Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem

Okładka książki Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem Tim Cantopher
Okładka książki Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem
Tim Cantopher Wydawnictwo: Kompania Mediowa Cykl: Inwestuj w siebie (tom 4) Seria: Inwestuj w siebie poradniki
poradniki
Inwestuj w siebie (tom 4)
Inwestuj w siebie
Overcoming Anxiety Without Fighting It
Kompania Mediowa
2020-10-28
2020-10-28
Teresa Tomczyńska
psychologia lęk strach współczesność życie choroby

Bardzo krótki poradnik z bardzo podstawowymi radami. Książka zdecydowanie dla bardzo, ale to bardzo początkujących czytelników w danym temacie. Nie znalazłam tutaj nic dla siebie ani nic nie zanotowałam.

poradnik w pigułce. dużo praktycznych wskazówek, klarowna ścieżka rozwiązywania problemów

Lubię książki z tej serii „Inwestuj w siebie” ale to jest dla mnie najgorsza książki z tej serii. Niczego nie zapisałam sobie na później. Możliwe że nie jestem jej odbiorcą, bo mój strach nie dotyczy tego podstawowego strachu życia. Nie miałam żadnego założenia, chociaż liczyłam, że może coś ciekawego się dowiem o ludziach i świadomości przeżywania życia. Cóż nie jestem zachwycona tą książką.

Książka merytoryczna i poparta ciekawymi przykładami. Bardzo dobra dla ludzi, którzy zmagają się, z którymkolwiek z lęków.

Rozczarowała mnie ta książka. Wyłuskałam z niej jedynie kilka wartościowych zdań, natomiast większość treści sprowadza się do wariacji rad "idź do lekarza" i "nie martw się". Może przydać się komuś, kto jest rzeczywiście chory na zaburzenia lękowe, ale nie osobie, która po prostu ma niską samoocenę, jest nieśmiała, neurotyczna i nieobyta ze światem.

Ciekawa pozycja będąca wstępem do zgłębiania tematu lęku. Nie znalazłam w niej wszystkich odpowiedzi na swoje pytania, jednak został mi wyznaczony kierunek poszukiwań. Na plus bibliografia.

Nie porwała mnie ta książka. Dużo takich ogólników, nic konkretnego.

Nie porwała mnie ta książka. Dużo takich ogólników, nic konkretnego.

Radzenie sobie z lękiem to proces. To droga, czesto długa, niejednokrotnie pełna potknięć. Ale zdecydowanie warta do przejścia, bo życie bez lęku to jak cudowny głęboki oddech świeżego powietrza po latach tkwienia w dusznej piwnicy.
Czy w walce o siebie może pomóc książka? Może. "Jak nie bać się żyć" to właśnie tego typu pozycja. Z całą pewnością może posłużyć za narzędzie samopomocowe. Zawiera trochę teorii, ale też masę wskazówek i gotowych technik, które wprowadzone w życie mogą poprawić jego komfort.
Należy jednak pamiętać, i autor wcale tego nie kryje, że głównym działaniem, które pomaga w zaburzeniach lękowych to pójście na terapię, często wsparte odpowiednim leczeniem u psychiatry. Nie należy się tego bać, nie należy się tego wstydzić. Walczymy o własny komfort i lepsze życie.

Dla zainteresowanych tematem zdecydowanie polecam tę książkę.

Książka pełna banałów, nie wnosi nic nowego w temat.

Książka pełna banałów, nie wnosi nic nowego w temat.

Znakomita. Treściwa. bardzo pomocna dla każdego, kto zmaga się z lękiem wszelkiego rodzaju strachami. Czytajcie i nie bójcie się!

• Psychologia
  • Poradniki