Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1

Okładka książki Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1 Daniel Kocuj
Okładka książki Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1
Daniel Kocuj Wydawnictwo: Annapurna Cykl: Bike'owa podróż (tom 1) literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Bike'owa podróż (tom 1)
Annapurna
2020-10-10
2020-10-10
9788361968436
podróż podróże rower rowerowa bike bikeowa bike'owa bajkowa sydney szczecin kocuj daniel dan zander

Jedna z lepiej napisanych i ciekawszych książek ludzi, którzy są podróżnikami a nie pisarzami. Ale gdzie jest część 2? Mam nadzieję że się pojawi.

Z początku miały być 3 gwiazdki(na 5),potem 2, ale ostatecznie stwierdziłam, że koniec z łaskawością, więc daję 1.
To była zupełnie inna książka niż się spodziewałam, dlatego miały być 3 gwiazdki.
Jednak przez jedną rzecz ogarnął mnie niewyobrażalny wstręt do niej, że ta ocena tak mocno spadła.
Chodzi mianowicie o to, że to jest książka o prawdziwych wydarzeniach i spoko, gdyby nie to, że koleś zaczyna opisywać jak przeleciał jakaś kobietę i rozkminia nad jej ciałem. Na szczęście nie opisał całego seksu, bo bym chyba umarła. To jest do cholery książka podróżnicza, a nie romans, w którym można sobie takie rzeczy opisywać do woli. Tak mnie to obrzydziło, że za to jest 1,5 gwiazdki

Zachęcona opowieścią autora w bibliotece zakupiłam książkę i jednym tchem ją przeczytałam. Pięknie wydana z wieloma fotografiami, podzielona na zjechane rowerem kraje, naprawdę zachęca do przeczytania. Wszystkiego dopełniają kartki z pamiętnika i listy od przyjaciela, z którym pan Daniel podróżował w Australii. Mnóstwo przygód tych dobrych, ale i tych zagrażających zdrowiu i życiu autora, który zdecydował się na takie niebezpieczne przedsięwzięcie. Osobiście cieszę się, że są osoby, nie bojące się spełniać swoich nawet najbardziej ekstremalnych marzeń. Polecam!

Jedna z ciekawszych i bardziej angażujących książek, które czytałem ostatnimi laty.

Dobra. Jeśli planujesz podróż rowerem przez Australię lub Azję to warto przeczytać. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o krajach odwiedzanych przez naszego bohatera to niekoniecznie. Bohater nasz głównie walczy z brakiem wody, muchami, problemami żołądkowymi. Raczej nie zwiedza.

Tytuł jak i cała książka pomysłowe, wskazujące na kreatywność autora. Treść pozwala czytelnikowi przeżyć mnóstwo przygód, które nierzadko wydają się być aż niewiarygodne! Książka pełna humoru i ciekawych dialogów. Czytając, odwiedzone przez autora kraje odkrywamy z innej perspektywy, poznajemy ludzi i zwyczaje, kulturę i tradycje, przyrodę i niebezpieczeństwa, a do tego słownictwo i wyrażenia (np. znaczenie słowa Billabong po angielsku-australijsku, czy Porn po tajsku). Dzięki kolorowym zdjęciom i czytelnej mapie, czytelnik może poczuć się (mimo że na kanapie a nie na rowerze) jak w centrum wydarzeń. Polecam jako luźną lekturę podróżniczo-przygodową! :))
Podziw dla autora za odwagę i zacięcie w dążeniu do celu!

Muszę przyznać, że pierwszy raz spotykam się z książką wydawnictwa Annapurna. Wcześniej o nim nie słyszałam, ani nie czytałam ich książek. W środku znajduje się mnóstwo zdjęć z podróży, niekoniecznie pięknych widoków, a pokazujące codzienne proste życie mieszkańców. Pozycja podzielona na rozdziały, takie jak: Polska, Australia, Indonezja, Malezja, Tajlandia, Birma, Indie. Muszę przyznać, że jest to dla mnie niesamowita podróż nie ruszając się z miejsca. Czytając i oglądając tę książkę, czuję się jakbym choć częściowo odbyła tę podróż wraz z autorem. W obecnej sytuacji, gdy nie mamy zbyt wielkich możliwości do podróżowania, taka pozycja jest świetną opcją do zwiedzenia kawałka świata.

Dzięki niej poznajemy sekrety różnych krajów, obcą kulturę, społeczeństwo i reakcję na nowego przybysza. To nie jest podróż z noclegami w luksusowych hotelach z czystą lśniącą łazienką i uzdatnioną wodą w kranie. To podróż wymagająca poświęceń, szukania wody i walki o jedzenie i przetrwanie. Mało kto ma odwagę spełniać marzenia w taki sposób i można by powiedzieć za wszelką cenę – cenę zdrowia, a nawet życia. Nie wiem, czy ja zdobyłabym się na takie poświęcenie, a to wszystko w imię spełnienia jednego marzenia. Jednak jestem z osób tych wygodnych, lubiących spokój i wygodny sen.

Czytając tą książkę targały mną różne emocje, byłam pełna podziwu, momentami zazdrościłam, a jednocześnie czułam obrzydzenie, wstręt i współczucie. Nie jest to lukrowana opowieść rodem z Instagrama z piękną podróżą po egzotycznych plażach, opalając się w gorących promieniach słońca i popijając kolorowego drinka. To opowieść pokazująca prawdziwe życie. Życie w którym trzeba walczyć o wodę, przetrwanie, zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, jakim jest, picie, jedzenie, sen oraz potrzeby fizjologiczne, czy też potrzeba kontaktu z płcią przeciwną.

Cieszę się, że książka trafiła w moje ręce i miałam okazję ją przeczytać. Dni, które poświęciłam na jej przeczytanie nie są czasem straconym, a dobrze wykorzystanym. Człowiek uczy się całe życie, a „BIKE’owa podróż” poszerza wiedzę i daje potężną dawkę informacji – zarówno marzycielom jak i realistom. Dzięki tej książce zobaczyłam Prawdziwy Świat, bez retuszu i podkoloryzowania. Zrozumiałam, że można wszystko pogodzić, trzeba tylko chcieć i być upartym w dążeniu do własnego celu.

Ciekawa książka podróżnicza z mnóstwem nietuzinkowych zdjęć. Z moim zdaniem szowinistyczne podejście autora wpłynęło na ocenę.... 6/10

Chcesz śmiać się w głos by za chwilę otwierać buzię że zdziwienia i wyrywać sobie włosy z głowy śledząc ryzykowane często decyzję podróżnika? Tak? To koniecznie przeczytaj tę książkę. Uzależnienia. Chcę więcej! 😉

Książka bardzo fajnie napisana , czytałem z wypiekami na twarzy, Daniel miał fajne przygody , czekam na 2 część

• Podróże
  • Czytane w 2022