Healthy Mama. Poradnik zdrowej mamy

Okładka książki Healthy Mama. Poradnik zdrowej mamy Anna Lewandowska
Okładka książki Healthy Mama. Poradnik zdrowej mamy
Anna Lewandowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Burda Publishing Polska
2017-05-24
2017-05-24

Okładka książki Bobas lubi wybór. Twoje dziecko pokocha dobre jedzenie Tracey Murkett, Gill Rapley
Bobas lubi wyb... Tracey Murkett, Gil...
Okładka książki W oczekiwaniu na dziecko Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
W oczekiwaniu ... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki Dlaczego nikt mi tego nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców Natalia Hailes, Ash Spivak
Dlaczego nikt ... Natalia Hailes, Ash...

Pozycja dla kogoś, kto nie wie nic o ciąży. Jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że poradnik pisany był z perspektywy nieprzeciętnie bogatej osoby, która ma dużo środków i możliwości.

ciekawe czy sama to napisała... wolę cwiczyć z moniką kołakowska

ciekawe czy sama to napisała... wolę cwiczyć z moniką kołakowska

Oj nie, książkom, które tak niewiele wnoszą, a bazują tylko na znanym nazwisku stanowczo mówię nie. Nigdy więcej. Mało wartościowej treści, dużo obrazków.

zaczytana0598
"Healthy mama. poradnik zdrowej mamy" autorstwa znanej nam Anny Lewandowskiej to kompendium wiedzy na tematy ciążowe.
Książka jest podzielona na pięć rozdziałów. W pierwszym rozdziale możemy się dowiedzieć wszystko na temat przygotowania do ciąży, znajdziemy tu główne zasady, których powinniśmy zastosować, niezbędne badania do wykonania, a także sporo informacji na temat masy w ciąży. Drugi rozdział skupia się głównie na żywieniu w czasie ciąży jak i przed. Są tu też zamieszczone porady na ciążowe dolegliwości.
Natomiast cały rozdział 3 obejmują inspiracje na posiłki. Są bardzo zróżnicowane.
W czwartym rozdziale przeczytamy o aktywności w czasie ciąży oraz o jej przeciwwskazaniach. Poznamy tu również sporo ćwiczeń podzielonych na odpowiednie trymestry.
W ostatnim rozdziale przeczytamy wszystko na temat dbania o cerę w ciąży. Co też jest bardzo ważne dla kobiet... Są tu również wskazówki jak zadbać o pojawiające się rozstępy 😊 Ten poradnik to naprawdę ogrom wiedzy, dlatego też jestem w stanie śmiało polecić go dla wszystkich pań które chcą mieć swoje dzidziusie, jak i tym, które już ich oczekują.
#healthymamaporadnikzdrowejmamy #healthymama #poradnikciążowy #poradnik #ciąża #dobryporadnik #wydawnictwosłowne #annalewandowska @wydawnictwo_slowne @annalewandowska

zaczytana0598

Do tej pozycji podeszłam dosyć sceptycznie, szukając bardziej przykładów treningów ciążowych aniżeli wiedzy o samej ciąży. I rzeczywiście, aspekt sportowy został dobrze rozwinięty: autorka przytacza ćwiczenia w podziale na różne trymestry, zamieszczony jest także opis ich wykonania i uwagi, na czym się skupić. Jednak cała otoczka (pielęgnacja ciała, dieta etc) to nic nowego w porównaniu do podobnej literatury. Może warto by było skupić się dodatkowo na treściach o tematyce aktywności fizycznej, z rozszerzeniem na inne sporty niż tylko trening na macie. W tym aspekcie bowiem często brak jest treści (a przynajmniej skondensowanych) nie tylko w literaturze, ale także w internecie.

Przydatne treści o badaniach, przyroście masy w ciąży i najciekawsze dla mnie zasady zdrowego żywienia i pełna informacja o ziołach :) Motywująca do aktywności fizycznej podczas tego pięknego okresu. Do dziś używam do treningów. Polecam!

Książka Anny Lewandowskiej napisana jest z perspektywy aktywnej, zamożnej, mieszkającej w dużym mieście ciężarnej kobiety. To oznacza, że niektórym czytelniczkom wyda się pewnie snobistyczna. Ja podeszłam do niej z pewnym dystansem i przeczytałam ją z przyjemnością.
"Healthy mama" skupia się w znacznej mierze na odżywianiu. Poznamy dzięki niej zasady zdrowego żywienia, ze szczegółowym opisem w jakich produktach możemy znaleźć witaminy i minerały oraz dlaczego ważne jest kontrolowanie ich poziomu będąc w ciąży i nie tylko. Oprócz tego książka zawiera sporo przepisów na zdrowe, lekkie i bogate w wartości odżywcze potrawy, przekąski i desery. Przyznam, że zdarzało mi się nie raz i nie dwa wygooglowywać wspominane przez Lewandowską produkty. O ile olej kokosowy, choć nie gości w mojej kuchni, jest dla mnie zrozumiały to co to jest amarantus, acerola czy okra już musiałam sprawdzić. Dla niektórych może być to minus, bo nie wszędzie te produkty są dostępne, a nawet jeśli to ich ceny mogą nie zachęcać do zakupów. Ale wracając do książki. Ostatnia jej część, to opis ćwiczeń z podziałem na poszczególne trymestry, wraz ze zdjęciami autorki wykonującej je. Bardzo podobało mi się podkreślanie przez nią, że przed rozpoczęciem aktywności fizycznej koniecznie należy skonsultować się z lekarzem oraz to, że autorka powtarza by słuchać swojego ciała. Lewandowska jest świadoma, że nie każda czytelniczka jest fit a forsowanie się zamiast pomóc, może zaszkodzić.
Uważam, że mimo lekkiej burżuazji wylewającej się z części "żywieniowej" tej książki, jest ona ciekawą lekturą dla przyszłej mamy. Anna Lewandowska jak zwykle zachęca do zmiany swojego stylu życia na lepsze i myślę, że każdy znajdzie tu kilka pomysłów jak wprowadzić choćby małe ulepszenia w swojej codzienności.

Bardzo fajne kompendium o tym, co jeść, w jakich ilościach i w czym. Jak się przygotować, jak ćwiczyć, jak sobie radzić. Do tego super przepisy i bardzo ładne zdjęcia. Wg mnie najważniejsze informacje w jednym miejscu, bez konieczności przekopywania forów internetowych. Polecam jako przyszła mama:)

Fajne przepisy

Fajne przepisy