To ja, Szpilka. Klub

Okładka książki To ja, Szpilka. Klub Marcin Ciszewski
Okładka książki To ja, Szpilka. Klub
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Audioteka Cykl: Szpilka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Szpilka (tom 1)
Audioteka
2020-11-25
2020-11-25

Dobra, pełna wątków pozycja. Jest to moja pierwsza przygoda z twórczością pana Ciszewskiego, ale już wiem że nie ostatnia. Polecam

Świetny kryminał. Gdyby Ciszewski zdołał się wyzwolić ze swojego patriotyczno-fantastycznego odjazdu byłby jednym z topowych pisarzy kryminalnych w Polsce. Na szczęście w "Klubie" udaje mu się to i jest bardzo ciekawie. Intryga poprowadzona brawurowo, a na dodatek sensownie. Postacie żywe i wyraziście nakreślone, może z wyjątkiem Guni, ale nie wadzi to tak bardzo. Xiążka do końca trzyma w napięciu, nawet gdy Ciszewski kończy główny wątek kryminalny.
Będę trzymał kciuki aby w kolejnych tomach Ciszewskiemu udało się utrzymać poziom. Mam nadzieję, że seria o Szpilce nie powtórzy losów serii "pogodowej", gdzie bo znakomitym Mrozie nastąpił wyraźny spadek formy autora.

niezłe, chociaż nie przepadam za kryminałami, gdzie sprawcami są osoby związane z wymiarem sprawiedliwości. I w ogóle nie lubię czytać o przepychankach wśród policjantów i prokuratury - wolę, gdy akcja skupia się na śledztwie. Za dużo było też o rodzinie Szpilki.
Trochę zakręcony styl, przyznam, ze czasami czułam się zdezorientowana.

Trochę zakręcony styl, przyznam, ze czasami czułam się zdezorientowana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomimo iż poruszone są tu trudne tematy czytało się dobrze. Podoba mi się styl pisania Pana Marcina. Ciekawa jestem co będzie dalej.

Nie jest jakaś genialna. Dobrze się czytało . Poza tym kryminał jakich wiele.

Nie jest jakaś genialna. Dobrze się czytało . Poza tym kryminał jakich wiele.

Autor ma bardzo fajne pióro, książkę czytało się rewelacyjnie. Polubiłam tytułową Szpilkę, naprawdę fajna z niej babka. Akcja przez cały czas była wciągająca. Na pewno przeczytam kolejne części jak się ukażą.

Do wysłuchania audiobooka przekonała mnie Olga Bołądż która czytała książkę. Do książki podchodziłam z rezerwą i nie wiele od niej wymagałam. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ciekawa, wciągająca i realistyczna - bez latających samochodów i kuloodpornych ludzi ;-) Aktorka czytająca dobrana idealnie. Polecam

Niezła - pierwsza z przeczytanych książek autora i już wiem, że nie ostatnia. Facet ma dobre pióro.

Akcja wciąga od pierwszej strony i trzyma w zaciekawieniu do strony ostatniej.

Akcja wciąga od pierwszej strony i trzyma w zaciekawieniu do strony ostatniej.

Autor udowodnił mi, że oprócz politycznych thrillerów i pozycji sensacyjnych czy wojennych potrafi także pisać kryminały. Podoba mi się główna bohaterka podkomisarz Marianna Kohut znana jako Szpilka. Lubię silne, kobiece postacie, szczególnie w pionie śledczym policji. Szpilka ma trudną i ciężką przeszłość, która odcisnęła piętno na jej życiu osobistym. I jednocześnie ukierunkowała ja zawodowo. Trochę nie podobało mi się, że emerytowany policjant ma większe możliwości i wpływy jak Pani podkomisarz. Ale chwali się, że wykorzystywał je do współpracy ze Szpilką. A zaskakujące zakończenie spowodowało, że z niecierpliwością będę czekała na kolejną książkę z cyklu.

• Audiobooki
  • Kryminał