Malý princ

Zbiór ciekawych przemyśleń o miłości czy przyjaźni z perspektywy Małego Księcia.

Moim zdaniem jest to książka tylko i wyłącznie dla dzieci, czytanie jej w gimnazjum to jakieś nieporozumienie. Okrutnie infantylne przemyślenia

Książka przyjemna, szybko się czyta, skłania do refleksji, przemyśleń… mocne 7/10

Jak dla mnie jest to najlepsza lektura szkolna.
Jedyna lektura, przy której naprawdę dobrze się bawiłam.
Uważam, że Mały Książę jest cudowny.
Każdy powinien przeczytać tą książkę.

Jak dla mnie jest to najlepsza lektura szkolna.
Jedyna lektura, przy której naprawdę dobrze się bawiłam.
Uważam, że Mały Książę jest cudowny.
Każdy powinien przeczytać tą książkę.

Z braku umiejętności na sensowną wypowiedź nie mogę wyrazić tego co myślę ale książka świetna.

"Małego księcia" czytałam pierwszy raz jako dziecko i nie zapadł mi wówczas w pamięć. Teraz wróciłam do niej jako osoba dorosła, w poszukiwaniu ukojenia podczas trudnej sytuacji życiowej i książę mnie zachwycił. Dał mi dokładnie to, czego potrzebowałam: prostej, niezwykle mądrej historii, przedstawiającej stare prawdy, które czasem, pod wpływem codzienności i rutyny, gdzieś się zacierają i umykają nam, a o których dobrze sobie czasem przypomnieć.

Arcydzieło <3

Arcydzieło <3

Czytałam "Małego Księcia" trzy razy. Jako dziecko, nastolatka i osoba dorosła. Za pierwszym razem - bajka mi się nie spodobała; drugie podejście było pod wpływem mody, filmu w kinie... Wreszcie sięgnęłam po "Małego Księcia", bo "naszła mnie ochota". Na co? Na poczytanie o czystych relacjach, na powrót do naiwności, na spojrzenie z dystansem na świat tzw. "dorosłych ludzi". Uważam, że warto czasami wrócić do "Małego Księcia", aby zastanowić się nad swoim dorosłym życiem, swoimi motywami i wyborami. Jeśli książka do tego skłania, to moim zdaniem jest wybitna.

"Mały Książę" to jedna z tych lektur szkolnych, które dość, że przeczytałam w całości, to i miałam wobec niej dość wysokie oczekiwania, jako, że książka ta była dość dobrze oceniana. Na nieszczęście jednak, albo zgubiły mnie te wysokie oczekiwania, albo mój wiek, bo czytając tę pozycję miałam około trzynastu lat, czyli byłam już nastolatką, a lektura ta kierowana jest raczej do dzieci. Cały myk tegoż dzieła, który zgubił je w moich oczach polega raz, że, na absurdzie niektórych zdarzeń (a ja bardzo lubię wiedzieć co, gdzie i jak, a wyjaśnienie "bo tak" w ogóle do mnie nie przemawia), a dwa, niestety, mój nazbyt kreatywny mózg zaczął tworzyć różne tezy (a tego było tak dużo, że do teraz odczuwam pewien niepokój, gdy mam jakąkolwiek styczność z "Małym Księciem"), które jeszcze bardziej pogrzebały tę książeczkę w moich oczach.

Do przeczytania w jeden wieczór :)
Miło i przyjemnie się czyta, jestem pozytywnie zaskoczona tym, że nie jest to książka tylko dla dzieci. Zawiera wiele życiowych prawd, a historia Małego Księcia ma w sobie wiele głębi. Jest to po prostu opowieść uniwersalna dla każdego, z której i dzieci wyniosą coś dla siebie, i dorośli.
~~~~~
"- Pewnego dnia oglądałem zachód słońca czterdzieści trzy razy - powiedział Mały Książę, a w chwilę później dodał: - Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
- Więc wówczas gdy oglądałeś je czterdzieści trzy razy, byłeś aż tak bardzo smutny? - zapytałem.
Ale Mały Książę nie odpowiedział."

Do przeczytania w jeden wieczór :)
~~~~~
"- Pewnego dnia oglądałem zachód słońca...