Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

więcej Więcej

Rady powszechnie znane i napisane w oderwaniu od przykładów, skądinąd wojennych, terrorystycznych, tajnych i poufnych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł mało związany z treścią książki. Nie rozumiem w jakim celu autor napisał książkę. Książką nic nie wnosi, wielkie rozczarowanie.

Spodziewalam sie bardziej konkretnych rad, praktycznych wskazówek, przykładów z życia wziętych. Choć nie było to w 100%rozczarowanie. Należało sie bardziej skupic na ogolnikowych frazach, zastanowić się samemu wtłoczyć w konkretne sytuacje, w konktaktach z rodziną, znajomymi czy kolegami w pracy. Aby lepiej zapamietac warto podkreślać sobie punkty glowne aby mozna bylo do...

Nie oceniaj książki po okładce.
Pomimo ładnie zrobionej okładki, lektura ta nie jest warta przeczytania. Z zewnątrz wygląda to na ciekawy poradnik, wewnątrz jednak jest trochę inaczej.
Megalomania, Narcyzm i Hiperbolizacja truizmów w pseudo genialne metody odczytywania ludzi.
Autor, który faktycznie pracował jako agent FBI da po sobie to odczuć. Uważa się za osobę, która...

Spodziewałem się bardziej naukowej pozycji i psychologii.
Jest to zbiór luźnych spostrzeżeń na co zwrócić uwagę przy kontakcie z drugą osobą, aby określić, czy ktoś jest wiarygodny, stabilny, kompetentny i podjąć decyzję, czy można mu zaufać.
Sporo rzeczy na co dzień wyczuwamy intuicyjnie, a tutaj to uporządkowano i pogrupowano.
Wstawki fabularne nasiąknięte amerykańskim...

Mała odskocznia od kryminałów. "Jak czytać ludzi" Jest to książka pisana z perspektywy byłego agenta FBI, w zasadzie nic nowego nie wniosła do mojego życia i postrzegania otoczenia. Jeden plus to podsumowanie rozdziałów, które było bardzo szczegółowe. Całość w sumie bez szału.

Jedyne interesujące fragmenty, to te opowiadające o pracy operacyjnej jako agenta - nawiązywanie kontaktów, rozmowy ze współpracownikami. Ale też nie są na tyle ciekawe, żeby powiedzieć komukolwiek, że warto przedzierać się przez część poradnikową by do nich dotrzeć. Nie polecam.

"Miłość to jedyny, skuteczny, wieczny lek na strach"

Książka nic nie wniosła do mojego życia, spodziewałam się porad jak czytać ludzi ale niczego takiego nie otrzymałam. Wszyscy przecież wiedzą że trzeba być ostrożnym i uważnym w relacjach z innymi bo większośc ludzi w pierwszej kolejnościmając ma na uwadzę włane dobra a nie dobro drugiej osoby.

Jako poradnik - ta książka nie wyrywa z butów i nie zmienia mojego podejścia do życia. Jeśli komuś po jej przeczytaniu udało się zacząć "czytać ludzi" to jestem pełen podziwu. Generalnie autor sprowadza wszystko do wspólnego interesu i pomaganiu tym, którzy w przyszłości mogą być nam "potrzebni" - Ameryki tu nie wymyślił. Ale.. twierdzenie, że należy ufać tylko tym, którzy...

• 2021
  • 2020