Mój Kary

Anna Sewell Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Seria: Klasyka literatura dziecięca
Black Beauty
2004-01-01
Poklewska-Koziełłowa K.
Klasyka
konie

Klasyka gatunku i książka dzieciństwa.

Pierwsza książka która w tak dokładny sposób przybliżała mi (zdecydowanie miejskiemu dziecku) życie na wsi oraz wzbudziła miłość do koni. Zdecydowanie must have każdego zwierzoluba. Idealna dla dzieci w przedziale 7-9 lat.

Jedna z pierwszych książek jakie przeczytałam. Piękna. To ona zapoczątkowała moją miłość do koni.

Fantastyczna historia nie tylko dla miłośników koni, ale i dla każdego, kto chciałby spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy niż czubek własnego nosa.
Obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka. Przygoda, która uczy więcej niż można się spodziewać.

Miła w czytaniu :)

Historia utwierdzająca w przekonaniu, że gatunek ludzki bywa godny pogardy i pożałowania :(

Nie sądziłam, że ta książka spodoba mi się tak bardzo. Jest po prostu piękna, mądra i wzruszająca. Na każdej stronie czuć ogromną miłość autorki do koni.

W dzieciństwie była to książka, do której często wracałam. Jej lekturze towarzyszyło mi dużo emocji - radość, gdy wesoły źrebak spędzał beztroską młodość biegając po pastwiskach oraz smutek, a czasem łzy, gdy musiał ciężko pracować lub właściciele nie troszczyli się o niego.
Myślę, że książkę można porównać do "Białego Kła" Jacka Londona, chociaż może nie jest tak dobra,...

Ta książka jest o mojej pasji , czyli koniach. Bardzo mnie fascynuje i ją bardzo polecam. ;D

Pełna miłości, sympatyczna książka. Wiele uczy. Na samym filmie się poryczałam, a co dopiero po przeczytaniu książki. Prawdziwa klasyka XIX wieku. Godna polecenia. Krótko mówiąc opisuje barwne życie karego konia o imieniu Czarny Książę/Kary który trafia z rąk do rąk różnych właścicieli. Ta historia z pewnością pokazuje jakimi zwierzętami są konie i o tym że każde zwierzę...

Dyskusje

• Dzieciństwo