Jej słowa, jego czyny

Okładka książki Jej słowa, jego czyny Agnieszka Malinowska
Okładka książki Jej słowa, jego czyny
Agnieszka Malinowska Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2021-04-19
2021-04-19
9788382192650

Przeczytalam raz dwa, nie jest to obszerna opowiesc, ale dość ciekawa. Czyta się szybko, nie trzeba długo czekać na rozwój akcji, dużo sie dzieje I nie nudzi.
Irtytowal mnie tylko... powtarzany zbyt często zwrot "blondyneczko" ale okej przymykam oko na to :) Historia jest trochę o miłości, trochę z wątkiem kryminalnym. Nie tego się spodziewalam, ale jestem mile zaskoczona.

Zuzanna jest autorką kryminałów. Całe studia poświęciła pracy naukowej nad etyką zabijania. W jej życiu pojawia się mężczyzna, który ma wobec niej niebezpieczne zamiary. Otrzymał na nią zadanie do wykonania. Ma dostarczyć ją do szefa. Ale kiedy na horyzoncie pojawia się miłość wszystko się zmienia. Czy Robert jest jednym z zabójców, o których tak namiętnie pisze Zuzanna? Dlaczego zabija? Czy będzie potrafił przestać?

Zuzanna to autorka średnio udanych kryminałów, żyje jak typowa singielka. Jej życie zmienia się w momencie spoliczkowania szefa miejscowej mafii o czym dziewczyna nie ma pojęcia. Upokorzony mafioso wysyła do spacyfikowania Zuzy swego najlepszego człowieka, nie było by z tym żadnego problemu gdyby Robert nie zapałał głębokim uczuciem do swej ofiary, czy lojalność zwycięży z uczuciem?

Wow, ja się kompletnie nie tego spodziewałam!
Ja nie miałam pojęcia że to będzie taka fajna książka, zaczęłam ją spory czas temu, ale odłożyłam bo niestety moje zaległości były spore. Wróciłam do Niej i żałuję że się skończyła. Szybka akcja, niesamowite zwroty tych akcji i powiedziałabym że to jeden z lepszych thrillerów jakie przeczytałam.
O książce jest stanowczo za cicho, a ja nie rozumiem dlaczego bo to jest kawał dobrej powieści.
Autorce należą się wielkie brawa, bo stworzyła coś super, pióro też ma na prawdę przyjemne do czytania.
Szkoda że tak mało stron, ale liczę że autorka jeszcze nie raz nas zaskoczy.
W ogóle bym nie powiedziała że to debiut.

"Jej słowa, jego czyny" to debiutancka powieść Agnieszki Malinowskiej.

Zuzanna to autorka kryminałów, która od niedawna prowadzi warsztaty pisarskie na uniwersytecie. Jej życie w końcu nabiera rozpędu i zmierza w dobrym kierunku. Jednak wszystko się sypie, gdy kobieta przypadkiem naciska na odcisk groźnemu szefowi mafii. Zuzanna jeszcze nie wiem, że od tej chwili jest wielkim niebezpieczeństwie, bo mężczyzna wydał na nią wyrok i planuje się zemścić. Mafijny boss zleca swoim ludziom porwanie kobiety, która nadszarpnęła jego dobre imię, ale nie przywidział jednego, że między jego pracownikiem, a kobietą pojawi się uczucie...

"Jej słowa, jego czyny" to nic innego jak mieszanka różnych gatunków literackich - prawdziwa bomba, która dostarczy czytelnikowi wielu wrażeń. Nie ukrywam, że z tą historią naprawdę mam duży dylemat, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Chyba za bardzo wzięłam sobie do serca opis "Ona pisze o morderstwach, on je popełnia" i rzeczywiście myślałam, że główna bohaterka, autorka kryminałów ma w gronie swoich czytelników, jakiegoś świra, który popełnia zbrodnie z jej książek i będziemy mieć tu jakąś krwawą jatkę... jednak źle to wszystko zinterpretowałam. W zamian dostałam jakieś porachunki mafijne, trochę sensacji, trochę erotyki, czyli połączenie, za którym zdecydowanie nie przepadam. Choć zdaje sobie sprawę, że jest duże grono czytelników, którzy odnajdą się w tej opowieści, bo lubią takie urozmaicenia - ja niestety do nich nie należę. Wiecie też nie chce przekreślać tego tytułu, bo sam początek mnie wciągnął i w miarę szybko się wkręciłam w fabułę, jednak później coś nie zagrało i z każdą stroną było już coraz gorzej. Przepraszam...🙈 Jak dla mnie nie do końca był to prawdziwy thriller z krwi i kości, przez co czuję się trochę oszukana. Ci, którzy zdecydują się jednak po sięgnięcie tej lektury, muszą się przygotować na to, że ta historia nie skończy się na jednej części, tak więc szykujcie się na kontynuacje. Książkę mogę polecić tym, którzy lubią fabuły z wątkiem miłosnym i gangsterką w tle.

"Jej słowa, jego czyny" to debiutancka powieść Agnieszki Malinowskiej.

"JEJ SŁOWA, JEGO CZYNY" AGNIESZKA MALINOWSKA

Polski debiut literacki.
Powieść zakwalifikowana do kategorii : kryminał, sensacja, thriller, ja bym jednak stanowczo uznała, ze jest to powieść obyczajowa, romans.

Ona i On, czyli Zuzanna i Robert.
Ona jest początkującą autorką powieści kryminalnych i na kartach swych książek morduje bohaterów z zimną krwią.
Ambitna, młoda, ładna blondyneczka.
On natomiast jest płatnym zabójcą, który zawsze wykonuje swoje zlecenie i nie cofnie się przed niczym.
Inteligentny, przystojny i niebezpieczny.
Co się wydarzy, gdy tych dwoje się spotka, a ich spotkanie jest nieuniknione, ponieważ Robert został zadanie, aby doprowadzić do swego szefa Zuzannę.
Jaka będzie kara za odrzucenie zalotów gangstera ?
Brudny świat przeraża, ale i fascynuje. Wzbudza strach, ale i intryguje.
Dużo się tu dzieje i wszystko jest super przemyślane i zaplanowane.
Podoba mi się, że całą historię poznajemy dwutorowo, czyli opowiada Ona i opowiada On.
Całkiem udany debiut.

Prosty i ciekawy pomysł, prosty język i styl, który powoduje, że powieść czyta się bardzo lekko i szybko.
Jest intryga, ciekawa fabułą, dużo się dzieje, prawdziwi bohaterowie i ich pragnienia.
Pojawi się chemia, namiętność, miłość i niebezpieczeństwo.

Moralne morderstwo hmm jakże trudno to udowodnić.

Zakończenie sugeruje ciąg dalszy tej historii - czekam :)

Cytat : " Kiedyś wierzyłam w anioły. Czasami nawet się modliłam, choć bez głębszego zastanowienia, nie mówiąc już o jakichkolwiek refleksjach. Na szczęście mi przeszło.
Teraz zabijam ludzi - permanentnie, w sposób przemyślany i mądry. Tak, można kogoś zabić w mądry sposób. Odbieram życie i bawię się tym. Ofiary zawsze są przypadkowe, bo nie chce budować zbędnych powiązań. To nie one są ważne. Ważny jest sam proces, prawdziwy sposób morderstwa i nieprawdziwe tropy... Bo, czy istnieje etyka zabijania ?

"Jak łatwo manipulować człowiekiem, który ma coś lub kogoś do stracenia".

Zapraszam WAS do siebie www.ostatniastrona.com.pl

"JEJ SŁOWA, JEGO CZYNY" AGNIESZKA MALINOWSKA

Polski debiut literacki.

Ona i On, czyli Zuzanna i Robert.
Ambitna, młoda,...

“Ona pisze o morderstwach, on je popełnia”

Czytając ten opis w pierwszej chwili myślałam, że biorę do ręki kryminał, a fabuła opiera się na tym, że Ona pisze książki, a On popełnia morderstwa na ich podstawie. Czy tak właśnie było? Nie! Czy jestem zawiedziona? Nie!

“Jej słowa, jego czyny” Agnieszki Malinowskiej to naprawdę wciągająca historia, którą czyta się jednym tchem, tylko króciutka, bo liczy zaledwie 250 stron.
Zuzanna zbiegiem okoliczności wpada w oko niejakiemu Zakrzewskiemu, który podaje się za prorektora uczelni, gdzie kobieta wygłasza przemówienie. Odrzuca jego amory i tym sposobem ściąga na siebie kłopoty, bo mężczyzna nie jest osobą za którą się podaje. Każe jednemu ze swoich najlepszych ludzi sprowadzić ją do siebie za wszelką cenę. Czy tajemniczy On wykona zadanie?

Bardzo fajna kreacja bohaterów, autorka świetnie ukazała ich charaktery.
Zuzanna inteligentna, ambitna, początkująca pisarka, autorka kryminałów, próbuje udowodnić tezę o moralności zabójcy. Zostaje uwikłana w coś o czym nie ma pojęcia.
Robert płatny zabójca na zlecenie, władczy, bardzo inteligentny, oczytany. Zaskoczony rodzącym się uczuciem i pożądaniem do “blondyneczki”. Nie da się ukryć, że chemia i wzajemne przyciąganie między tą dwójką jest niemal namacalne.
Na uwagę zasługują również postaci poboczne Joanna- przyjaciółka Zuzi wnosząca nutkę humoru i szaleństwa do fabuły oraz Kary- przyjaciel i kolega po fachu Roberta.
Jest trochę opisów, przemyśleń głównych bohaterów, ale w niczym mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie oddawały ich emocje i odczucia.
Lektura to romans, ale z wątkiem mafijnym i kryminalnym. Idealna do przeczytania w jeden wieczór lub popołudnie na leżaku z książką w ręku.
Epilog daje nadzieję na kontynuację i mam nadzieję, że tak będzie. Czuję niedosyt i bardzo chętnie poznam dalsze losy bohaterów. Polecam wam tę króciutką, ale wciągającą opowieść. Gratuluję autorce debiutu i liczę na więcej.
Bardzo dziękuję Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz ❤

“Ona pisze o morderstwach, on je popełnia”

Zuza jest młodą pisayrka, którą całe swe studia poświęciła pracy naukowej nad etyką zabijania. W jej poukładanym życiu niestety pojawiają się komplikacje. Nieświadoma naraziła się bardzo niebezpiecznym ludziom.
Gdy pewnego dnia spotyka Roberta nie zdaje sobie sprawy, że jest on mordercą, który " ma się nią zająć". Lecz czy tak się stanie? Czy Zuza znajdzie potwierdzenie swoich tez o moralnych zabójcach?

Historia Zuzy i Roberta to bardzo lekka i wciągająca książka. Spodobał mi się styl Agnieszki Malinowskiej i chętnie wrócę jeszcze do jej książek.

Autorka w świetny sposób skonstruowała historię, co skutkowało przeczytaniem jej na jednym tchu.

Zuzanna to bohaterka, która boryka się ze swoimi uczuciami. Trochę ją one niepokoją, nie wie czy dać porwać się uczuciu, czy jednak być ostrożną. Robert - bezwzględny, męski i przystojny morderca, odkrywa przy dziewczynie swoją delikatniejsza stronę. I oczywiście Mała Mi - koleżanka Zuzy, przez którą momentami wybuchałam śmiechem. . Mieszanka tych bohaterów sprawiła, że przy tej książce nie znudzimy się na chwilę.

Połączenie świetnych bohaterów, ciekawej fabuły zwieńczonej zwrotem akcji w zakończeniu sprawia, że z niecierpliwością czekam na dalsze losy Zuzy i Roberta.

Ona pisze o morderstwach, On jej popełnia.
Ona próbuje rozpracować motywy, On próbuje odreagować każdą zbrodnie...
Niesamowicie wciągająca fabuła. Przyznam szczerze, że czytałam z zapartym tchem.
Niby mafia, jednak ugryziona całkowicie z innej strony. I to ciekawej strony.
Interrakcje, które rozwijały się stopniowo - bez szaleńczych uprowadzeń i morderstw.
Jednak tych brutalnych scen również nie zabrakło.
Głowni bohaterowie niesamowicie przedstawieni.
Zuzannę polubiłam od jej pierwszego zdania. Niesamowicie inteligentna i błyskotliwa bohaterka, która swoją wytrwałością i zaangażowaniem spełnia się zawodowo ale w relacjach damsko-męskich jest niesłychanie naturalna.
Robert to facet, którego długo nie zapomnę. Władczy ale i inteligentny. Niesamowicie uparty ale przede wszystkim potrafiący nazwać uczucia.
Fabuła genialnie poprowadzona wciaga czytelnika po same uszy... Przemyślana i dopracowana!
I choć książka jest niesłychanie krótka, jak na ilość informacji w niej zawartej, to czylalo mi się ją znakomicie. Doskonale wyważone emocje, bardzo lekkie pióro i zaskakujący koniec...
Czuję niedosyt i liczę, że kolejna część ukaże się niebawem!
Jestem szczerze zaskoczona i naprawdę polecam każdej fance mafijnych romansów 👌

Ona pisze o morderstwach, On jej popełnia.
Ona próbuje rozpracować motywy, On próbuje odreagować każdą zbrodnie...
Niby mafia, jednak ugryziona całkowicie z innej strony. I to ciekawej strony.
Jednak tych...

,,Jej słowa, jego czyny,, Agnieszki Malinowskiej to książka , którą trudno podpiąć pod jeden rodzaj literacki,bo w sobie zawiera kryminał,sensację,,obyczajówkę,, i romans. Autorka prowadzi narrację poprzez dwie osoby, Zuzannę i Roberta. Ona początkująca pisarka kryminałów,która na razie skłania się ku karierze naukowej, natomiast on, choć przystojny i inteligentny to jednak zaplątany w ciemne interesy. Nie powinni się spotkać, ale jednak poznają się i mają ku sobie. Dzięki tej znajomości Zuza zawędruje prosto z kartek swej książek w rzeczywisty świat ,pełen namiętności i niebezpieczeństw. Jak sobie w nim poradzi, czy wygra w jej życiu miłość,czy też na jej drodze staną ,,ciemne typy,,? Tego dowiecie się z książki, którą czyta się szybko i przyjemnie,aż do samego końca. A koniec też nie zbyt jasny,ponieważ wywołuje nowe pytania i wzbudza ciekawość. Polecam.

"Jej słowa, jego czyny" - mimo że jest to dość krótka książka - podzieliłabym na dwie części. Pierwszą - nudną i baaardzo przeciętną i drugą - pełną akcji, zawirowań i zaskoczenia. Zakończenie było tym, co stanowiło kropkę nad "i". Mocne i dające czytelnikowi do myślenia. Myślę, że nawet większość z nas byłaby w stanie przewidzieć decyzję Zuzanny.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2o22
  • Empik audio powieści
  • Moje

Dodaj cytat z książki Jej słowa, jego czyny