Bez reszty

Okładka książki Bez reszty Wojtek Miłoszewski Patronat LC
Okładka książki Bez reszty
Wojtek Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kastor (Miłoszewski) (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kastor (Miłoszewski) (tom 2)
W.A.B.
2020-09-30
2020-09-30
Literatura polska kryminał retro lata 90. Kraków gang amfetamina przestępczość zorganizowana

Patronaty LC

Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,6
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...
Okładka książki Mierzeja Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski

Polecam.

Bardzo dobry kryminał.
Warto przeczytać.
Polecam.

Świetna książka, szeregowa policja tamtych czasów bez wiedzy i uzbrojenia kontra układy i uzbrojeni po zęby bandyci.

Było dobrze, aż do zakończenia. Potem jakoś tak siadło. Mocna 7.

Było dobrze, aż do zakończenia. Potem jakoś tak siadło. Mocna 7.

Bardzo ciekawa, szybka akcja i ten charakterystyczny klimat lat 90-tych.

Bardzo ciekawa, szybka akcja i ten charakterystyczny klimat lat 90-tych.

Książka pod tytułem Kastor bardzo przypadła mi do gustu, dlatego nie pozostało mi nic innego, jak sięgnąć po jej kolejną część. Czy okazała się równie dobra? Posłuchajta Barry White’a ;)

-> „Jakaś amfetamina? A jak to się bierze?”
Powyższy tytuł w bardzo skrupulatny przedstawia nędzny obraz polskiej policji z początku lat ‘90. Duży fiat, który „przeżył strzelaninę” i Ślepy emeryt po sześćdziesiątce – tak w skrócie wyglądał ówczesny „inwentarz” wspomnianej instytucji. Tymczasem grupy przestępcze rosły w siłę.

-> „Na trzeźwo to nawet kobity nie da się pier**ić, a co dopiero o biznesach”
Zdecydowanie nie mogę się zgodzić z „radzieckim przedsiębiorcą”, który wygłosił powyższą tezę. W każdym razie, Bez Reszty nie jest bynajmniej lekką, łatwą i cukierkową historią. Oprócz problemów policji, autor przedstawia także, jak skrajnie różnie wyglądało życie naszych rodaków po przemianie systemowej. Co więcej, wątek kryminalny, który zakotwiczył w tej książce, również był szczególnie brutalny i drażliwy, bo niewątpliwie takim tematem jest kidnaping.

-> „Meteorolog jest jak ekonomista. Najlepiej potrafi przewidzieć to, co wydarzyło się wczoraj”
Mi nie udało się przewidzieć zakończenia tej książki, ale... mimo iż ogólnie odbieram tę historię bardzo dobrze, jej finisz uważam za przekombinowany. Niestety nieco mnie to zniesmaczyło. W skrócie: ta część jest nieco słabsza od swojej poprzedniczki, ale mimo wszystko jest warta uwagi.

-> „Jakaś amfetamina? A jak to się bierze?”

Dobra

Dobra

Nie zawiodłem się. Jedyny zgrzyt to postać kwiatka, który jakoś przypomina mi Metyla z Pitbulla.

Ksiazke kupilam przez pomylke, myslac, ze to Miloszewski brat :D Ale wcale sie nie zawiodlam! Swietny klimat poczatku lat 90 (nieczeste!), ciekawa i nieoczywista historia, bohater z krwi i kosci. Pozniej przeczytalam pierwsza czesc, i dorownala drugiej :D Warto nie pamietac imion pisarzy :D

Jedyne, co zgrzyta mi w tej fabule, to esbecy, którzy się nie dorobili za komuny. Wszystkie inne aspekty są rewelacyjne.

Nie było na co czekać, od razu wziąłem się za drugi tom, który, ku mojej wielkiej radości, nie zawiódł. Zakończenie… Cóż, mogę napisać tylko tyle, że DOMAGAM się trzeciego tomu! :-)

Dodaj cytat z książki Bez reszty