Rozliczenie

Okładka książki Rozliczenie Monika Ziółkowska
Okładka książki Rozliczenie
Monika Ziółkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2020-06-29
2020-06-29
sensacja kryminał romans miłość

Kiedy przeglądam Instagrama w poszukiwaniu ciekawych zdjęć czy recenzji, często trafiam na pytanie dotyczące debiutów. Kiedyś odpowiadałam, że nie sięgam po nie zbyt często, ale od jakiegoś czasu moje myślenie całkowicie się zmieniło.
Rozliczenie to debiutancka powieść 19- letniej Moniki Ziółkowskiej, która na początku zainteresowała mnie najpierw okładką, a później opisem. Książka podzielona jest na dwa opowiadania. W obydwu występują te same postaci, jednak akcent jest postawiony na innych bohaterów. Pierwsza historia dotyczy Marty i Piotra. Kobieta na co dzień pracuje jako lekarka w szpitalu, do którego trafia ranny mężczyzna bez dokumentów. Marta chcąc poznać jego personalia, zaczyna prowadzić prywatne śledztwo, które może się dla niej źle skończyć. Druga historia dotyczy Poli i Maćka. Oboje poznają się w dość niecodziennych okolicznościach. Dla dobra dziecka, które ktoś podrzucił pod drzwi mężczyzny muszą udawać małżeństwo. Dzięki współpracy odkryją coś, czego naprawdę się nie spodziewali.
Osobiście jestem fanką drugiej fabuły, którą znacznie lepiej się czytało. Był w niej czas na wątek kryminalny, akcyjny i miłośny. Jak nie zostać fanem takiego tria?
Autorka udowodniła, że chcieć to móc. Nie ważne ile się ma lat. Jeżeli ma się ciekawą historię do opowiedzenia czytelniczemu światu, trzeba się przełamać i dążyć do tego, abyśmy mieli okazję ją przeczytać. Nie każdy musi od razu pisać jak pretendent do Nagrody Nobla 😊. Ode mnie 7/10.
PS. Tak samo jak autorka uwielbiam Harry'ego Pottera oraz Remigiusz Mroza.

Pomimo, że fabuła na początku wydaje się ciekawa ,książkę ciężko się czyta. Momentami musiałam się zmuszać żeby dotrwać do końca rozdziału. Akcja toczy się bardzo szybko, można przewidzieć co wydarzy się w konkretnym momencie. Wszystko jest bardzo przewidywalne.
Niestety nie dotrwałam do końca.
Plus za okładkę bo jest bardzo ładna. Książka ma potencjał, nieraz czytałam tego typu lektury, ale ta, to nie moje klimaty.

Niestety nie dotrwałam do końca.
Plus za okładkę bo jest bardzo ładna. Książka ma potencjał, nieraz czytałam...

Młoda pisarka i bardzo dobre dzieło. Książka, która podzielona jest na dwa większe rozdziały, w których poznajemy dwie zupełnie inne historie jednak bohaterów znajdujących się w obu "częściach". Czyta się lekko, jednak czuć tę nutkę napięcia, która pcha nas dalej... Dzięki czemu książkę po prostu można "wciągnąć".

"Rozliczenie" to książka podzielona na dwa opowiadania. Dwie różne historie, a bohaterowie Ci sami! Zamieniają się tylko miejscami - z głównych, na drugoplanowych i na odwrót - co bardzo mnie zaskoczyło, bo przyznam szczerze, że tego się nie spodziewałam.Pierwsza część opowiada historię Marty i Piotra, ludzi z pozoru całkiem sobie obcych, których łączy smutek i jakaś dziwna nić porozumienia.Druga część opowiada nam o Poli i Maćku. Jest to opowiadanie, które podobało mi się dużo bardziej od pierwszego. Autorka zrzuciła na nas wiadro zagadek, bardziej zawirowaną intrygę i dużo poczucia humoru!Razem, te dwie części w jakiś sposób łączą się nam w całość.Obie historie opowiadają o zawirowaniach losu, smutku, miłości i dawaniu drugich szans oraz o możliwości rozliczenia się z przeszłości, co dla naszych bohaterów może być najtrudniejsze!.Warto wspomnieć, że jest to debiut!A autorka ma zaledwie 19 lat!Pisałam już parę razy, że lubię debiuty. Lubię je, bo czuję w nich potencjał i powiew świeżości!

Mimo młodego wieku autorki ciekawa i dojrzała fabuła.
Gratuluję takiego debiutu!

Mimo młodego wieku autorki ciekawa i dojrzała fabuła.
Gratuluję takiego debiutu!

Treść książki bardzo ciekawa i lekka do przeczytania!

Treść książki bardzo ciekawa i lekka do przeczytania!

Świetna książka bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Jestem pod wrażeniem.

Piękna okładka.

Piękna okładka.