Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
Physics of the Impossible. A Scientific Exploration into the World of Phasers, Force Fields, Teleportation and Time Travel
Ewa L. Łokas, Bogumił Bieniok
Prószyński i S-ka
popularnonaukowe nauki ścisłe fizyka
popularnonaukowa
Ewa L. Łokas, Bogumił Bieniok
popularnonaukowe nauki ścisłe fizyka

Moją styczność z Michio Kaku zaczełem od programu "Fantastyka w labotaorium" gdzie w naukowy sposób prezentował możliwość stworzenia wynalazków zaczerpniętych z filmów sf.
I właśnie książka dotyczy tematyki zawartej we wspomnianym programie z tą różnicą, że znajdziemy tutaj więcej informacji począwszy od telpeortacji na podrózach w czasie skończywszy. Autor opisuje w...

Znacznie lepsza niż zakładałem. Dobrze opisane z naukowego punktu widzenia rzeczy z którymi spotykam się czytając SF.

Jak będziemy podróżować w przyszłości? Czy wejdziemy do kapsuły teleportacji aby przenieść się w sekundę w najodleglejsze miejsce na ziemi albo na innej planecie?
Może wpadniemy do tunelu czasoprzestrzennego i przemieścimy się jeszcze skuteczniej, nawet do innego wszechświata?
W przeciwieństwie do science fiction prof. Kaku rozważa na ile różne egzotyczne pomysły są realne...

Za dużo spekulacji i rozwodzenia się nad gwiezdnowojennymi gadżetami, a za mało rzetelnej nauki.

Ciekawe rozważania na temat fizycznych podstaw różnych technologii rodem z SF. Silne nawiązania do pop-kultury i lekki styl pisania czynią z tej książki idealną pozycję na wakacje.

Już jako dziecko, oglądając filmy sc-fi lub bajki osadzone w dalekiej przyszłości zastanawiałem się czy może ona wyglądać w ten czy inny sposób.
Miałem to szczęście trafić na wykłady Pana KAKU. Podziwiając ogrom jego wiedzy i talent wizjonera sięgnąłem po jego książki. Pozycja godna polecenia dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o teorii działania rzeczy JESZCZE...

Bardzo ciekawa pozycja, ale w 2019 roku przydałoby się zaktualizować niektóre informacje.

Z Michio Kaku i jego podejściem do popularyzacji nauk podstawowych mam problem. Mój główny zarzut wobec jego pisarstwa dotyczy sposobu prezentacji zagadnień, na których przecież Kaku bardzo dobrze się zna. A dokładniej, ma problem z pohamowaniem własnych fantazji i trzymaniem się jasnych zasad przekazywania znanej naukowcom wiedzy. Mieszając pojęcia ze świata pop-kultury z...

czytam sobie po łebka, ale nadal cudowna.

Dobre i wciągające. Niektóre tematy [te, w które zdarzało mi się już wcześniej wgryzać jak w przypadku sztucznej inteligencji] przyswajalne szybciej i łatwiej, nad innymi trzeba było się chwilę zastanowić i poukładać sobie informacje. Kniga inspirująca i zachęcająca do pogłebienia wiedzy.

• Popularnonaukowe
  • Nauka
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • 2013
więcej mniej

Michio Kaku Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie Zobacz więcej