Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka

2021-03-24
2021-03-24
muminki

Bardzo ważny box.

"Muminki. Bardzo ważne sprawy" to zestaw czterech książeczek w poręcznym etui, które dedykowane są najmłodszym czytelnikom. Mieszkańcy Doliny Muminków postarają się w każdej z czterech książkowych odsłon nauczyć małych odbiorców czegoś o kolorach, o porach roku, o emocjach, a także o rodzinie i przyjaciołach.

Pomysł na cały zestaw jest bardzo prosty: zamieścić jak najwięcej łatwych do zapamiętania informacji na małej przestrzeni, ciekawie je objaśnić, pięknie zilustrować i dzięki temu sprawić, że maluchy sporo z tego wszystkiego zrozumieją. Wydaje mi się, że dzięki takiej koncepcji pomysł ten ma wielkie szanse powodzenia :)

Muminek wraz z rodziną i przyjaciółmi wyjaśni dzieciom na czym polegają zmiany pór roku oraz co w trakcie każdej z nich można robić. Następnie najmłodsi poznają sporo podstawowych barw, a także zrozumieją, jak nazywają się odczuwane przez nas wszystkich emocje. Czwarta książeczka z zestawu to przedstawienie dzieciom rodziny i przyjaciół Muminka, a przy okazji bardzo fajne wprowadzenie w świat opowieści Tove Jansson (które zapewne będą przez nich w niedalekiej przyszłości odkrywane).

Box prezentuje się bardzo ładnie i jest przy okazji bardzo trwały - każdą książeczkę wykonano z wytrzymałego kartonu, dzięki czemu prawdopodobnie wytrzymają one niejedną sesję czytania i przeglądania ;)

Polecam!

Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki.

#muminkibardzoważnesprawy #muminki #muminkiimałami #harperkids #harpercollinspolska

Bardzo ważny box.

Pomysł na cały zestaw jest bardzo prosty:...

Seria czterech kartonowych książeczek o Muminkach i ich przyjaciołach. Każda z nich dotyka innego tematu. Warto zacząć od części „Rodzina i przyjaciele”, ponieważ to właśnie tutaj zostały przedstawione główne postacie, bohaterowie kultowych książek, mieszkańcy Doliny Muminków: Muminek, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka, Mimbla, Włóczykij, Panna Migotka, Migotek. Oczywiście nie o wszystkich tu mowa. Może rodzice pomogą zidentyfikować inne postacie, które znajdziecie na kartonach: na przykład Ryjka i Paszczaka.
„Pory roku” pokazują Dolinę Muminków o innej porze roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. Mała Mi moczy wiosną nóżki w strumieniu, latem rodzina Muminków pracuje w ogrodzie, jesienią Włóczykij wyrusza na południe, zimą Muminki zapadają w zimowy sen.
W „Kolorach” dzieci poznają razem z Muminkami podstawowe kolory: żółty, pomarańczowy, niebieski, zielony, różowy, brązowy, turkus i fioletowy. Z kolorami związani są bohaterowie Doliny Muminków. Panna Migotka ma żółtą grzywkę i bransoletkę, dynia Mamusi Muminka jest pomarańczowa, ubranie Paszczaka fioletowe. Kolory mają też prefiks: „jasno…” np. jasnoniebieski.
W „Emocjach” dzieci poznają tematyczne słownictwo. Ciekawski, zaciekawiony, strachliwy, odważny, rozmarzony, znudzony, nieśmiały, psotny, smutny, spokojny, wesoły, szczęśliwy. Maluchy obserwują bohaterów z Doliny Muminków w różnych sytuacjach, mogą identyfikować poszczególne emocje, uczucia.
Całość dotyka świata najmłodszych dzieci. Podoba mi się nawiązanie do kultowej serii o Muminkach. Może te małe kartony sprawią, że kiedyś w przyszłości starszaki wrócą do swoich ulubionych bohaterów już w poważniejszej wersji😊

Czy wy też tak macie, że wasze dzieci niekoniecznie podzielają waszą miłość do ulubionych postaci z dzieciństwa?
"Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka" @harperkids_polska
To seria czterech ...