Oath Taker

Okładka książki Oath Taker Audrey Grey
Okładka książki Oath Taker
Audrey Grey Wydawnictwo: Starfall Press Cykl: Kingdom of Runes (tom 1) fantasy, science fiction
Kingdom of Runes (tom 1)
Starfall Press
2019-05-23
2019-05-23
fantasy young adult romance fae

Nie ma opinii, to napiszę, bo właśnie skończyłam serię (choć nacięłam się, bo myślałam, że zakończona, a wcale nie :l).

Ogólnie postaci są strasznie drętwe, nie ma w nich jakiejś takiej ludzkiej iskry, relacje między nimi też tak średnio na jeża, mimo że autorka chyba się stara. Nie wychodzi. Miałkie to takie, z nikim się nie zżywasz, nikomu nie kibicujesz, co najwyżej odczuwasz irytację lub przewracasz oczami. Jeden Stolas ma jakieś przebłyski charakteru, ale to typowy książkowy snarky badboy, więc też nie miejcie oczekiwań zbyt wygórowanych.
Ogólnie całość jest BARDZO wattpadowa, taki fanfic bez warsztatu, aaale, no właśnie, nie jest to takie znowu najgorsze. Jakieś emocje książki mi dały, bywało, że nie mogłam się oderwać. Story jest bardzo fajne, dzieje się duzo, fabuła chyba nawet przemyślana, bo się całość nieźle spina. Zaskoczenia bywają, choć niewiele. Jakiegoś worldbuildingu też nie ma, aczkolwiek dla mnie to plus, bo lubię jak rzeczy się dzieją i jest setting, ale nudzą mnie nazbyt długie opisy np. miast, architektury, ubrań itd. Romans też jest taki znośny, bo nie pierwszoplanowy, choć gra rolę oczywiście istotną. Jak ktoś czytał "Dwory" Maas, to znajdzie dużo podobieństw :P

Generalnie dałabym 5, bo jest to lektura przeciętna, ale historia mnie wciągnęła, więc punkcik wyżej. Uważam też, że będą osoby, które spokojnie dałyby temu 8.

• Angielska
  • Czekam na polski