Chorwacja. Dzieje, kultura, idee

Okładka książki Chorwacja. Dzieje, kultura, idee
Maciej Czerwiński Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury Seria: Biblioteka Europy Środka historia
historia
Biblioteka Europy Środka
Międzynarodowe Centrum Kultury
2020-01-01
2020-01-01
9788366419094
chorwacja bałkany literatura faktu kultura historia kroatystyka

Rzecz kapitalna. Jak ja żałuję, że nie było takich rzeczy w trakcie moich studiów slawistycznych.
Najlepsze, co znajdziecie w tej książce, to opisana ciągłość kultury, wpływ przeszłości na kolejne pokolenia, aż do współczesności.
Historia pokazana nie jako spis wydarzeń następujących po sobie, ale jako zbiór stale powracających, reinterpretowanych zdarzeń, postaci, momentów. Historia rozumiana "linearno-cyklicznie". Super.

znakomite.. chłonąłem jak sensacje..absolutne must read dla wszystkich cromaniaków..

Bardzo podręcznikowa, kultura, historia, polityka w jednym miejscu. Trudno czyta się takie prace, zwłaszcza do poduszki. Autor rzeczywiście wykazał się ogromną wiedzą jednak nie wykazał się "polotem" literackim.

Dodaj cytat z książki Chorwacja. Dzieje, kultura, idee

Ciekawostki historyczne