Intymnie

2020-09-30
2019-09-24
Dariusz Żukowski
Demi Moore autobiografia Wydawnictwo Agora aktorstwo Hollywood

W życiu bym po tę książkę nie sięgnęła bez polecajki z Reddita i żałuję, że leżała u mnie odłogiem pół roku, zanim się wreszcie zebrałam, żeby ją przeczytać. Wiem, że Moore zatrudniła do napisania tej książki ghostwritera, ale to działa wyłącznie na korzyść tekstu, ponieważ emocjonalne odsłonięcie i pewna intymność niektórych wspomnień idzie w parze ze sprawnym technicznie piórem. To nie jest przegadana biografia, wręcz przeciwnie - zostawia człowieka z chęcią, by posłuchać więcej; jednocześnie doskonale rozumiem, dlaczego *nie ma* tam więcej. Jestem na tyle stara, by lepiej kojarzyć nazwisko Demi Moore niż Ashtona Kutchera, ale jednocześnie na tyle młoda, że poznałam je, ucząc się czytać na nagłówkach plotkarskich magazynów. Moore to przykład jednej z kobiet demonizowanych przez Hollywood tak po prostu i choć nie wątpię, że nie jest aniołem, ona również się przy tym nie upiera, przyznając do swoich porażek - po prostu bardziej skupia się na ich źródle niż efekcie.

Biografia pozująca Demi, nie tyle jako aktorkę, ale przede wszystkim kobietę i matkę. Wzruszajaca.

Szczera biografia sławnej aktorki, w której opowiada o trudnej drodze dotarcia do prawdziwej siebie i swoich potrzeb. Książka pokazuje jak nieszczęśliwe dzieciństwo pełne chaosu i braku stabilności może w sposób destrukcyjny wpływać na całe dorosłe życie. To biografia pokazuje, że można w życiu osiągnąć wielki sukces na zewnętrz, a w środku być nieszczęśliwym, zalęknionym, niepewnym i cierpiącym człowiekiem.

Autobiografia jest bardzo szczera i smutna. Demi miała ciężkie życie od najmłodszych lat i pod względem materialnym i psychicznym. Myślę, że w wielu sytuacjach grzebano talent, który wyśmiewano i odzierano z godności, przy czym sama Moore miała w tych sytuacjach ciągoty do autodestrukcji. Potwierdził się tylko fakt, że fabryka snów, jest w zasadzie fabryką koszmarów. Książka jest momentami przydługa, a historie się powielają. Na tle innych, ciekawie napisanych auto i biografii ta jest średnia.

Aktorkę kojarzę z wielkiego ekranu, chociaż nie powiedziałabym, że jestem fanką, albo wiedziałam wybitnie dużo na jej temat. Jednak książka zaskoczyła mnie poziomem oraz spojrzeniem od innej strony na sławne osoby ogółem. Podział pomiędzy MY (zwyczajne szaraczki),a ONI (ludzie sukcesu) trochę się skruszył. Po przeczytaniu pozycji doceniłam bardziej to co mam oraz przypomniałam sobie, że sława i bogactwo wcale nie muszą przynosić szczęścia.

Bardzo pozytywnie odbieram tę pozycję, przede wszystkim za szczerość. Polecam.

Bardzo pozytywnie odbieram tę pozycję, przede wszystkim za szczerość. Polecam.

To nie jest typowa autobiografia rodem z Hollywood, gdzie wszystko jest fajnie i wszyscy szczesliwi. Bardzo szczera książka.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest szczera, ciekawa i ludzka. Autorka przyznaje się do swoich wad, emocji i problemów. Zdradza kulisy swojego życia choć nie jakoś bardzo szczegółowo - ale wybiera te fakty które są najistotniejsze, żeby ją poznać i wiedzieć z czym się mierzyła. Polecam

Szczere rozliczenie z bardzo trudną przeszłością, pełne zdumiewającego i dojrzałego zrozumienia dla zachowania innych (nawet tego przysparzającego jej mnóstwo cierpienia); mocno poruszająca lektura. Bardzo silna kobieta, niedoceniana i na gruncie zawodowym, i prywatnym.

Poruszające dogłębnie wspomnienia i autorska analiza życia świetnej aktorki, którą zawsze podziwiałam, a teraz jeszcze bardziej. Jak to biografia, wciąga i intryguje oraz bardzo wiele uczy. Pokazuje nie tylko życie Demi, ale też całą jego otoczkę. Pieniądze, sława i czerwone dywany to nie wszystko w życiu... Ważni są przede wszystkim ludzie...

• Przeczytane w 2021

Demi Moore Intymnie Zobacz więcej