The Brightest Night

Origin (tom 3)
Tor teen
2020-10-20
2020-10-20
young adult literatura młodzieżowa paranormal romance

Tęskniłam za tym światem Luca i Evie. Tęskniłam za nimi. Trzecia część była bardzo dobra, choć czasami miałam wrażenie, że mało się działo, a cała akcja dosłownie działa się w jednym miejscu. Jednak to nie zabrało magii tej książki, fajnie było widzieć jak Evie odkrywa siebie, swoje moce.
Końcówka mnie totalnie zniszczyła. :'( Miałam ochotę płakać i musiałam na chwilkę odłożyć książkę, żeby przetrawić co się właśnie stało. Kto by pomyślał...
Jedyne, czego chcę to happy ever after dla Luca i Evie. Luc przeszedł przez piekło od samego początku ich wspólnej historii, a nawet jeszcze wcześniej. On zasługuje na wszystko, co najlepsze.
Mam wielką nadzieję, że doczekamy się czwartej części, bo serce mi się łamie na myśl, że ta historia miałaby nie być dokończona, i że to zakończenie... że to się tak potoczyło... Chcę natychmiast kolejną część.

Nadal świetnie, nie mogę się doczekać kontynuacji. Jedyną przykrą rzeczą jest brak polskiej wersji językowej. Żadne wydawnictwo nie pokusiło się o zakup praw do następnych części "Origin", co mnie bardzo dziwi i zniesmacza, patrząc na ogrom chłamu YA zalewającego obecnie rynek.
Pisarka zapowiedziała tom finałowy na 2023 rok, czego bardzo żałuję, bo to niezwykle równa, dobra seria trzymająca wysoki poziom przez wszystkie części. Oraz czytelnika w napięciu.
Zastanawiałam się, który cykl Armentrout jest moim ulubionym i jednak stawiam na "Origin", za całokształt.
Naprawdę dziwi mnie polskie podejście, bo w innych europejskich krajach książki wychodzą bez przeszkód, są finansowym hitem.
A zatem: dlaczego nikt nie chce na nich zarabiać?

Uwaga - łamie serce

Uwaga - łamie serce

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poprzednie części były znacznie bardziej wciągające. Tutaj miałam wrażenie, że trochę zbędnych komplikacji, aż się czasem chciało omijać fragmenty.

Co do Evie - nie rozumiem co w niej jest ciekawego. Naprawdę, próbuję się przekonać, ale może ciężko jest się wciągnąć, kiedy główna bohaterka nie jest porywająca.

Zakończenie może i ciekawe, ale mimo to, że powiem żebym z utęsknieniem czekała na kolejną część.

Zakończenie może i ciekawe, ale mimo to, że powiem żebym z...

Prawie nigdy nigdzie nie daje 10 ⭐️. Ale tu dałabym i 11!
Boże! To było cudowne! A Luc - to chyba najlepszy męski bohater jakiego znam!
. A inni Bohatrowie? złoto! Cudownie było znów spotkać Kat, Damona, Dee, Ashera, Dawsona , Hunta! A Evie! - kocham te dziewczynę!Ta część była zdecydowanie najlepsza! A ilość akcji dosłownie powalała na kolana, nie było czasu na chwile wytchnienia
Znam wszystkie książki Jenn i myslałam że już niczym mnie nie zaskoczy! Myliłam się zakończenie wbiło mnie w fotel i Boże nie pamiętam abym kiedykolwiek miała w sobie tyle emocji ... zawsze twierdziałam że to "Imperium Burz" od Maas kończy się w bardzo mocnym momecie. A jednak to zakończenie przebiło wszystkie mi znane!

Ta Seria jest milion razy lepsza od Lux czy Dark Elements . Lepsza niż same słynne Dwory od Maas i Okrutyny Książę od Black.

Cudo!

Prawie nigdy nigdzie nie daje 10 ⭐️. Ale tu dałabym i 11!
Boże! To było cudowne! A Luc - to chyba najlepszy męski bohater jakiego znam!

Lepsza od drugiej części, ale nie powalająca.
Zakończenie jednak kompletnie mnie zaskoczyło :0.

Lepsza od drugiej części, ale nie powalająca.
Zakończenie jednak kompletnie mnie zaskoczyło :0.

Zacznę od tego, iż wiedza, że kolejna część pojawi się bliżej 2023 trochę mnie przytłoczyła. Autorka buduje powoli napięcie, przygotowuje bohaterów (i nas) do tego co nadchodzi, by na koniec zrzucić taką bombę... przez chwilę nie wierzyłam, że dalej nic nie ma, a strony się skończyły. Teraz pozostaje czekać na kolejną cześć.

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tą część. Poprzednie bardzo mi się podobały, jednak ta mnie zdecydowanie znudziła. Może miał na to wpływ język, gdyż czytałam ją po angielsku, jednak mam wrażenie, że zabrakło tego napięcia z poprzednich części.

Totalnie rozwaliło mi system

Totalnie rozwaliło mi system

Nie wiem czy bardziej mnie poruszyło zakończenie czy informacja, że kolejny, ostatni tom pojawi się dopiero na przełomie 2022/2023! I to akurat w momencie kiedy zrobiło się bardzo nieoczekiwanie i świat Luca, Evie i całej społeczności będzie musiał się zmienić. Kac książkowy murowany.

• Po angielsku
  • Do kupienia