Ktoś, kto mnie pokocha

Okładka książki Ktoś, kto mnie pokocha Monika Ziółkowska
Okładka książki Ktoś, kto mnie pokocha
Monika Ziółkowska Wydawnictwo: Plectrum Cykl: Naznaczeni przez los (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Naznaczeni przez los (tom 1)
Plectrum
2022-08-17
2022-08-17

"Ktoś, kto mnie pokocha" Monika Ziółkowska Wydawnictwo Plectrum to historia o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca.
Każdy człowiek ma za sobą straty, te małe lub większe i takie po których ciężko się podnieść. Życie przeszłością okrada nas z teraźniejszości. Mamy wybór, czy pozwolimy żeby przeszłość nas definiowała, czy też decydujemy inaczej.

"Pora na odkupienie i zostawienie za sobą koszmarów, które mogą zniszczyć moją przyszłość".

Malwina po wyjściu z poprawczaka postanowiła zacząć nowe życie. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych miał być jej ucieczką przed demonami przeszłości. Kiedy wszystko wydaje się układać jak należy dziewczyna musi stawić czoła swojej przeszłości. Powrót do rodzinnego miasta przyniesie jej wiele cierpienia i szczęścia. Długo skrywane tajemnice w końcu ujrzą światło dzienne. Dobrze, że Malwina spotkała na swojej drodze szaloną Adę i Romka, którzy próbują pomóc jej w powrocie do normalnego życia. Niestety Romek też zmaga się z trudną przeszłością i to właśnie Malwina może mu pomóc odzyskać spokój. Rodzące się między nimi uczucie będzie wystawione na wiele prób. Czy sobie z nimi poradzą? Czy odkryte tajemnice z przeszłości nie będą przeszkodą w drodze do szczęśliwego życia? Jak Romek i Malwina poradzą sobie z okrutną prawdą, którą skrywali najbliżsi?

"Kara za wszystkie moje winy w końcu mnie dopadła, karma złapała nóż i wbiła go w moje odsłonięte serce".

Historia stworzona przez autorkę porusza wiele trudnych tematów. Bohaterowie to młodzi ludzie, którzy zostali ciężko potraktowani przez los. Mogli skapitulować i się poddać, ale zdecydowali się walczyć o lepsze jutro. Myśl o przyszłości paraliżuje, ale to my krok po kroku, powoli i konsekwentnie dążymy do zmian. Strach przestanie nam dokuczać a życie zacznie nas ekscytować. Jaką drogę musieli przejść Romek i Malwina, aby odnaleźć się w życiu musicie się dowiedzieć sięgając po książkę. Ja osobiście polecam.

"Pora na odkupienie i...

Ktoś kto mnie pokocha – Monika Ziółkowska – Wydawnictwo plectrum – Książka opowiada historię Malwiny która jest strasznie zagubiona i nie wie jak poradzić sobie z pewnymi wydarzeniami z jej przeszłości. Po czasie spędzonym w Stanach Zjednoczonych postanawia wrócić do Polski, natomiast chce pokazać Ojcu iż nie potrzebuje jego pomocy po tym jak zostawił ich dla innej kobiety. Po przyjeździe do Wrocławia poznaje Romka który jest emerytowanym żołnierzem po akcji w Iraku. Fascynacja między nimi rodzi się od pierwszej chwili, ale czy przeszkody które pojawią się na ich drodze dadzą im szansę na spokój i miłość?
Szczerze powiem że książka jest przyjemna dla czytelnika natomiast przyznam iż dłużyła mi się trochę. Miałam nadzieję że przejdę przez nią szybko i bez komplikacji, natomiast niestety po setnej stronie akcja była trochę nudna. Rozkręciła się natomiast po stronie 180 i do końca książki było ciekawie nawet bardzo.
Muszę zaznaczyć iż końcówka bardzo mnie zdziwiła i od początku nie spodziewałam się takiego zakończenia gdyż obstawiałam coś totalnie innego, dlatego też pozytywnie się zaskoczyłam.
Mam mieszane uczucia co do tej pozycji gdyż momentami była bardzo naciągana i mało naturalna dlatego też była po prostu okej.
Czekam natomiast na drugi tom tej serii gdyż bardzo zaciekawiła mnie relacja Ady i Arka a to właśnie ich będzie dotyczyła druga część.

Mam spory problem z tą książką. Z jednej strony całkiem ciekawa fabuła, sporo tajemnic (które były przewidywalne, ale przynajmniej coś się działo) i kilku fajnych bohaterów. Jednak coś mi nie grało w sposobie pisania. Był jakby.. płytki? Nie wiem jak to określić, ponieważ zagłębianie w uczucia bohaterów też były, ale opisane to wszystko było w sposób niewystarczający. Te wszystkie traumy o których czytamy w opisie, to tak naprawdę 2 koszmary i tyle. Znikają magicznie gdy pojawia się Malwina (gdy wcześniejsze 3 lata terapii nie dawały rezultatu..).

Czasami miałam też wrażenie, że autorka ma całą scenę w głowie i nie potrafi tego dokładnie przenieść na papier. Ciągle jakby czegoś brakowało. Kilka razy musiałam przeczytać zdanie, a nawet kilka, jeszcze raz, żeby zrozumieć co tu się wydarzyło. To też bardzo wpływało na odbiór całej sceny. Do tego jakieś literówki, zła odmiana słowa, nazwisko które było inne w jednym miejscu i inne kilka zdań dalej (Krakowiak i Karbowiak). Nie chcę spoilerować ale błędy logiczne też były. Wydaje mi się że prawo adopcyjne nie pozwoliłoby aby Malwina opiekowała się Rafałem, ze względu na swoją przeszłość.

Widzę, że to początek drogi pisarskiej pani Moniki. Starałam się, aby moja dosyć krytyczna opinia była w miarę konstruktywna. Czytając pełno zachwytów nad książką nie da się poprawić warsztatu ;)

Książka chaotyczna, trochę infantylna, dużo w niej niespójności i bezsensownych niezrozumialych zachowań. Bardzo dużo się dzieje na tych 244 stronach, tymi wydarzeniami można by było obdzielić nie jedną książkę. Pomysł może i ok ale coś w niej nie gra. Raczej nie sięgnę po kolejne części. Naciągane 6*

Malwina od lat boryka się ze swoją przeszłością. Odejście ojca, osłabione więzi z matką doprowadzają dziewczynę do podejmowania złych decyzji. Które mają nieodwracalny skutek, trafia do poprawczaka.
Opuszczenie murów sprawi, że kobieta wszystko postawi na jedną kartę i wyjedzie do Stanów Zjednoczonych.
Od tego momentu jest zupełnie sama ze swoimi lękami, obawami i całym życiem. Chcę zapomnieć, żyć, aby przetrwać.

Sytuacja, która wydarzy się sprawi, że będzie musiała wrócić do rodzinnego miasta i ojca, który zostawił ja przed laty dla innej kobiety.
Pragnie zamknąć wszystkie sprawy swojej nieszczęśliwej przeszłości.

Na jej drodze pojawi się Roman, sąsiad jej przyrodniej siostry i oddany przyjaciel.

Mężczyzna pomoże za klimatyzować się dziewczynie i załatwi je pracę, w której pozna Adę.
Malwina postanawia w końcu zacząć żyć na własny rachunek wyprowadza się od ojca i wynajmuję pokój u przyszłej przyjaciółki.
Romana i Malwinę ciągnie do siebie niczym magnez. Zaczynają sobie ufać i zwierzać się swoją smutna i nieszczęśliwą historia życia.
Mężczyzna również przed laty został skrzywdzony przez los, który odbił wielkie piętno na jego duszy i sercu. Dziewczyna ufa chłopakowi, ale jeszcze nie wszystkie tajemnice chce mu wyjawić w chwili obecnej.

Czy tym dwoje jest pisana miłość❓

Czy Malwina postanowi wybaczyć ojcu❓

Co jeszcze się wydarzy❓

Ta książka jest niesamowita już od pierwszych jej stron. Wiele emocji, uśmiechu, łez sprawi, że nie będziecie się mogli od niej oderwać.
Tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego wyjdą w najmniej oczekiwanym momencie.
Świetna kreacja bohaterów głównych, jak i pobocznych sprawi, że pokochacie ich wszystkich.

Wielkie ukłony w stronę autorki za dostarczenie tyle emocji i stworzenie fantastycznej powieści.

Od tego momentu jest zupełnie sama ze swoimi lękami, obawami i całym...

Jak bardzo trudne dzieciństwo rzutuje na naszą przyszłość? Z całą pewnością jest ono istotnym okresem w naszym życiu, ponieważ kształtuje w nas odpowiednią postawę społeczną, uczy i pokazuje świat. Czy można być dobrym i radzącym sobie człowiekiem, kiedy za młodu napotykaliśmy na same trudności, a nasz bagaż doświadczeń jest niewyobrażalnie ciężki? Demony przeszłości mogą nas nawiedzać, zostawiać piętno, utrudniać obecne życie. Czy łatwo jest zmierzyć się i wypędzić negatywne wspomnienia?

Z prześladującymi ich koszmarami postarają się zmierzyć bohaterowie książki "Ktoś, kto mnie pokocha". Oboje mają za sobą trudną przeszłość, choć zupełnie z innej przyczyny. Malwinę opuścił ojciec, następnie matka, a pobyt w poprawczaku i związane z tym konsekwencje zrobiły swoje. Roman po utracie ukochanej zaciągnął się do wojska i przeżył tam istny horror, który do dziś dusi w sobie.

Nasza para poczuje do siebie miętę, ale niestety, nie jest to bajka w której wszystko leci z górki, bo poza koszmarną przeszłością w historii tej skrywa się wiele tajemnic i ciekawych wątków. Bohaterowie mierzą się z wieloma problemami, a jak sobie z nimi poradzą sprawdzicie czytając.

"Ktoś, kto mnie pokocha" to lekka opowieść o ludziach po traumatycznych przejściach, którzy swoimi ścieżkami próbują poukładać życie na nowo. Fabuła płynie powoli, by pod koniec nas zaskoczyć i nie dać się odłożyć.

Malwina jest dziewczyną z trudną przeszłością. Wyjechała, żeby uciec od przeszłości. Musiała bardzo dużo znieść, ale nie może tak sobie uciec i zapomnieć. Musi wrócić do Polski, żeby zamknąć sprawy związane z przeszłością.

Malwina wraca do Polski z nadzieją, ale z jeszcze większym strachem. Nie potrafi bez emocji stawić czoła przeszłości.
Powrót do Polski zmienia jej życie. Poznaje Romana byłego żołnierza. Sympatyczny mężczyzna, ale wokół niego krążą tajemnice. Ludzie ostrzegają Malwinę przed nim.

Niestety dla Malwiny powrót do Polski będzie odkrywaniem coraz to więcej tajemnic. Zdrada. Tajemnice. Przeszłość...

Czy Malwina nie będzie żałowała powrotu?
Czy Roman po wielu miejscach zagranicznych misjach wojennych może budować normalne życie?
Kto okłamuje Malwinę?
Co kryję przeszłość Romana?

Książka pełna tajemnic, co rusz bohaterowie dowiadują się o przykrych sekretach. Malwina jak i Roman mają trudną przeszłość i chęć wielkiej miłości. Książka urzekła mnie dużym workiem mądrych i dobrych myśli. Pragnę napomnieć, że jest to pierwsza część cyklu, a całej fabuły jak i bohaterów trudno nie polubić.

Powrót do Polski zmienia jej...

Dziewczyna z przeszłością i żołnierz po przejściach,co się stanie gdy tę dwójkę połączy uczucie?

Malwina wraca do Wrocławia aby zamieszkać z ojcem, który zostawił ich przed laty i ma już nową rodzinę. Poznaje ich sąsiada, byłego żołnierza Romka. Rodzi się między nimi uczucie,ale oboje mierzą się z demonami ze swojej przeszłości.

Dzięki chłopakowi Malwina dostaje pracę w lombardzie i zaprzyjaźnia się z pracującą tam Adą, do której po jakimś czasie się wprowadza.
Romek otwiera się przed dziewczyną,ale ona skrywa pewną tajemnicę, o której mu nie mówi. Gdy mężczyzna dowiaduje się o tym,ale niestety nie od Malwiny dochodzi do tragicznej w skutkach kłótni, co rozdziela parę.
Czy Malwina wybaczy Romkowi?
Co spotka tych dwoje zranionych i doświadczonych przez los ludzi?

Wyjdą na jaw takie tajemnice, których w ogóle byście się nie spodziewali,a na końcu powieści na pewno uronicie łezkę wzruszenia.
Musicie sięgnąć po tę książkę! To nie jest typowy romans. Są tajemnice, mroczna przeszłość, poważne problemy. Dużo się tu dzieje. Uwaga skupia się nie tylko na głównych bohaterach- Malwinie i Romku,ale poznajemy też ich rodzinę i przyjaciół oraz problemy, z którymi oni muszą się zmierzyć, to sprawia,że nie można się przy tej powieści nudzić.

To niesamowite historie ludzi, w których na pewno każdy odnajdzie odrobinę siebie. To historie ludzi skrzywdzonych,z problemami pokazujące tą ciemną stronę życia,ale zawsze warto iść do przodu,zawsze warto mieć nadzieję. W końcu każdy z nas zmaga się z własnymi demonami. Każdy chce być szczęśliwy, ale często musimy przejść długą drogę i zamknąć stary rozdział aby zacząć nowy. Polecam.

Dzięki chłopakowi Malwina dostaje pracę w...

🧡RECENZJA PREMIEROWA PATRONACKA 🧡

❤️🧡KTOŚ, KTO MNIE POKOCHA ❤️🧡

Cykl: Naznaczeni przez los tom #1

AUTOR : Monika Ziółkowska - strona autorska

Wydawnictwo : Wydawnictwo Plectrum

" Wiedziałam, że trudno mi będzie zacząć nowe życie, że przeszłość będzie dawała o sobie znać, ale w mojej duszy tlilo się światełko nadziei na normalne życie, bez strachu o kolejny dzień."

Ile człowiek musi przejść w życiu, aby zaświeciło dla niego słońce i mógł być w końcu szczęśliwy?

" Ktoś , kto mnie pokocha" to książka, która ujęła, poruszyła moje serce i wywołała lawinę emocji.
To książka, która pokazuje jak ciężko jest otworzyć nowy rozdział w życiu, gdy stary jest niedomknięty, a przeszłość powraca niczym bumerang.
Jestem zachwycona ta książką, to historia, która poruszy nie jednego, mnie nieraz złamała serce.
Opowieść, w której znajdziemy przeogromne emocje, ciężką i trudną przeszłość, z którą próbują uporać się bohaterzy. Walkę o lepsze jutro, ciężkie wybory i miłość o którą trzeba zawalczyć.
Zobaczycie rodzinne tajemnice, które bardzo dużo zmieniają po ich ujawnieniu.

Pokazuje jak wiele twarzy mają rodziny, że tajemnice, wybory które podjęli dla jednych wydawały się dobrym rozwiązaniem, a dla drugich okazały się fatalne w skutkach.

"KTOŚ, KTO MNIE POKOCHA " to historia o dwóch zranionych duszach, które próbują na nowo odnaleźć się i otworzyć nowy rozdział w swoim życiu, pragną normalnie żyć.
Utracili już tak dużo, czy los w końcu uśmiechnie się do nich?

Czytając tą opowieść, zastanawiałam się jak tak mogą postępować rodzice, którzy powinni być ostoją, bronić a przede wszystkim kochać swoje dzieci .

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści. To postacie, które bardzo polubiłam i z którymi się bardzo zżyłam.
Relacja pomiędzy Malwiną a Romkiem rozwijała się niepospiesznie.
Sceny erotyczne opisane smacznie i apetycznie, są tylko tylko dodatkiem do tej historii.

Opowiedziana jest z perspektywy Malwiny, Romka i Zosi. Możemy dzięki temu spojrzeć ich oczami na ich życie, ich postępowanie. Zobaczyć przez co przeszli, co przeżyli, jekie emocje w nich buzują.

Składa się z kilku wątków.

Styl autorki lekki i przyjemny w odbiorze.
Książka została przemyślana i dopracowana przez autorkę w każdym detalu.

Powoli, niepospiesznie dawkowała nam informacje, wabiąc i zaciekawiając.
A to co pokazuje i odkrywa, kartka po kartce, tylko zachęca, aby poznać tajemnice i przeszłość bohaterów.
Bardzo chciałam odkryć tajemnice Malwiny.
A to co dowiecie się z jej przeszłość, nie jednego poruszy, tak jak mnie.
To samo dotyczy Romana, tego co przeszedł, z czym się zmagał.

Książkę czyta się bardzo szybko, jak wpadniesz w świat Malwiny i Romka na pewno nie oderwiesz się.

" Zamknęłam oczy i pozwoliłam bólowi rozchodzić się po całym ciele, pragnęłam poczuć go w każdej cząstce swojej duszy. Kara za wszystkie moje winy w końcu mnie dopadła, karma złapała nóż i wbiła go w moje odsłonięte serce."

Malwina to silna kobieta, która radzi sobie jak może. Sama pokonuje przeszkody, które stają na jej drodze nie prosząc nikogo o pomoc. Sama, samotna, zrozpaczona i bardzo pogubiona. Została bardzo skrzywiona przez los i osoby bliskie.
Życie Malwiny nie było usłane różami. Gdy ojciec od nich odszedł, ich życie zmieniło się i wywróciło do góry nogami. Zamknęła się w sobie i nikogo nie dopuszczała do siebie. Została sama, samotna. Mocno przeżyła odejście ojca.
Buntowała się uciekała z domu, godzinami błąkając się po ulicach.
W swoim życiu podjęła kilka złych decyzji, które zawarzyło na jej przyszłości.
Podjęła decyzję i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Tam było jej bardzo ciężko. Ponownie wraca do Polski za namową ojca.
Zdawała sobie sprawę, że trudno będzie zacząć nowe życie, gdy przeszłość ciągle o sobie dawała znać, ale tlilo się w niej światełko nadziei na normalne życie bez strachu o kolejny dzień.
Jej życie tak się potoczyło, że nie nawiązała z nikim bliższych relacji.
Chciała w końcu poczuć, co to znaczy być spełnioną i szczęśliwą.
Po przyjeździe do Polski poznaje Romana mężczyznę z traumatyczną przeszłością, z którą stara się uporać.
Roman to żołnierz, który po jednej z misji w Iraku porzucił służbę wojskową, nie mogąc sobie poradzić z tym co tam przeszedł. Do tego dochodzą osobiste dramaty sprzed lat.

Czy dwoje zranionych i z trudną przeszłością osób będzie w stanie pomóc sobie nawzajem.

" Kiedy wydaje ci się, że życie w końcu nabiera barw, przeszłość spuszcza na nie kurtynę ciemności."

- Czy Malwina stawi czoła przeszłości.

- Czy zacznie od nowa tworzyć swoją przyszłość.

- Czy uda jej się zamknąć start rozdział życia.

- Co ją czeka i co dowie się o swojej rodzinie.

- Czy zac, nie żyć i korzystać z życia pełnymi garściami.

- Przez co przeszedł Roman i z czym się zmaga.

- Czy Roman i Malwina pomogą sobie na wzajem odegnać demony przeszłości.

- Czy Malwina będzie, tą przy której Roman odzyska spokój i dostanie szansę na wspólną przyszłość i szczęście.

- Co się stanie gdy tajemnice dziewczyny wyjdą na światło dzienne.

- Co wyniknie gdy tajemnice rodzin wyjdą na jaw.

Polecam tą pozycje.😍😍❤️
Dziękuję autorce i wydawnictwu za możliwość obiecia patronatem tej cudownej książki.

🧡RECENZJA PREMIEROWA PATRONACKA 🧡

❤️🧡KTOŚ, KTO MNIE POKOCHA ❤️🧡

Cykl: Naznaczeni przez los tom #1

AUTOR : Monika Ziółkowska - strona autorska

Wydawnictwo : Wydawnictwo Plectrum

Piękna opowieść. Delikatna i przejmująca.
Cudownie się czyta.
Jak zaczniesz czytać nie będziesz mógł/ła się oderwać.
Polecam, zachęcam, zapraszam…

Piękna opowieść. Delikatna i przejmująca.
Cudownie się czyta.
Jak zaczniesz czytać nie będziesz mógł/ła się oderwać.
Polecam, zachęcam, zapraszam…

• Top lista
  • Brak
  • Niedoczytane
  • 2022 rok ✔
  • 1212
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Ktoś, kto mnie pokocha