Suka doskonała

2021-02-19
2021-02-19
9788382192285
erotyk literatura erotyczna

Oryginalny pomysł na historię. Na ogół środowisko prostytutek jest przedstawiany jednoznacznie a tu traktowany jako inna forma przeżywania kobiecości. W formie ekstremalnej, jako cyniczna manipulacja, która ma zadowolić bogate klientki. A jednak pojawiają się relacje, które tworzą między kobietami szczególne więzi, angażują emocje. Jest również wątek kobiety, której pieniądze dają władzę i tworzą zdeprawowaną bestię. Pozycja warta uwagi. Polecam.

„𝕊𝕦𝕜𝕒 𝕕𝕠𝕤𝕜𝕠𝕟𝕒ł𝕒” 𝕁𝕠𝕝𝕒𝕟𝕥𝕒 𝔻𝕪𝕞𝕠𝕨𝕚𝕔𝕫 🤫

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

•• CIAŁO WYNAJMĘ,
DYSKRECJA ZAPEWNIONA ••

Kontrowersyjny tytuł, ale czy z treścią było podobnie 🤔 👇🏼

📖 25-letnia Polka, ukrywająca się pod pseudonimem Jed Vitz, rozpoczyna nowe życie w USA. Ma zamiar zrobić karierę i zdobyć wielkie pieniądze – niekoniecznie w legalny sposób. Kieruje się intuicją, więc bez zastanowienia wykorzystuje propozycję, jaką podsuwa jej los. Przyjmuje rolę ekskluzywnej prostytutki i spełnia fantazje bogatych i wpływowych kobiet. Pewność siebie, instynkt łowcy oraz talent do manipulacji szybko windują ją na sam szczyt. Pewna swojej niezwykłej mocy zatraca się w świecie fantazji. Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent wyzwala w Jed traumę z dzieciństwa, za którą wkrótce ktoś zapłaci życiem.

„Suka doskonała” wciąga i to bez reszty. Niby banalna historia, ale zmusza nas do myślenia, analizowania całej sytuacji. Nie pomyliłam się w swoich przypuszczeniach, bowiem historia okazała się świetna, mówiąc wprost: zwala z nóg i uzależnia swoim mrocznym klimatem. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że jest to zwykły erotyk, pełny takich właśnie scen, jednak autorka skupia się bardziej na psychologicznym aspekcie takiego „zawodu” przy okazji uświadamiając czytelnika jak takie relacje mogą wyglądać. Sceny erotyczne są przestawione w taki sposób by bardziej działały na wyobraźnie czytelnika niż były wulgarne. Głównie mamy tutaj sceny seksu pomiędzy kobietami, co jest dosyć niespotykane w obyczajówkach.

Sama akcja powieści jest dość spokojna, lecz im dalej czytałam, zaczęłam odkrywać mrok tej historii. Autorka doskonale umie budować napięcie i pisze tak dobrze, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od czytania.

„Suka doskonała” to mocna, mroczna i hipnotyzująca historia, która zachwyca od pierwszych stron. Nie spodziewałam się czegoś takiego i to było świetne, że nie domyśliłam się zakończenia i mogłam cieszyć się lekturą książki w pełni, nic sobie nie spojlerując. Ta historia uświadamia, że każdy ma swoją ciemną stroną, którą potrafi skrywać w sobie bardzo mocno, tak by nie ujrzała światła dziennego. Dusimy w sobie wiele emocji i przeżyć, nie wypuszczając ich na wolność, co sprawia, że każdego dnia nasz umysł przypomina nam o tych złych doświadczeniach. Czasami nawet najgorsza prawda, może przynieść wyzwolenie. Dlatego sięgnijcie po tę powieść i przekonajcie się sami. To naprawdę intrygująca powieść.

„𝕊𝕦𝕜𝕒 𝕕𝕠𝕤𝕜𝕠𝕟𝕒ł𝕒” 𝕁𝕠𝕝𝕒𝕟𝕥𝕒 𝔻𝕪𝕞𝕠𝕨𝕚𝕔𝕫 🤫

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

•• CIAŁO WYNAJMĘ,
DYSKRECJA ZAPEWNIONA ••

Kontrowersyjny tytuł, ale czy z treścią było podobnie 🤔 👇🏼

"Świat to miejsce nieustannej walki o władzę i forsę. A pomiędzy nimi seks".

Kontrowersja przyciąga uwagę. Kontrowersja wywołuje dyskusję. Kontrowersję wyczujesz widząc tytuł tej książki i jej okładkę. I bardzo dobrze, bo właśnie pod ową kontrowersją znajdziesz nie powieść erotyczną, ale nietuzinkowy dramat psychologiczny, na jaki niewątpliwie warto zwrócić uwagę. Dramat ściśle osadzony w świecie kobiet, w którym nigdy nie jest nudno.

Jolanta Dymowicz, rocznik 1977 to absolwentka ekonomii, marketingu i projektowania wnętrz. Kobieta wielu zawodów, która kreowała markę odzieżową, kierowała działem badań i rozwoju w globalnej korporacji, a także sprzątała mieszkania i kelnerowała. Kocha wolność i niezależność, sztukę obdarza największym szacunkiem. "Suka doskonała" to jej debiut literacki.

Jed Vitz ma 25 lat i właśnie zamierza spełnić swój amerykański sen. Zmotywowana, aby w USA zrobić karierę i zarobić pieniądze, szybko zderza się ze smutną rzeczywistością imigrantów. Kiedy więc zupełnie niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy, dzięki której będzie mogła wykorzystać swój urok osobisty i zarobić przy tym wielkie pieniądze, postanawia zaryzykować. Jed zostaje ekskluzywną prostytutką dla kobiet i wchodzi w świat niczym nieograniczonej fantazji swoich klientek.

"Suka doskonała" nie jest powieścią erotyczną i to z pewnością spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę jej tytuł, grafikę okładkową i oficjalną notę wydawniczą. Dla fanów tego gatunku dość dużym rozczarowaniem może okazać się więc minimalizm w warstwie opisowej scen seksu, ale dzięki temu debiut Jolanty Dymowicz nie staje się jedną z wielu sztampowych książek, w której doznania cielesne wiodą prym. W tej powieści na pierwszy plan wysuwa się bowiem płaszczyzna psychologiczna, której esencję najbardziej widać w rozmowach pomiędzy Jed, a jej klientką Diane, doktor psychiatrii. To dialogi pełne swoistej tajemnicy, eteryczności, podszyte seksualnym napięciem, wywołujące swój specyficzny klimat.

W powieści mowa o efekcie Jed, wywołującym w kobietach funkcję uzależnienia, której nie sposób wyłączyć. Podobny efekt wywołuje lektura "Suki doskonałej", gdyż historia bohaterki przedstawiona na prawie czterystu pięćdziesięciu stronach potrafi mocno wciągnąć. Historia zanurzająca czytelnika w kobiecym świecie, pełnym wielkich pieniędzy i nieograniczonej wyobraźni w sferze ludzkiej cielesności. Jolanta Dymowicz bowiem wbrew panującym obecnie trendom, zagłębiła się w świat płatnego seksu lesbijskiego, pokazując od kuchni profesję zabawiaczek, maskotek, czyli exclusive call girl. Nie wiem, jak wyglądał research do tej warstwy, ale świat firmy Cristine, szefowej Jed, wydaje się realistycznie skrojony, co jeszcze bardziej szokuje i jednocześnie intryguje.

Nie sposób nie wspomnieć o wplecionych w fabułę dygresjach dotyczących szeroko rozumianej społeczności lesbijskiej. Mam wrażenie, że autorka poprzez spostrzeżenia protagonistki pokazujące, co nie podoba się jej w zachowaniu reprezentantek tego środowiska, celowo prowokuje czytelnika do zajęcia własnego stanowiska w tej sprawie. Można oczywiście polemizować z tymi myślami, ale nie da się ukryć, że sporo w tych wywodach i obserwacjach gorzkiej prawdy dotyczącej szeroko rozumianego pojęcia normalności homoseksualizmu.

Jed bardzo trafnie podsumowuje ludzi twierdząc, że "Rządzi nami prostota: nasz cel usprawiedliwia wszystko inne". O jej historii, która z jednej strony szokuje, a z drugiej potwierdza wspomnianą myśl, nie sposób zapomnieć, gdyż w finale autorka serwuje czytelnikom plot twist, po którym ciężko się otrząsnąć. Tym samym "Suka doskonała" okazuje się doskonałym czytelniczym zaskoczeniem. Opowieścią z otwartym zakończeniem, które pozostawia miejsce na kontynuację.

"Świat to miejsce nieustannej walki o władzę i forsę. A pomiędzy nimi seks".

Troche dziwna ksiązka, ale mi weszla jak w masło. Fajna, mocna i o kobietach. Własnie o kobietach i ich pragnieniach.

"Byłam aktorką do wynajęcia... Co noc odgrywałam swoją rolę zgodnie ze scenariuszem". To jedno ze zdań zawartych w książce, które wywołuje refleksję i zmusza do pewnych przemyśleń.
Muszę szczerze przyznać, że nie tego się  spodziewałam sięgając po "Suka doskonała". Jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka, która w 100% poświęcona jest kobietom, ich pragnieniom i fantazjom.
Historia przedstawiona przez autorkę znakomicie ukazuje realia pracy w zawodzie "dziewczyny do towarzystwa", przy okazji podkreślając aspekty ludzkiej psychiki i manipulacji. Zarówno głównej bohateki, jak i jej klientek.
Jednym słowem zaintrygowała mnie ta historia.

Płakałam na końcu, trudno.

Płakałam na końcu, trudno.

Szczerze powiedziawszy, książka jest specyficzna. Opis zdecydowanie był zachęcający, lecz wykonanie pozostawia wielką rozterkę. Nie mogę powiedzieć, że lektura porwała mnie w jakiś sposób. Raczej starałam się przez nią przebrnąć i skończyć. Na początku wszystko wydawało się być zabawną oraz ciekawą perspektywą życia ekskluzywnej prostytutki, acz gdzieś w trakcie zgubiło to sens.
Wielkim plusem jest jednak fakt, że nie posiada ona nadmiernego schematu, a erotyka w niej zawarta jest sensualna i niebanalna.
Co mnie zdumiało, a zarazem wprawiło w mieszane samopoczucie? Zakończenie. Było ono prawdopodobne, lecz jakby odklejone od pierwotnego zamysłu na historię. Kompletnie, według mnie, nie pasuje.

Pomysł ciekawy - wykonanie średnie. O wszystkim i o niczym. Ledwo przebrnęłam. Autorka nie za bardzo wiedziała w którą stronę chce iść- czy jak fabuła pobudza wyobraźnię w erotyka - czy w jakieś miłosno lejące flaki

Otrzymując od wydawnictwa wiadomość z możliwymi tytułami do recenzji, największą moja uwagę przykuła książka Jolanty Dymowicz. Dość specyficzny tytuł, który dla jednych mógłby być lekko wulgarny dla mnie był nazbyt ciekawy.
Opis zaczynający się słowami „Ciało wynajmę, dyskrecja zapewniona” daje nam obraz tej powieści, która nie będzie słodko-cukierkowa.
Sytuacja w jakiej znalazła się główna bohaterka, sprowadza ją do miejsca, gdzie może zdobyć postawiony sobie cel.
Zamierza zdobyć wielkie pieniądze, niekoniecznie w legalny sposób. Kiedy nadarza się taka okazja, zostaje ekskluzywną prostytutkom dla kobiet. Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent wyzwala w Jed traumę z dzieciństwa, za którą wkrótce ktoś zapłaci życiem.
Czytając tą pozycję, dwa razy sprawdzałam czy oby na pewno to jest pierwszą powieść autorki. Odważna i oryginalna fabuła, posługiwanie się słowami i schematem manipulacji sprawił, że parę razy zwątpiłam, że to debiut. Bohaterowie są zwykłymi i prostymi osobami, nie przekoloryzowani. Dosięgają ich podstawowe problemy tego świata, dlatego uważamy ich za ludzkich i bliskich naszemu otoczeniu. Mogą to być osoby, które spotkamy w swoim otoczeniu.

Pióro autorki jest lekkie i przyjemne, więc sprawia ono, że książkę czyta się dość szybko. Akcja toczy się swoim torem, ale nie jest nudząca czy przeciągnięta. Nie ma też diametralnych zwrotów, jednak to nie sprawia, że ta pozycja jest nużącą.

Znajomość ludzkiej psychiki i tajniki manipulacji, w których autorka wykazała się niezwykłą znajomością, sprawiają, że czytałam tą książkę z zaciekawieniem i coraz większym niedowierzaniem. Jak łatwo jest manipulować ludźmi, kiedy mamy ogromną pewność siebie i opanowaną tą technikę.
Zakończenie zbija z tropu. Ukazuje nam bohaterkę w innym świetle, powalając nam zrozumieć z jak ogromną trauma z dzieciństwa musiała się zmierzyć.

Gratuluję debiutu, który jest oryginalny i niepowtarzalny. Serdecznie polecam przeczytanie tej powieści.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res.

Sytuacja w jakiej...

Nastawiając się na literaturę erotyczną, nie sądziłam, że trafię na taką pozycję. „Suka doskonała” Jolanty Dymowicz kompletnie wybiła mnie z podstawowego i znanego schematu takich powieści. Nie odnajdziemy tu standardowej struktury erotyka. Nie ma mowy o szarej myszce i bad boy'u. Otrzymujemy za to seks za pieniądze i to w dodatku lesbijski. Ta książka z pewnością jest inna niż większość literatury erotycznej na naszym rynku. Przede wszystkim sam koncept różni się znacznie od tego rozpromowanego na całym świecie. Z pewnością nie jest to nic pokroju Sylvi Day czy Blanki Lipińskiej. To kompletnie inny rodzaj erotyki...

Pełna recenzja książki na stronie:

• Dysk