Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Grzegorz Kapla Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura faktu
Skarpa Warszawska
literatura faktu
2021-05-05

Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce, ale na jej podstawie można przynajmniej wybrać książkę do przeczytania ;). Bo "Oblicza śmierci" wpadły mi w oko właśnie przez okładkę, a opis i recenzje sprawiły, że postanowiłam zapoznać się z tą lekturą.
Książka Kaply to zbiór krótszych i dłuższych reportaży dotyczących umierania w różnych kulturach. W co wierzyli lub...

Bardzo dobrze się czytało,autor w zwięzły sposób opisuje temat,dużo ciekawostek,na pewno poczytam inne książki tego autora.Jeśli ktoś interesuje się tematem polecam,bardzo dobra.

*** ,,Rzeka płynie na północ, wiatr dmie na południe. Każdy człowiek ma swoją godzinę."
Księga umarłych ***

Temat śmierci jest mi ogromnie bliski.
Nie boję się jej i potrafię godzinami o niej rozmawiać. Nic mnie w tym temacie nie dziwi i bywają chwile, że widzę więcej niż bym chciała.
Nie wszyscy wiedzą o czym teraz mówię, ale to tylko dlatego, że w naszym kraju takie...

Stałam raz koło śmierci. Nie widziałam jej. Czułam ją. Obok na łóżku leżała moja mama. Z jej oka spłynęła ostatnia łza. Patrzyłam z niedowierzaniem, wiedząc od kilku miesięcy, że ona nadejdzie. Śmierć. Zastała ją w domu, wśród najbliższych. Nie raz już ją widziałam, ale ta była najbardziej bolesna. Bardzo długo w sobie nosiłam w żałobę.

Każdy z nas próbuje znaleźć w tym...

• 2021
  • E-booki
  • Literatura faktu
  • Popularnonaukowe
  • Ebook
  • E-Booki

Dodaj cytat z książki Oblicza śmierci