Black Beauty

Okładka książki Black Beauty
Anna Sewell Wydawnictwo: Wordsworth Editions Seria: Wordsworth Collector's Editions literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wordsworth Collector's Editions
Wordsworth Editions
2018-01-01
Data 1. wydania:
2018-01-01
angielski

więcej Więcej

Wybitna!! Jedynie tak można określić tą książkę.

Miałka. Tak płytka, że można (paradoksalnie) wsadzić tam wszystko: niewolnictwo, feminizm, ekokrytykę, marksizm, kolonializm. Ale co z tego, skoro wszystko jest po wierzchu?

Opowieść dla dzieci, zawierająca nieprzemijalne prawdy, można czytać dziecku i samemu się wzruszyć. Klasyka angielskiej dziecięcej literatury.

Klasyka gatunku i książka dzieciństwa.

Pierwsza książka która w tak dokładny sposób przybliżała mi (zdecydowanie miejskiemu dziecku) życie na wsi oraz wzbudziła miłość do koni. Zdecydowanie must have każdego zwierzoluba. Idealna dla dzieci w przedziale 7-9 lat.

Jedna z pierwszych książek jakie przeczytałam. Piękna. To ona zapoczątkowała moją miłość do koni.

Fantastyczna historia nie tylko dla miłośników koni, ale i dla każdego, kto chciałby spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy niż czubek własnego nosa.
Obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka. Przygoda, która uczy więcej niż można się spodziewać.

Miła w czytaniu :)

Historia utwierdzająca w przekonaniu, że gatunek ludzki bywa godny pogardy i pożałowania :(

Nie sądziłam, że ta książka spodoba mi się tak bardzo. Jest po prostu piękna, mądra i wzruszająca. Na każdej stronie czuć ogromną miłość autorki do koni.

• Dzieciństwo
  • Konie