Chloe

Okładka książki Chloe
Sarah Brianne Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made Men (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-04-28
Romans Mafia Made Man Sarah brianne Chloe Lucca Amo Elle Lake Nero Vincent

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Ocena 7,4
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka naprawdę dziwna.... Tak naprawdę przez cała książka nie dowiadujemy się niemal nic nowego. Nie pamiętam za dobrze pierwszej części ale z całą pewnością dużo jest powtórzeń wewnątrz tej części.

Czekałam na coś więcej. Czekałam żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Chloe. Ta część to historia z jej perspektywy nie wiele wnosząca do całej historii bo wszystko to samo było wcześniejszych częściach. Dopiero pod koniec książki zaczyna się coś dziać.

"Chloe" czyli trzecia część serii "Made Man" to historia nastolatki, która przeszła wiele okropności, a jednak ma cały czas udawać, że nic jej nie jest. W tej części zostaje nam przybliżona jej przeszłość, a także to, w jaki sposób Elle i Chloe zostały przyjaciółkami. A później poznajemy perspektywę Chloe co do wydarzeń z pierwszej części i kilku innych.

Cóż, książka jest bardziej wyjaśnieniem postępowania Chloe niż oddzielną historią. Wydaje mi się, że to taki wstęp do następnej części. A jednak uważam, że warto ją przeczytać.

Cóż, książka jest...

„Czerń była teraz jedynym kolorem, który jej pasował. Pomagał jej wtopić się w tło, tak jak tego chciała.”

Chloe to dziewczyna, która wiele wycierpiała. Naznaczona przez Lucyfera, a ślady zostaną z nią na całe życie. Praktycznie nie pamięta już życia sprzed „blizny”. Boi się dotyku i stroni od tego. Ale na jej drodze stają dwie osoby – Lucca i Amo. Ten pierwszy ją przeraża, ale ten drugi już niekoniecznie, mimo że nazywa go bestią. Czy uda się któremuś ocalić Chloe? Czy dziewczyna w ogóle na to pozwoli?

„W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy trzeba dokonać wyboru. Dla niej ta chwila właśnie nadeszła.”

„Chloe” to trzeci tom serii Made Man. Kiedy sięgnęłam po tę książkę zastanawiałam się, czy ta wstawka ma jakiś sens i czy przyniesie coś nowego. Wydawało mi się, że nie wniesie ona nic nowego. Jednak kiedy zaczęłam czytać, odniosłam wrażenie, że ta część jest potrzebna.
Faktem jest, że niemal przez całą część mamy do czynienia z wydarzeniami, które były znane czytelnikom. Są one opowiadane jednak z perspektywy Chloe. Czytając, aż bałam się tego, co przyniesie kolejna i kolejna strona. To, jak autorka pokazała ból, z którym zmagała się dziewczyna… Smutek i cierpienie, które jej towarzyszyło… Coś jednocześnie wspaniałego, ponieważ można był to odczuć w trakcie czytania, ale też coś strasznego patrząc na to, co ta dziewczyna w życiu przeszła. Dużym plusem tej historii jest to, że mamy wstawki z przeszłości. Coś, co pozwala czytelnikowi dowiedzieć się, dlaczego Chloe jest tak zamkniętą w sobie i przerażoną dziewczyną, stroniącą od dotyku. Jeżeli mam być szczera, to nie liczyłam na to, że ta część tak mnie wciągnie. Nie spodziewałam się, że nie będę potrafiła oderwać się od książki chcąc wiedzieć, czy Chloe zazna choć odrobinę szczęścia. Jednak muszę przyznać, że w głębi serca w trakcie czytania czułam, że pomimo tego, jak bardzo dziewczyna została skrzywdzona, jest ona silna i się nie podda.
Odniosę się tutaj jeszcze do jednej rzeczy. Tak na koniec. W recenzjach poprzednich części wspominałam, że nie potrafiłam się w czuć w historię ze względu na trzecią osobę. Przy historii Chloe w ogóle mi to nie przeszkadzało. To, jak autorka opisała wszystkie emocje i to, co towarzyszyło dziewczynie siedząc jej w głowie sprawiło, że potrafiłam postawić sobie przed oczami tego obraz. Zdecydowanie, w moim odczuciu, to najlepsza część serii (jak do tej pory) pod względem emocjonalnym. Zdecydowanie.

„Mnie nie da się naprawić. Nie uda się to tobie ani nikomu innemu. Jestem po prostu popsuta.”

Podsumowując. „Chloe” to nie jest słodka historia z serduszkami i kwiatkami. To opowieść skrzywdzonej dziewczyny. To opowieść o bólu i cierpieniu, które towarzyszą w jej życiu. Nie znajdziecie tutaj nadmiaru romansu, jednak została ona naładowana innymi emocjami. Mi ta historia zapadła w pamięci, a Was zachęcam do jej poznania.

Być może przez moją nieuwagę taka ocena,ponieważ najpierw przeczytałam Luccę i wszystko to tam bo dlatego ta mnie nudziła. Ogólnie można ją pominąć, ale czytajcie tak jak jest w serii.

Dzisiejszego wieczoru, mam dla Was opinie o książce, która bardzo długo czekała na swoją kolej 🙈 była to książka z akcji #blogerfirsttime u @wydawnictwoniezwykle
Jak to u mnie bywa, lektury które zazwyczaj zalegają, okazują się bardzo dobre! Tak też było tym razem!

Nie znając poprzednich części serii #Madmen musiałam się zabrać za "Chloe". Z początku nie wiedziałam o co za bardzo chodzi w fabułe. Poznajemy historię tytułowej Chloe, która w skutek traumatycznych zdarzeń doznała poważnych obrażeń twarzy. Blizny, które powstały, stały się jej udręka. W szkole nazywana dziwolągiem, bez wsparcia rodziny, musiała sama zmierzyć że swoimi słabościami. Dziewczyna, nie pamięta incydentu, w którym straciła siebie, jednakże ojciec powtarza, że to był wypadek samochodowy, w co sama stara się uwierzyć. Jednak w snach nawiedza ją ktoś, kogo nazwała Diabłem i jest pewna, że miał coś wspólnego z jej ówczesnym losem....
Ciężko mi było zabrać się z książkę, która była kolejną częścią serii, bez znajomości poprzednich. Okazała się, że szybko złapałam kontakt z bohaterami i nawet nie czułam, że kiedyś "mogli mieć inne życie" w poprzednich tomach. Historia Chloe, która nie miała łatwego życia, stale prześladowana w szkole, ze względu na blizny, które "zdobiły" jej twarz bardzo mnie przyjęła. Autorka fajnie pokazała, że osoby, które zmagają się z prześladowaniem nie zostają same. Może znaleźć się przychylna osoba, która nam pomoże.

Drugim dnem powieści, jest Elle, przyjaciółka Chloe. Tutaj pojawia się wątek mafijny. Dziewczyna widzi coś, czego nie powinna i od tej pory staje się celem.
Jak się okazuje historie dziewczyn fajnie się łączą i na kartach niedługiej książki dostajemy fabułę, która potrafi wciągnąć, a strony same się przekręcają. Do tego dostajemy idealnie wykreowanych bohaterów. Męska obsada wydaję się idealnie dobrana, przez to aż kipi od testosteronu🔥🔥 a w książce nie ma żadnych erotycznych scen!

Autorka stworzyła bardzo mądrą fabułę, która nie jest tylko romansem z mafią w tle. Z tej pozycji można wyciągnąć wiele wartościowych treści. Gorąco polecam

Jakby nie było tej części, nic bym nie straciła.

Jakby nie było tej części, nic bym nie straciła.

Nie mogłam się doczekać kiedy będę miała okazję sięgnąć z powrotem do serii Made Man ❤️ i tak właśnie parę miesięcy po premierze przychodzimy do was z recenzją Chloe, książki poświęconej najbardziej intrygującej postaci z tej serii. Z pewnością Ci którzy czytali będą z nami zgodni.

Wycofana młoda kobieta, która za sprawą wydarzeń z przeszłości nosi na swoim ciele widoczne blizny. Dla wielu oszpecona, dla rówieśników zwana dziwolągiem. Co musiało ją spotkać aby stała się takim odludkiem, który woli być cieniem człowieka, zasłaniającym twarz za kurtyną czarnych długich włosów?

"Miałam wypadek samochodowy; tylko tyle wiem. Miałam wypadek. Nikt mnie nie skrzywdził."

Tom trzeci serii z pewnością różni się od pozostałych. Jest tylko cząstkową historią, która pozwala poznać wcześniejsze wydarzenia z perspektywy głównej bohaterki. Dzięki bogatej narracji poznajemy również spojrzenia innych bohaterów, które opisują dokładnie losy Chloe niemalże od początku. To nie jest prosty romans. Nie znajdziecie tutaj romantyzmu, pożądania ani humoru. To książka, która jest nowym początkiem życia dla Chloe opowiedzianym za pomocą krótkich wspomnień z przeszłości a teraźniejszością. Kobieta staje na rozdrożu pomiędzy dwojgiem mężczyzn zaczynających kruszyć jej bariery. Amo zwany bestią czy Boogieman w skórze Lucci? Którego z nich wybierze?

"W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy trzeba dokonać wyboru. Dla niej ta chwila właśnie nadeszła."

Absolutnie polecamy książki z tej serii, które wprawiają czytelnika w zadumę i przenoszą do innego świata gdzie ciężko oderwać się od losów bohaterów ❤️

Postać Chloe zaintrygowała mnie już w pierwszym tomie, a w kolejnym się, to pogłębiło.
Myślałam, że w tej części poznam tajemnice tej dziewczyny, ale niestety tak się nie stało. Jest, to opis różnych wydarzeń z poprzednich tomów z perspektywy i odczuć Chloe. Można się nieco pogubić. Uczucia, co do mężczyzn, którzy o nią rywalizują także nie są sprecyzowane.
Ta książka nie wnosi zbyt wiele do całości. Jednakże czyta się ją błyskawicznie bo jest tu sporo powtórzeń. Ja przeczytałam, ale nie żałuję.

Ta książka...

Kopiuj - wklej , tak powstał trzeci tom .
Te kilka nowych informacji można było spokojnie umieścić w poprzednim lub następnym tomie
Ocenę podnosi tylko to , że pierwsza część (która tutaj jest skopiowana) była bardzo dobra oraz te parę stron z których dowiadujemy się czegoś nowego

Kopiuj - wklej , tak powstał trzeci tom .

Sarah Brianne Chloe Zobacz więcej