Kostki czekolady

2020-01-01
2020-01-01

Te wiersze potrafią leczyć duszę

Te wiersze potrafią leczyć duszę

To jest pierwszy tomik Michała , który kupiłam dzięki Niemu pokochałam poezje . Piękne , życiowe , czytając czułam wszystkie emocje od radości po smutek .
Uwielbiam ❤️

Uwielbiam ❤️

"Wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia - tak było u mnie po przeczytaniu przypadkiem jednego z wierszy Pana Michała! ❤️❤️❤️

Piękne wiersze poruszajace dusze ❤️

Piękne wiersze poruszajace dusze ❤️

gwiazdki za rytm i rękopisy, trochę infantylne, ale jednak miły akcent ;)

gwiazdki za rytm i rękopisy, trochę infantylne, ale jednak miły akcent ;)

Pierwszy raz z wierszami tego autora zetknąłem się wpisując hasło poezja na Pinterest - chcąc dowiedzieć się co współczesnym ludziom w duszy gra. Sam na swoim koncie mam zapisane do tej pory dwa wiersze, które w tamtym czasie dotknęły mnie najbardziej: Rzeźnicy oraz Na końcu języka. Dalej, niczym po nitce do kłębka przez obserwacje profilu na Instagramie odkrywałem kolejne utwory. Każdy z nich pozwala mi wejść w głębię siebie, odkryć swoją wartość. Poczuć co tracę, a co mogę zyskać. Po drodze udało mi się odbyć autorskie spotkanie i otrzymać egzemplarze obu tomików z wpisem i autografem. Teraz często wracam do tego co w wysublimowany sposób przedstawia świat pewnych wartości, jaki prawie każdy człowiek pragnie. Gra słów jaka wyróżnia się w twórczości Michała Matejczuka świetnie pasuje aby zachęcić dzisiejszego czytelnika do skorzystania z możliwości zatrzymania się nad tym co wydaje się do nieuchwycenia. Głęboka wrażliwość jaka kryje się w tych wierszach zachęca do refleksji i zmiany kierunku zdobywania świata. Śmiało mogę powiedzieć, że teraz, gdy każdy może powiedzieć to co chce a nie wszystkiego da się słuchać/czytać/zrozumieć to poezja tego autora wyróżnia się na tle konkurencji. Życzę wszystkim miłej lektury i podobnych duchownych wrażeń.

po prostu nie x2

po prostu nie x2

Po lekturze obu wydanych tomików, śmiało mogę stwierdzić, że autor namiesza jeszcze w szkołach, na lekcjach języka polskiego, w muzyce, literaturze i sztuce. Nie tylko mam taką nadzieję, ale szczerze w to wierzę i tego życzę.
Naprawdę warto sięgnąć po poezję Pana Michała i w zaciszu domowym zatopić się w rozterkach własnej duszy.

Wspaniałe wiersze, napisane z lekkością i dużą wrażliwością. Autor pisze nie tylko o miłości, lecz także o innych aspektach życia. Polecam dla każdego - nawet dla tych nieprzekonanych do poezji.

Każdy z czytelników w utworach Michała, może znaleźć część siebie. Może utożsamić się z nimi. Jest to naprawdę, wybitny twórca.

• 52 w 2021
  • Magazyn