Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

Sizing People Up
Inwestuj w siebie (tom 1)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2020-03-25
Małgorzata Maruszkin
Inwestuj w siebie
psychologia poradnik fbi 11 września analiza behawioralna mind hunter ludzie zaufanie wiarygodność odczytywanie ludzi kłamstwo rozmowy negocjacje rozpoznawanie charakteru analiza rozmówcy

Bardziej, niż porady z dziedziny czytania ludzi zainteresowały mnie doświadczenia zawodowe agenta. To chyba nie za dobrze, skoro to poradnik.
Co do czytania ludzi to całość książki można streścić w jednym zdaniu gdzieś z pierwszych rozdziałów: "Nawet jeśli komuś ufasz postaraj się sprawdzić, czy mówi prawdę".
Tyle. Coś tam dla siebie z niej wyniosłam ale bardziej na...

Pozycja, która bardzo mnie zawiodła. Spodziewałam się więcej merytorycznej treści, a tak mam poczucie, że całość książki można było streścić w co najwyżej kilkudziesięciu stronach. Zawarte w niej wskazówki często są oczywiste i powszechnie znane, a sposób w jaki autor opisuje swoje sytuacje zawodowe odkrywa jego wybujałe ego.

Wiele sobie po tej książce obiecywałam. Owszem zawiera wiele ciekawych i cennych dla zainteresowanego tematem wskazówek, ale napisana jest dla mnie ciezkim językiem.

Mocno obiecujący tytuł :-) Nie ukrywam, czytało się bardzo dobrze, bo wszystkie porady są przeplatane prawdziwymi historiami z życia agenta FBI. Jednak nie wszystkie rady do mnie przemawiają, z niektórymi się nie zgadzam, ale zostawiam to już każdemu do indywidualnej oceny :-)

No cóż kolejna przereklamowana książka. :(
Jak czytać ludzi? to książka , którą trudno zdefiniować, bo niby jest poradnikiem, ale tej merytorycznej treści jest bardzo mało, o wiele więcej jest osobistych opisów sytuacji autora, które niestety według mnie czasami nie pasują do poruszanego tematu.
Czy jest kluczem do odczytywania ludzi?, raczej nie, bo podaje bardzo oczywiste...

Nic z niej nie wiem. Niczego mnie nie nauczyła. Niczego ciekawego nie usłyszałam (słuchałam audiobooka). Bardzo mnie zmęczyła i wynudziła.

Moim zdaniem - strata czasu.

Ksiązka "Jak czytać ludzi" uświadomiła mi dwie ważne prawdy:
1. Niezwykle przydatne są biblioteki, bo po przeczytaniu książki nieznanego autora, która cię nie porwała, nie odczuwasz straty pieniędzy. Jedynie stratę czasu.
2. Jeśli przedstawione w książce kwestie są dla Ciebie niezrozumiałe, to nie oznacza, że coś z Tobą jest nie tak. Może autor nie potrafi jasno wyłożyć...

Zmarnowałam tylko czas

„Jak czytać ludzi. Radzi Agent FBI” to pierwsza książka wydana nakładem Kompani Mediowej otwierająca cykl poradników „Inwestuj w siebie”. Seria ta kierowana jest do osób zainteresowanych rozwojem osobistym, psychologią i finansami, ma na celu stworzyć komplementarny program doskonalenia dla współczesnego człowieka. Tytuł ją otwierający od strony wizualnej prezentuje się...

Książka absolutnie o niczym

Dyskusje