Nawyki bogatych i biednych

Okładka książki Nawyki bogatych i biednych
Tom CorleyMichael Yardney Wydawnictwo: Kompania Mediowa Cykl: Inwestuj w siebie (tom 2) Seria: Inwestuj w siebie poradniki
poradniki
Inwestuj w siebie (tom 2)
Inwestuj w siebie
RICH HABITS POOR HABITS
Kompania Mediowa
2020-04-01
2020-04-01
Maciej Bernatt-Reszczyński
rozwój osobisty finanse samodoskonalenie psychologia bogactwo

To książka nie tylko o tym jak zrobić biznes i odnosić sukcesy, ale również o tym co pomaga przełamać Nasze stereotypy i zmienić sposób myślenia na taki aby Nasze życie było optymistyczne.

Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya nie odkrywa koła na nowo i przytacza z reguły te same prawidła co inne książki tego typu, choć stara się zgrywać, że jest inaczej. Mimo wszystko uważam, że jest to przyzwoita pozycja, dzięki której można uporządkować swoją dotychczasową wiedzę, a czasem nawet złapać się na myśleniu "kurczę faktycznie, coś w tym jest". Czytało się ją całkiem przyjemnie.

Podchodziłam do tej książki z małą rezerwą a ona faktycznie pokazuje jakie są różnice w myśleniu. Jest to zmiana diametralna. Wystarczy spojrzeć po swoich znajomych i rodzinie żeby zobaczyć ze faktycznie tak jest i się sprawdza. Super ksiazka.

Po przeczytaniu opisu książki wiązałem z nią dość duże nadzieje. Niestety już pierwsze kilkadziesiąt stron udowodniło, że były one złudne. Przez 1/3 książki obaj autorzy chwalili się swoimi osiągnięciami. Jasne, można, a nawet wypada to zrobić w tego typu lekturze, ale co za dużo to niezdrowo. Pozostała część to raczej zbiór banałów brzmiących jak kiepskiej jakości coaching.
Na plus tej książki przemawia fakt, że znalazłem w niej kilka cennych informacji, które pomogły mi nieco zmienić postrzeganie na pewne sprawy.

Moje subiektywne odczucie jest takie, że to typowe bla bla bla. W gąszczu tego blablabla jest trochę ciekawych informacji ale niestety większość to powtarzające się w rozdziałach stwierdzenia, bardzo często stygmatyzujące i nieprawdziwe. No heloł, wstawanie bladym świtem nie jest charakterystyczne tylko dla ludzi bogatych. Poza tym popatrzmy na dzisiejszą młodzież, która dorobiła się milionów w social mediach. Czy oni wszyscy wstają bladym świtem? No nie bardzo. Raczej śpią do późna i balują w nocy a mimo to są bogaci.

Motywująca książka bazująca na doświadczeniu autorów, trafia z przekazem i uświadamia wiele kwestii z życia codziennego wartych zastanowienia i zmiany

Książka dająca kilka cennych rad, jednak nie przełomowa czy zmieniająca światopogląd.
Zdecydowanie jednak, wartościowa dla osób wywodzących się z mentalnej biedy i rodziny bez tradycji oszczędzania.

Książka warta przeczytania/przesłuchania. Zwraca uwagę na postawę. Nie mówi tylko co robić, ale mówi to co nie robić i na co nie warto marnować czasu.

Dużo banałów napisanych w taki sposób, jakby to była dopiero odkryta wiedza tajemna.

Jak kazd inna w tym typie.

Jak kazd inna w tym typie.

Dodaj cytat z książki Nawyki bogatych i biednych