Bunt

POTOP
2020-11-03
2020-11-03
Folwark zwierzęcy Orwell Klasyka

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Stefan Grabiński, Konstanty Górski, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,1
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Świąteczna noc Hans Christian Andersen, Antoni Czechow, Charles Dickens, Maria Dąbrowska, Lucy Maud Montgomery, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Władysław Stanisław Reymont, Maria Rodziewiczówna
Ocena 8,6
Świąteczna noc Hans Christian Ande...

więcej Więcej

Nasz noblista napisał to samo co Orwell w Folwarku tylko na przykładzie innych ssaków, inaczej ALE 25 lat przed Orwellem !
Gdyby istniały przesłanki że Anglik miał w ręku opowiadanie Reymonta "Folwark zwierzęcy" okazałby się intelektualnym plagiatem

Reymont wykorzystał do tego opowiadania wszystkie możliwe gatunki zwierząt i czasowniki w słowniku, pisząc kolejne zdania. Sporo archaizmów, całość dość męcząca, szczególnie w formie audiobooka.

Dodaj cytat z książki Bunt