Świeżo malowane

2018-01-01
2018-01-01

po prostu nie

po prostu nie

Michał Matejczuk udowadnia że poezja też może być dla każdego i nie traci przy tym ani odrobiny kunsztu (Poezja, Pan Michał też 😊). Piękne słowa, poruszające i emocjonujące! Po prostu nie da się przejść obojętnie. Wielbię i uwielbiam!

Dzieło Michała Matejczuka jest dowodem na to, że poezja nie musi być górnolotna, wzniosła, patetyczna i zrozumiała tylko dla części społeczeństwa.
Co urzeka w poezji Michała i trafia do prawie każdego czytelnika - to prostota. Wielu z nas obojętnie przechodzi obok poezji bojąc się, że jej nie zrozumie. Przy wierszach umieszczonych w "Świeżo malowane" nie ma tego strachu, nie ma niezrozumienia. Autor z lekkością opisuje otaczający nas świat, uczucia i emocje - miłość, nadzieję, strach, smutek, ból i szczęcie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, każdy odnajdzie siebie chociaż w jednym wierszu

Poezja Michała jest dla mnie dokładnie tym, czym chce być podmiot liryczny w utworze "Zaspy"

"Są słowa,
które grzeją bardziej
Niż wełniana czapa.

(...)

Chciałbym być dla Ciebie
właśnie takim słowem,
W takie dni jak dzisiaj,

Zimne i zimowe"

Uwielbiam... Lubię rozczytywać się w tej poezji... I rozpływać jak na chmurce.. Uwielbiam do niej wracać. Polecam z całego serca.

Lekkość, prostota, tęsknota, piękno ...

Lekkość, prostota, tęsknota, piękno ...

Cieszę się, że zupełnie przypadkiem, pewnego wieczoru, trafiłam na wiersze Michała. Albo nie ma przypadków?
„Świeżo malowane” otrzymałam w prezencie od przyjaciela, piękna dedykacja od Michała, nie mogłam sobie tego nawet wymarzyć. Często wracam do pewnych wierszy; Michał to poeta, to magik czarujący niezwykle lekkimi słowami. Ogromna wszechstronność, obserwacja świata, piękna umiejetność tworzenia niestandardowych porównań.
Uwielbiam czytać i doznawać jednocześnie. „Świeżo malowane” zaprasza do innego świata.

Witam moi mili!
Przychodzę do was z recenzją książki, którą dostałam wprost od autora, z czego ogromnie się cieszę. Jest to pierwsza książka, którą otrzymałam do recenzji w odsłonie papierowej, a mowa tu o książce pod tytułem „Świeżo malowane” spod pióra Michała Matejczuka. Jeszcze raz dziękuję za egzemplarz z piękną dedykacją i podpisem.
Co mogę powiedzieć?
Cudo, cudo i jeszcze raz cudo!
Wiersze napisane są w sposób bardzo prosty i lekki.
Dużym plusem jest zamieszczenie skanów z notesu. To dość niecodzienny zabieg, ale jak najbardziej przemawiający na plus autora.
Z częścią tekstów osobiście się utożsamiam. Nie sposób powiedzieć jak prostym językiem można poruszyć sercem czytelnika. Michałowi się to udało. Jest to jego debiut, który naprawdę zasługuje na to by został doceniony. Osobiście uwielbiam wszelaką poezję tworzoną przez prostych ludzi. Cieszę się również, że jest ich coraz więcej. Za każdym razem staram się ich wspierać.
Wiersz „Kwadrans” od razu po przeczytaniu stał się moim ulubionym ze wszystkich jakie miałam przyjemność (bądź nie) kiedykolwiek czytać. Stanąłeś na wysokości zadania i udało się. Z czystym sumieniem mogę polecić Twoją twórczość każdemu. Z pewnością jeśli wydasz kolejną książkę to po nią sięgnę. Życzę samych sukcesów i aby wena nie opuszczała!

Witam moi mili!
Co mogę powiedzieć?
Cudo, cudo i...

Prosto, ale inteligentnie. Autor miał taki zamysł i mu się to ewidentnie udało.
Śledzę stronę autora na portalach społecznościowych i widać gołym okiem, że nie tylko trafia do ludzi, ale jest po prostu lubiany. To na pewno ,,świeże" spojrzenie na poezję, na słowa. Po przeczytaniu wiersze zostają w głowie. ,,Agonia" i ,,Słowożercy" należą do moich ulubionych. Mój syn recytuje ,,Kokosowe wiórki".

Prosto, ale inteligentnie. Autor miał taki zamysł i mu się to ewidentnie udało.

Cudowny debiut, zmieniający serducho. Roztkliwiający, niezwykle wzruszający. Dojrzały. Podobno to człowiek zmienia znanie, ale w tym przypadku to zdanie zmienia człowieka. Prostota łapiąca w garść cały stos naszych wspomnień, niespełnionych nadziei, gdzie rozżalone serce jeszcze krzyczy. Sięgnięcie po ten tomik to niezwykła podróż, trochę poradnik samopomocowy, dzięki niemu można zajrzeć w głąb siebie – tam gdzie jeszcze tlą się zgliszcza, na których znów warto budować.
Natalia

"Świeżo malowane" jest Książką bardzo mocno chwytającą za duszę i serce, wiersze w niej zawarte opisują życie. Polecam

• Poezja
  • 2023 r.