Seriale. Do następnego odcinka

film, kino, telewizja
W.A.B.
2021-02-15
2021-02-15

Ciekawe kompendium wiedzy o serialach - temacie tak aktualnym dzisiaj. Każdy z nas ogląda seriale, bądź ma swoje ulubione pozycje jeszcze z czasów dzieciństwa. Warto zajrzeć za kulisy i dowiedzieć się jak wygląda proces powstawania dzisiejszych produkcji.

Pod koniec zeszłego roku potrzebowałem jakiejś lżejszej lektury i to był doskonały wybór.

Teksty Kasi czytam od wielu lat na jej blogu Zwierz popkulturalny, więc generalnie wiedziałem, czego mogę się spodziewać po tej pozycji. I to dostałem - bardzo fajne i porządne kompendium wiedzy o serialach. Są tu rozdziały, które są bardziej zbiorem ciekawostek (to nie zarzut, są one...

7,5⭐️

Idealna dla fanów lekkich lektur i seriali 😊

Bardzo byłam ciekawa najnowszej książki Katarzyny Czajki-Kominiarczuk. Jej blog Zwierz popkulturalny śledzę od chwili, gdy na Coperniconie trafiłam na prowadzony przez nią wykład dotyczący... koszuli pana Darcy'ego i choć nie w każdym aspekcie się z nią zgadzam, to podziwiam jej wiedzę o kulturze i umiejętność formułowania opinii - i tych merytorycznych, i emocjonalnych. A...

Książka spełniła moje oczekiwania, kompendium wiedzy o serialach, wiele ciekawostek jak i spraw technicznych czy informacji o platformach streamingowych.

Uwielbiam blog Zwierz Popkulturalny i recenzje filmów/seriali/książek jego autorki. Dlatego jestem bardzo zawiedziona książką Kasi o serialach. Jest zwyczajnie nudna, a wyliczenia kolejnych problemów przypominają mi jak żywo pracę magisterską. Przede wszystkim, ta książka nie zachęciła mnie do obejrzenia żadnego nowego serialu, a miałam nadzieję na inspirację.

Przyjemnie słuchało się jako audiobooka. Fajna pozycja dla kogoś, kto chce sobie usystematyzować wiedzę i przekonać się że naprawdę warto obejrzeć np. Sześć stóp po ziemia 🤓

Przyjemna, parę ciekawych rzeczy się dowiedziałam. czyta się szybko. Na pewno będę łaskawszym okiem patrzeć na seriale-antologie ;)

Nie będę oceniać, bo okazało się, że jest to rzecz kompletnie nie dla mnie. Lubię oglądać seriale, ale niekoniecznie interesuje mnie kto był showrunnerem danego z nich. Liczyłam bardziej na luźną pogadankę, o tym dlaczego seriale wciąż zyskują na popularności itp., a tymczasem dostałam mało istotne z mojego punktu widzenia listy produkcji i nazwisk. Przekartkowałam książkę...

• 2021
  • Audiobooki