Content marketing. Od strategii do efektów

Okładka książki Content marketing. Od strategii do efektów Justyna Bakalarska
Okładka książki Content marketing. Od strategii do efektów
Justyna Bakalarska Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Content marketing. Od strategii do efektów
Onepress
2020-10-20
2020-10-20
marketing biznes content marketing

Książka ma swoje lepsze momenty - krótkie, niezbyt częste zadania są dla mnie zdecydowanym plusem. Pozwalają one poukładać w głowie wcześniej zdobytą wiedzę. Niestety, sama treść nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Po tytule można by stwierdzić, że autorka wie, czym jest content i jak powinna 'sprzedać' go odbiorcom. Ciągłe powtórzenia i literówki sprawiają, jakby całość nie przeszła odpowiedniej korekty treści. Książka nie wniosła do mojego życia zbyt wielu nowych informacji. Może się jednak sprawdzić u osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w content marketingu.

Odkryj TAJEMNICE Content Marketingu: Strategie, Efekty i Więcej!"

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za kulisy niesamowitego sukcesu firm w dzisiejszym świetle internetowej rewolucji? "Content Marketing. Od Strategii do Efektów" to klucz do drzwi pełnych tajemnic tego fascynującego świata. Przygotuj się na podróż przez wyjątkowy świat strategii marketingowych, którym nie sposób się oprzeć.

🔍 TAJEMNICE UKRYTEJ SKUTECZNOŚCI: Książka ta to kompendium wiedzy dla każdego, kto pragnie odkryć, jakie tajemnice skrywa content marketing. Dowiesz się, jak kreować treści, które przykuwają uwagę, przekonują i generują rezultaty.

🚀 STRATEGIA, KTÓRA DZIAŁA: Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie kroki podjąć, by przekształcić zwykłe treści w potężne narzędzie marketingowe? Książka "Content Marketing. Od Strategii do Efektów" pokazuje Ci, jakie strategie wiodą do sukcesu.

✅ ANALIZA ZALET I WAD: Ta książka to nie tylko odkrywanie sukcesów, ale też rzetelna analiza. Poznasz zarówno zalety, jak i pułapki content marketingu. Wiedza, dzięki której unikniesz błędów, które mogą kosztować Cię wiele.

💡 ODKRYJ NOWE HORYZONTY: Autor przeniesie Cię przez wszystkie aspekty content marketingu - od planowania po mierzenie efektów. Nie ma znaczenia, czy jesteś doświadczonym marketerem czy dopiero zaczynasz, ta książka otworzy przed Tobą nowe horyzonty.

🔥 PODRÓŻ PEŁNA INSPIRACJI: W książce znajdziesz nie tylko teorię, ale także inspirujące przykłady i case studies, które odkryją przed Tobą nieznane dotąd możliwości. Przygotuj się na odbycie pełnej pasji podróży przez świat content marketingu.

📈 EFECTYWNOŚĆ W TWOICH RĘKACH: "Content Marketing. Od Strategii do Efektów" to klucz, który pozwoli Ci tworzyć efektywne strategie i prowadzić kampanie, które rzeczywiście przynoszą rezultaty. Twój sukces jest w Twoich rękach!

Gotowy, by odkryć tajemnice content marketingu i podnieść swoje umiejętności do kolejnego poziomu? Ta książka jest kluczem, który otworzy przed Tobą drzwi do nieograniczonych możliwości. Złap chwilę i wkrocz w fascynujący świat marketingu treści!

Odkryj TAJEMNICE Content Marketingu: Strategie, Efekty i Więcej!"

Podobała mi się, choć rzeczywiście dla praktyka jest to powtórka podstaw. Nie mogę zgodzić się z wieloma wytycznymi dotyczącymi tworzenia treści webowych. Być może w 2020 roku było to aktualne, jednak dziś elementy wpływające na pozycjonowanie Google trzeba konstruować w nieco inny sposób. Każdy, kto pracuje z programami wspierającymi pozycjonowanie fraz kluczowych pewnie to zauważy. Jednak nadal uważam, ze jest to pozycja warta przeczytania. Z kolei jeśli ktoś szuka większej ilości i konkretnych wskazówek nt. jak pisać pod SEO, to nie jest książka o pozycjonowaniu. Content marketing to również nie to samo co copywriting.

Dobra dla początkujących. Porusza różne tematy bardzo ogólnie (ale też podaje fajne przykłady),co powinno być okay dla tych, którzy jeszcze nie za bardzo wiedzą, co to content marketing.

Content marketerem nie jestem, ale moja praca również ten obszar częściowo obejmuje. Kilka podobnych książek przeczytałem, jednak uważam tę pozycję za najbardziej wartościową. Masa konkretnych wskazówek, narzędzi, ćwiczeń, do tego podane w bardzo przystępnej formie! Na pewno wrócę do niej jeszcze.
Dla mnie mocne 9/10!

Dla mnie mocne 9/10!

Dla mnie jako kompletnego amatora, dla którego marketing można opisać słowem reklama, ta książka jest mocno informująca w przystępnym języku, wytłumaczyła poszczególne gałęzie marketingu, storytellingu, webwritingu

Wartościowa książka, momentami bardzo wciągająca. Pozwala usystematyzować wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego, mimo pewnych nieścisłości dotyczących
linkowania w SEO i jednego błędu językowego. Trochę się czepiam, ale oczywiście gorąco polecam. :)
Jeśli więcej marketów weźmie sobie do serca rady autorki, to znajdziemy w sieci więcej przydatnych treści. Publikację polecam szczególnie przedsiębiorcom i osobom, które zaczynają pracę w content marketingu. Chociaż, mimo kilkuletniego doświadczenia, także znalazłam kilka inspiracji i motywację, żeby popracować wreszcie nad własną marką (a nie tylko markami klientów).

Jestem doświadczonym content managerem i książkę oceniam z poziomu mojej wiedzy o CM. Pozycja będzie przydatna dla średniozaawansowanych w temacie CM marketerów i przedsiębiorców, moim zdaniem nie jest dedykowana copywriterom, brak szczegółowych informacji o SEO. Napisana przystępnym językiem, zawiera ćwiczenia, przykłady, praktyczne rozwiązania. Duży plus za wskazanie znaczenia strategicznego podejścia do CM. Niestety wyłapałam kilka merytorycznych mankamentów.

Polecam dla osób będących dopiero na początku swojej przygody z contentem, zaawansowani mogą po nią sięgnąć, by przypomnieć sobie podstawy CM.

Szczegółowa recenzja na blogu: https://born-to-create.pl/content-marketing-od-strategii-do-efektow-recenzja/

Pod tą szarą, nieco skromną okładką mieści się naprawdę sporo rzetelnej, usystematyzowanej wiedzy z szeroko rozumianego content marketingu. Dla poczatkujących dobre, systematyczne wprowadzenie w arkana marketingu treści. Dla zaawansowanych okazja do uporządkowania wiedzy, znalezienia ciekawych źródeł inspiracji czy benchmarkingu praktyk. Polecam.

Rewelacyjna lektura napisana zrozumiałym językiem. Część informacji znałam z innych źródeł wiedzy, głównie z sieci i książek o pisaniu.

• Rozwój/poradniki
  • Empik audio rozwój
  • Biznes/marketing/social media/finanse
  • Biznesowo-rozwojowe

Dodaj cytat z książki Content marketing. Od strategii do efektów