Szepty spoza nicości

Okładka książki Szepty spoza nicości Remigiusz Mróz
Okładka książki Szepty spoza nicości
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Seweryn Zaorski (tom 3)
Filia
2021-01-27
2021-01-27
9788381953825
literatura polska

Żeromice przyciągają do siebie Seweryna Zaorskiego z coraz większą siłą. Im bardziej chce od nich uciec, tym bardziej one chcą go zatrzymać. Chociaż może lepiej stwierdzić, że to 'ktoś' jest głównym czynnikiem zawirowań w życiu patomorfologa. Kolejna dziwna sprawa, która z biegiem odkrywania następnych elementów układanki nie wydaje się być łatwiejsza w rozwiązaniu. Jednakże duet Zaorski i Burzyńka nie spoczną, dopóki nie dowiedzą się, kto stoi za tą zbrodnią.

Super książka. Z każdym rozdziałem jest coraz bardziej ciekawsza. Jak zwykle Mróz trzyma poziom.

Bardzo ciekawy motyw z neonazistami, czytało się to bardzo dobrze. Zaorski i Burza nadal w formie, choć! Trochę mnie irytuje, że postać Michała jako męża Burzy jest tak ignorowana i spłycana.

Po pierwszej i drugiej części przeżyć Kai i Seweryna, trzecia nie zauroczyła mnie tak mocno - ale tylko na początku. Później było to samo, co z dwiema poprzednimi - ciężko było zrobić przerwę. I choć tło historyczne to nie moje klimaty, to całość (z intrygą, tajemnicami, zwrotami akcji oraz wątkiem romansu głównych bohaterów) zasługuje na uznanie.

Póki co najsłabsza książka z serii. Szkoda, bo dwie poprzednie mi się podobały.
Pierwsza połowa jeszcze okej, ale później coraz gorzej. Za dużo wszystkiego autor wprowadził do fabuły i wyszedł galimatias.

Póki co najsłabsza książka z serii. Szkoda, bo dwie poprzednie mi się podobały.

Kolejny tom o Kai i Sewerynie, który już całkowicie pokazał, że książki są obyczajowe a wątek kryminalny jest jedynie tłem dla tego co sie dzieje wokół głównych bohaterów. Jeśli w takim tonie będziemy czytać, to dostaniemy całkiem fajnie rozwijający sie wątek między Kają a Sewerynem a wątkiem neonazistów, który jest wtłoczony między wydarzenia.

Zaczyna sie "niewinnie" bo od znalezienia samego korpusu z wyrytymi znakami które potem okazują sie mieć znaczenie na żydowski mord rytualny. Do Żeromic wpadają neonaziści pod pretekstem walki z Żydami ale wiemy, że pokojowo raczej demonstrować nie przyjechali. Historia jest dość ciekawa, są sytuacje, gdzie czyta sie to szybko ze względu na wydarzenia, które są opisywane ale są momenty, gdzie mam wrażenie, że przedłuża sie to niepotrzebnie.

Na sam koniec napiszę jeszcze raz. Seria o Zaorskim to książka obyczajowa gdzie w tle pojawia się wątek kryminalny i chyba w takim tonie należy ją po prostu czytać. Jeśli ktoś liczy na naprawdę ciekawe wątki kryminalne to wątek między bohaterami będzie kulą u nogi serii i prawdopodobnie ocena będzie niższa. Mnie jednak po prostu zaciekawiła relacja obojga + Lidka, która kiedy tylko sie pojawia to skrada całe show dla siebie.

Zaczyna sie "niewinnie" bo...

Trzecia część serii z Sewerynem Zaorskim. Trzecia i niestety ostatnia, jeżeli chodzi o mnie (wiem, że są jeszcze dwie). Wymęczyłam tę książkę. Bardzo chaotyczna. Nie wiem nawet za bardzo, co mogłabym o niej napisać...

Trzecia znakomita część całego cyklu, od której ciężko się oderwać.

Trzecia znakomita część całego cyklu, od której ciężko się oderwać.

Kolejne losy o Sewerynie i Burzy przeczytane.
W mojej ocenie ta książka jest bardzo dobra.

Każdy autor ma swoją wizję na swoją książkę - i oczywiście nie każdemu czytelnikowi musi się podobać.

Ale czemu czytelniku uważasz, że nie potrzebne są te wątki, które umieścił w książcę? Aha, pewnie dla tego, że:

- autor wyjaśnił wszystko w Posłowiu
- sam autor przyznał, że nie wiele przekłamał w ksążce
- bo jest romans? a inni pisarze nie umieszczają romansów, które nie imają się z całością książki?

Czy każda książka musi być z tzw. pazurem? A nie może być lżejsza do przeczytania? Taka ksiązka czasami jest lepsza.
Chociaż dla mnie ta ksiązka trzymała poziom od samego początku.

Ja z mojej strony to mogę jedynie polecić każdemu do przeczytania.
Pozdrawiam

Kolejne losy o Sewerynie i Burzy przeczytane.
W mojej ocenie ta książka jest bardzo dobra.

- autor wyjaśnił wszystko w Posłowiu
- sam autor przyznał, że nie...

Seria o Sewerynie Zaorskim to moje pierwsze spotkanie z pisarstwem Mroza. W każdym tomie autor potrafi zaciekawić czytelnika nie tylko głównym wątkiem ale każdym najmniejszym postronnym. Posłowie dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że autor zrobił dobry reaserch przed oraz w trakcie pisania książki.

• Przeczytane 2021
  • Remigiusz Mróz