Żałobnica

2020-08-12
2020-08-12
literatura polska

Patronaty LC

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 7,1
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 6,6
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...

Mogą Ciebie zainteresować

Wyróżniona opinia i

Żałobnica

przeczytanych książek 1361 napisanych opinii 162

Nie zachwyciła mnie, ale też nie mam poczucia straty czasu. Całkiem przyjemna pozycja jako przerywnik. Książka jest zaskakująca i trzyma w napięciu ale miejscami akcja strasznie zwalnia i ciężko się przez nią brnie. Zakończenie dla mnie osobiście nieco rozczarowujące. Dla fanów thrillerów pewnie będzie interesująca, ale nie jest to historia która zostanie ze mną na dłużej i z pewnością nie będę czuła potrzeby do niej wrócić.

Losy głównej bohaterki opisane w mroczny sposób. Mam mieszane uczucia po przeczytaniu książki. Początek dłużyzna, środek wciąga, na koniec lekkie rozczarowanie.

Thriller psychologiczny do wielokrotnego przeczytania. Nieoczywisty, smętny. Może być traktowany jako polemika z powszechnie znaną opowieścią o Kopciuszku. Niezwykle klimatyczna książka, ale, trzeba jasno zaznaczyć, klimat ten jest dość specyficzny i nie każdmu będzie odpowiadał.

Książka jak dla mnie jest dość specyficzna. Autor fajnie przedstawił historię, lecz rozwijała się ona zbyt wolno. Później gdy akcja się rozkręca to książka wciąga na maxa. Zakończenia kompletnie się nie spodziewałam i wybiło mnie z rytmu. Przez cały czas sądziłam, że winna jest główna bohaterka, która specjalnie zataja przeszłość.

Ciekawa. Wciągająca.

Ciekawa. Wciągająca.

Dla Mnie bomba! Trochę inaczej napisana, niż pozostałe książki ale za to bardzo ciekawą przygoda! Polecam bardzo. Trochę psychologiczna, ale dużo się dzieje. Czytajcie!

Zachęcona opiniami wzięłam się do czytania i niestety się rozczarowałam. Okropnie irytowała mnie główna bohaterka, jak zawsze chłonę takie książki w 2-3 dni to tą czytałam długo. Coś mi przeszkadzało, nie wiem czy wolno rozwijająca się fabuła czy styl pisania autora.

Robert Małecki zazwyczaj wyjątkowo trafia w mój gust kryminalny...ale nie tym razem. Bohaterka nijaka taka, cała reszta postaci nie lepsza, plus zakończenie jeszcze gorsze, niż miałkość postaci. Wybaczam autorowi, bo mam do niego słabość, ale "Żałobnicy" nie polecam za cholerę.

Wyyynudziłam się strasznie.

Wyyynudziłam się strasznie.

"Są na tym świecie miejsca, które wiążą nas ze sobą tak, jak kotwica łączy statek z dnem morskim. Wbijają w skórę haczyki i szarpią boleśnie przy najmniejszym ruchu."

Video

Video