Smart Plants Jak wykorzystać naturalne nootropiki, by usprawnić myślenie, koncentrację i pamięć

Julie Morris Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
Zwierciadło
poradniki
2020-10-28

SMART PLANTS to właśnie taka książka, jakie lubię najbardziej. Innowacyjne spojrzenie na żywność, ciekawostki oraz 65 przepisów na pomysłowe potrawy.
Właśnie z tej książki dowiedziałem się o NOOTRPIKACH. Nie, to nie są mieszkańcy z odległej planety :) To naturalne substancje usprawniające myślenie, koncentrację i pamięć. Znajdują się min. w kakao, jagodach goi czy kurkumie....

Książka Julie Morris podzielona jest na dwie części. Pierwsza to teoria. Zaczynamy od budowy mózgu i neuroprzekaźników. Brzmi jak lekcja biologii i biochemii, ale muszę przyznać autorce, że się przydaje. Choćby po to, by zrozumieć, jak to wszystko działa, czyli jakim cudem jedzenie może pomóc usprawnić pracę mózgu i nie tylko.
Dalej przechodzimy do sedna, czyli wpływu...

• Flora
  • Z polecenia