Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

Okładka książki Moc zaufania. 5 reguł zwycięstwa według agenta FBI Robin Dreeke, Cameron Stauth
Moc zaufania. ... Robin Dreeke, Camer...

Bardzo słaba książka, moim zdaniem pisana dla amerykańskiego społeczeństwa. Bardziej autibiografia, oczywistości i frazesy.
Napaliłem się na tytuł, z wielkim trudem dotarłem do końca. Nie polecam.

Napaliłem się na tytuł, z wielkim trudem dotarłem do końca. Nie polecam.

To właściwie straszne, że wydaje się i tłumaczy na języki obce książki o takich oczywistosciach.

Książka średnio przypadła mi do gustu. Przedstawiam nam jak prawidłowo odczytywać ludzi. Każdy chciałby mieć taką umiejętność.. Czy nie byłoby pięknie gdybyśmy wiedzieli kto jest warty poświęcenia naszej uwagi lub uczyć? Mniej rozczarowań byłoby w naszym życiu.. A czy z niej skorzystam w swoim życiu? To się dopiero okaże..

Nic specjalnego, tym bardziej że o czytaniu ludzi więcej można się dowiedzieć z książek o "mowie ciała"

Książka jest bardzo dobrze napisana. Informacje są wypunktowane. Sporo jest przykładów z życia wziętych, co ułatwia przyswajanie nowej wiedzy. Jego sposoby pokazują jak znaleźć najlepszych ludzi. Czyli osób, które szczerze życzą Ci sukcesów, mogą ci pomóc i dołożą wszelkich starań, by to uczynić. Dla ułatwienia w zapamiętaniu najważniejszych kwestii, po każdym rozdziale jest podsumowanie. Po tej lekturze łatwiej jest dowiedzieć się jak tak naprawdę działa człowiek i co nim kieruje.

....
Więcej na ig: d_wachowicz

Zainwestuj w siebie.... hmmm merytoryki mało, ciekawe to to raczej nie jest, podniecające też nie.
Zainwestowałem swój czas i była to słaba inwestycja.
Rady z tej książki można streścić w jednym artykule gazety, co nie znaczy, że będą odkrywcze. ;)
POLECAM omijać pozycję i poczytać cokolwiek innego ;)

Zainwestowałem swój czas i była to słaba inwestycja.
POLECAM omijać pozycję i poczytać cokolwiek innego ;)

Jedyne czego mnie to nauczyło to cierpliwości, dobrnięcie do końca było koszmarem. Merytoryczna treść to może 1/4 -reszta to paplanina i przechwałki autora

Nie była zła nawet dobrze się czytało i dała mi trochę do myślenia ale mimo wszystko i tak pewnie nie będę z tego za bardzo korzystać

Słaba. Przechwałki jak wspaniały jest autor

Słaba. Przechwałki jak wspaniały jest autor

Przeczytać i zrobić miejsce na półce.

Jak uratowałem Amerykę... a w zasadzie to cały świat.

Rozczarowująca jak na oczekiwania wywołane okładką. Jeśli ktoś szuka porad jak skutecznie prowadzić śledztwo to trafił nieźle.

Książka teoretycznie podzielona na rozdziały, które jednak nie stanowią przemyślanej koncepcji i sprawiają wrażnie zawieszonych w próżni. Większość rad zaczerpnięte z poradników dla kandydatów na młodych małżonków i przełożone na relacje biznesowe czy zawodowe, a wszystko to podlane wątkiem łotrzykowsko-szpiegowskim.

Analizy całkowicie oderwane od typów osobowości, których znajomość jest podstawą sukcesów we wszelkich relacji interpersonalnych. Wymieniony jedynie 'amerykański typ A', do którego autor sam siebie zaliczył i właściwie to książka o tym 'typie' i dla tych 'typów'. Może jeszcze dla tych, którzy nie mieli doczynienia z tego typu publikacjami.

Wniosek podsumowujący całą książkę: każdy kontakt interpersonalny należy traktować jak transakcję na zasadzie obopólnej korzyści. A rosja to dzicz.

Z ciekawostek wątek polski - cytat z JP2 choć bez podania źródła.

Przeczytać i zrobić miejsce na półce.

Jak uratowałem Amerykę... a w zasadzie to cały świat.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty