Intymnie

Dariusz Żukowski
Demi Moore autobiografia Wydawnictwo Agora aktorstwo Hollywood

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Szczere rozliczenie z bardzo trudną przeszłością, pełne zdumiewającego i dojrzałego zrozumienia dla zachowania innych (nawet tego przysparzającego jej mnóstwo cierpienia); mocno poruszająca lektura. Bardzo silna kobieta, niedoceniana i na gruncie zawodowym, i prywatnym.

Poruszające dogłębnie wspomnienia i autorska analiza życia świetnej aktorki, którą zawsze podziwiałam, a teraz jeszcze bardziej. Jak to biografia, wciąga i intryguje oraz bardzo wiele uczy. Pokazuje nie tylko życie Demi, ale też całą jego otoczkę. Pieniądze, sława i czerwone dywany to nie wszystko w życiu... Ważni są przede wszystkim ludzie...

Bardzo dobrze mi się czytało. Z jednej strony opis typowych autobograficznych historii, troszkę rozliczenie samej siebie, trochę psychoanaliza z punku widzenia dojrzałej kobiety.

W sumie nic specjalnego - klasyczna autobiografia, od wczesnego dzieciństwa do dnia obecnego, trochę laurkowa, niby szczera, ale mocno wybrane historie. Dobrze dobrane zdjęcia pomagają zrozumieć bądź przypomnieć sobie niektóre osoby czy sytuacje. Aczkolwiek choć autorka wiele razy próbuje robić sobie psychoanalizę w ramach tej opowieści, to nie wiem, czy ostatecznie zrozumiała, dlaczego wszystkie jej córki się od niej odsunęły i jest obecnie taka samotna. Trzeba jednak przyznać, że jako aktorka grała postacie naprawdę przełomowe dla historii kobiet i ich roli na świecie - zmieniła nie raz postrzeganie kobiet (nawet jeśli scenariusz pisał ktoś inny, ale Demi to świetnie i przekonująco zagrała) i za to wielki szacunek i dodatkowa gwiazdka!

Interesująca autobiografia Demi Moore. Trudne dzieciństwo, nieprzepracowane traumy, problemy z poczuciem wartości, uzależnienia, poronienie - to doświadczenia znanej aktorki, która mimo to potrafiła odnaleźć w życiu swoją własną drogę i szczęśliwe chwile. Książka wydaje się szczera, podobało mi się, że autorka z niezwykłym wyczuciem opisała swoje związki małżeńskie, z szacunkiem dla byłych partnerów. Warto przeczytać.

Mocna historia, opowiedziana własnymi słowami aktorki. Jest równocześnie formą rozliczenia z trudnymi wydarzeniami z przeszłości. Nie ulega wątpliwości, że Demi Moore jest wyjątkowo odważną kobietą, o czym świadczy nie tylko jej dorobek aktorski, ale także umiejętność stawienia czoła traumatycznym przeżyciom z dzieciństwa i młodości, prowadzącym do wielu uzależnień w dorosłym życiu, oraz mówienie o nich tak otwarcie. Na szczęście Demi wyszła z nich obronną ręką, dzięki nie tylko sile własnego charakteru, ale również pomocy, jaką uzyskała w tym decydującym dla jej dalszego życia okresie. Zawierając pakt z destrukcyjną przeszłością, mogła otworzyć nowy rozdział życia, odnajdując w nim przede wszystkim drogę do samej siebie.

Sukces ma wielu ojców i składa się na niego cały stos wielu czynników predysponujących do jego osiągnięcia. Demi Moore kojarzona jest jako kobieta sukcesu, ale generalnie jej życie nie było wcale usłane różami. O tym właśnie opowiada w swojej historii a jest to historia bardzo dobrze wyważona. Burzliwe dzieciństwo, problemy z używkami, nieudane małżeństwa, poronienie, utrata kontaktu z córkami…mimo wielu życiowych zakrętów, Demi Moore jest wdzięczna za to, czego jej życie nauczyło i bez ogródek przelewa swoje uczucia na papier. Bardzo podbudowująca lektura, sporo emocji i jeszcze raz emocji !

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta pozycja - nie spodziewałam się takiej brutalnej szczerości. Nie jestem szczególną fanką Demi Moore, po książkę sięgnęłam bez przekonania, a tu okazało się, że skrywa kawał dobrej historii.

Odważna i szczera autobiografia, którą szybko się czyta. W dodatku ciekawa i napisana bardzo przystępnym językiem.
Z lektury tej książki dowiedziałam się, że Demi Moore wcale nie miała łatwego życia. O wiele rzeczy musiała zawalczyć sama i niestety też została parę razy skrzywdzona. A wydawać by się mogło, że celebryci i gwiazdy hollywood wiodą takie wspaniałe i bogate życie. Nie jest tak. Każdemu życie pisze inny scenariusz, bo każdy ma swoją własną historię.

Bardzo intymna i mocno rezonująca autobiografia. Mimo dużego ładunku emocjonalnego, napisana lekko. Czyta się szybko.

Demi Moore Intymnie Zobacz więcej
Demi Moore Intymnie Zobacz więcej