Rozmerdane święta

Okładka książki Rozmerdane święta Agnieszka Olejnik
Okładka książki Rozmerdane święta
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2020-11-12
2020-11-12

Rozdziały przeplatane historią 5 osób i psa. Taaak, pies też jest narratorem 😉 Plus za krótkie rozdziały, przez co szybciutko się czyta i nie trzeba długo czekać na rozwinięcie historii danej osoby. Opowiada o codziennym życiu, o tym co może przydarzyć się każdemu z nas. Nie wiem czy zakwalifikowałabym to jako konkretny romans, raczej literatura obyczajowa. Przyjemna, lekka, w sam raz żeby zrobić przerwę od przygotowań świątecznych. Ja przeczytałam już po świętach, ale nadal w klimacie zimowym. I muszę też przyznać, że łezka wzruszenia pojawiła się nie raz.

“Rozmerdane święta” to powieść, która otacza swoich czytelników świąteczną magią cudów, napawa optymizmem i wiarą w szczęście. Jest to ciepła, lekka i przyjemna historia, idealna na czytanie w grudniowe popołudnie, gdy wokół panuje świąteczny rozgardiasz.

Agnieszka Olejnik stworzyła realnych bohaterów, których historie mogą przytrafić się każdemu z nas. W narracji pierwszoosobowej, prowadzonej przez każdego z bohaterów, stajemy się coraz bardziej zaangażowani w ich losy.

W centrum uwagi znajduje się Olgierd, nauczyciel języka polskiego, który ciągle czuje pasję do swojego zawodu. Jego życie niespodziewanie zostaje rozmerdane przez małego, chudziutkiego pieska o imieniu Ziyo. Ta kuleczka zmienia życie wszystkich bohaterów, wprowadzając do niego chaos.

Książka porusza trudne tematy, takie jak samotność, związki, miłość i macierzyństwo. Opisuje także bezduszność w stosunku do zwierząt.

Choć nie jest to typowa świąteczna historia pełna słodkości, to właśnie jej różnorodność i autentyczność sprawiają, że “Rozmerdane święta” wyróżniają się na tle innych powieści tego gatunku.

Płakałam jak czytałam.
Wspaniała książka.Pełna miłości dla psiego rozmerdanego ogonka. :)

Płakałam jak czytałam.
Wspaniała książka.Pełna miłości dla psiego rozmerdanego ogonka. :)

Jeśli szukacie prostej, przyjemnej, otulającej opowieści to dobrze trafiliście!

Jeśli szukacie prostej, przyjemnej, otulającej opowieści to dobrze trafiliście!

Poruszająca opowieść o miłości jaką człowiek może obdarzyć małego chorego kundelka. Olgierd znajduje na śmietniku szczeniaczka postanawia zabrać go ze sobą. Zabiera go do weterynarza bo mały po każdym posiłku wszystko zwraca po badaniach okazuje się że Zyio cierpi na rzadką wadę przełyku - achalazje która powoduje że pokarm zostaje w przełyku przez co pieskowi grozi śmierć głodowa. Weterynarz informuje Olgierda że daje psiakowi tydzień jeżeli przez tydzień piesek nie przybierze na wadze trzeba będzie go uśpić. Odtąd Olgierd zaczyna walczyć o pieska. Ziyo staje się częścią rodziny. Polecam każdemu kto bardzo lubi zwierzęta.

Lekka książka w sam raz na grudniowy wieczór

Lekka książka w sam raz na grudniowy wieczór

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Świetna książka, miłośnicy psów tak jak ja będą na pewno zadowoleni, ponieważ dużą część całej historii opisywanej w książce zajmują myśli małego wyrzuconego na śmietnik pieska. Na szczęście znajduje go Oluś, który się nim opiekuje. W tle rozwijają się 3 historie miłosne, wszystkie zakończone szczęśliwie. Książka w klimacie świątecznym, zimowym , ale nawet czytana latem ma swój urok. Polecam

Po prostu świetna. W sam raz przed świętami.

Po prostu świetna. W sam raz przed świętami.

Ziyo to szczeniak, który nie miał szczęścia w życiu... mały, kochany zarzyganiec wyrzucony na śmietnik wywróci świat Olgierda - nauczyciela polskiego, który ceni sobie spokój i rutynę. Oluś zaangażuje się w opiekę nad tą czworonożną bidą i będzie chciał znaleźć mu miły, przytulny dom, w którym będzie kochany.

Chaos - to pierwsze co mogę napisać o tej książce. Tam jest takie zamieszanie jak u Gesslerowej w garze. Narracja kilkuosobowa, a u każdej z tych osób życiowe problemy. Mniej lub bardziej poważne, radosne i smutne chwile.

Oprócz oczywistego pieskiego tematu, jest to książka o tym, że w każdym wieku można się zakochać. Że nikt nikomu z tego powodu głowy nie urwie a świat się nie skończy a będzie jedynie piękniejszy. Że miłość/zauroczenie może spaść na nas w najmniej oczekiwanym momencie i dotyczyć osób, które nawet przez myśl nam nie przeszły.

Ziyo, nieświadomy swojego zaangażowania, pomógł się odnaleźć kilku osobom. Każda z tych osób chciala pomóc jemu. Pomocy nie było końca w tej książce.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Fajna odskocznia od tego co czytam na co dzień. Z bohaterów wkurzała mnie Sara. No nie wiem... jakoś nie zapałałam do niej miłością jak niektórzy. I do cholery, kto do dorosłego faceta o imieniu dostojnym mówi całe życie Oluś. Jakoś bardzo mnie to w oczy kuło i ciężko te cztery litery się czytało.

Chaos - to pierwsze co mogę napisać o tej książce. Tam jest...

• Świąteczne

Agnieszka Olejnik Rozmerdane święta Zobacz więcej