozszerzaniem diety, jest nawet rozdział o diecie dziecka w święta. Na końcu znajdziemy pomocne tabele i przepisy (nawet na zdrowy tort na pierwsze urodziny malucha). Polecam!

Jeśli miałabym polecić jedną publikację na temat rozszerzania diety dziecka, byłaby to ta książka. Nie przytłacza długością, jest napisana przyjemnie i przejrzyście, ale przy tym też naszpikowana wiedzą - ale tą praktyczną, a nie tą, przez którą zastanawiasz się jakim cudem masz to wszystko zrealizować. Pomaga oswoić temat rozszerzania diety, daje wskazówki i narzędzia, by robić to bezpiecznie i zdrowo. Poleciłam już niejednej mamie i dalej będę polecać. No i co najważniejsze, jest bardzo aktualna!

Bardzo polecam! Książka jest oparta na najnowszych, rzetelnych źródłach takich jak publikacje naukowe czy oficjalne rekomendacje światowych istytucji. Nic nie jest wyssane z palca czy też pozbawione przypisu. Brawa dla autorek!

Świetna książka, która zbiera w skondensowany i przejrzysty sposób wszystkie aktualne informacje na temat rozszerzania diety. Obszerna bibliografia dla mnie jest potwierdzeniem jakości. Bardzo łatwo odnajduje się poszczególne informacje, gdy trzeba sobie coś przypomnieć.

Super książka! Treściwa i konkretna. Bardzo otworzyła mi oczy od czego zacząć itd. Niby wszystko można znaleźć w internecie ale jednak czasem brakuje żeby te dane były potwierdzone lub skompletowane w jednym miejscu. Polecam mocno.

Książka napisana prostym przystępnym językiem. Wszystkie wskazówki dotyczące rozszerzenia diety w jednym miejscu 😀

Jest to pierwsza publikacja z jaką mam styczność na temat rozszerzania diety niemowlęcej w ogóle i muszę przyznać że po tej lekturze nie czuje potrzeby by sięgać po kolejne książki i szukać kolejnych informacji bo to wydanie na tyle zgłębia temat i go rozpracowuje ze czuje ze wiem wszystko co niezbędne by rozpocząć z dzieckiem wprowadzanie stałych posiłków do diety.
Wiedza zebrana w książce poparta jest różnymi badaniami przeprowadzanymi przez rozmaite instytucje, różnego rodzaju specjalistów, z wielu zakątków świata. Ponadto treści te są podane przystępnie i konkretnie. Książkę czyta się nalrawde szybko i czuje się ogrom zawartych w niej informacji (część z nich prezentowana jest w formie przystępnych grafik które mam zamiar skserować i powiesić na kuchennej ścianie by informacje najważniejsze mieć zawsze pod ręką).
Jestem pełna podziwu dla autorek i redaktorów tego poradnika że udało się im stworzyć tak praktyczny i kompletny przewodnik po żywieniu niemowląt (zawiera wszystkie informacje o komponowaniu diety dziecka i jej bilansowaniu , o możliwych problemach przy rozszerzaniu diety, przykładowe przepisy i opis akcesorow niezbędnych oraz zbędnych dziecku przy spożywaniu stałych pokarmów i wiele wiele innych równie ważnych informacji) . Serdecznie polecam zakup, naprawdę warto.

Wiedza...

Świetne kompendium wiedzy na temat rozszerzania diety u niemowląt. Krótkie rozdziały, przejrzyście napisane. Tabele, zestawienia do których z łatwością możemy wrócić kiedy najdą nas wątpliwości co i w jakich ilościach podawać maluchowi. I co ważne, napisana przez osoby, których wiedzy można zaufać. Jako początkująca mama polecam z całego serca.

Super książka. Właśnie takiej szukałam. Napisana w przystępny sposob, wyjaśnia wiele kwestii. Dla mnie jako kobiety, która pierwszy raz została matką, ta książka jest super. Będę ją polecać wszystkim.

Książka wyczerpuje wszystkie ważne kwestie RD Twojego dziecka. Polecam każdemu młodemu Rodzicowi

Dodaj cytat z książki Rozszerzanie diety niemowląt