Towarzyszka mafii

Okładka książki Towarzyszka mafii
Inga Juszczak Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mroczna strona miłości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Mroczna strona miłości (tom 1)
NieZwykłe
2020-12-02
2020-12-02

Gdy tracisz kogoś ważnego nie umiesz się z tym pogodzić. Jednak strata nie wchodzi w grę. Oryginał starasz się zastąpić idealną kopią. Jednak to nic nie daje. Ona nie jest taka sama. Jest totalnym przeciwieństwem....... a jednak..... dzięki niej zaczynasz znowu żyć. Nie dopuszczasz do siebie tej myśli ale tak.... Ona jest oryginałem siebie.
Twoim słabym punktem. Twoją zgubą.
Rzucasz wszystko by ją odnaleźć gdy prawda wychodzi na jaw. Kochasz..... znowu i tracisz.....
Ale masz szansę. Wykorzystaj ją puki jeszcze na to cza

Twoim słabym punktem. Twoją...

Książka bardzo słaba. Przeczytałam zaledwie 20 stron i nie dałam rady wiecej. Banalna historyjka. Na pewno więcej nie sięgnę po książkę tej autorki. bardzo nie podobał mi się też język jakim jest napisana - miałam wrażenie że Czytam opowiadanie szkolne. I Jak dla mnie za dużo przekleństw i wulgaryzmów. nie polecam.

Czytana wersja na watt oraz papierowa, obie świetne :)

Czytana wersja na watt oraz papierowa, obie świetne :)

Lubie książki o miłości i lubię książki mafijne. Czytajac książkę miałam wrażenie że czytam kopie słynnego ostatnimi czasy erotyku 365dni i to mnie denerwowalo bardzo. Przez co porownywalam ja tez do tej opowieści. Dla mnie glowna bohaterka na początku zwykla dziewczyna która spotkalo nieszczęście nagle staje się zaborcza co mi tutaj bardzo nie pasowało. Ksiazke ratuje główny bohater ktory na szczescie nie zmienia się heh. Dla mnie za malo opisanych emocji, tak jakby bohaterowie za bardzo ich nie odczuwali tylko akcja za akcja, chociaz moze tylko ja mam takie odczucia i czytajac lubię sobie wyobrazac co dana postać odczuwa w danej sytuacji. Ksiazka mnie nie zachwycila niestety ale byla dla mnie miła odskocznia i zaniosla moja wyobraznie w inny wymiar niz tez w którym był. Dla osób lubiących lekka pikanterie jak najbardziej do przeczytania bo pisana bardzo latwym jezykiem który się szybko czyta. Taki tzw. "odmozdzacz" po ciezkim dniu.

Ma samym wstępnie muszę wam powiedzieć, że historia Diego i Ellie po opisie z tyłu książki wydawała się interesująca. Sięgnęłam po nią tak właściwie tylko dlatego, że przeczytałam dużo dobrych opinii, ale jeśli mam być szczera to ja osobiście trochę się zawiodłam.

Początek mnie irytował - zwłaszcza „powtarzane” rozdziały (jeden z perspektywy Ellie, później drugi o tym samym tylko z perspektywy Diego z małym dodatkiem kawałka jego życia), uważam, że było to zbędne i można było zawrzeć tam jakieś inne informacje na przykład dokładniej opisać czym tak naprawdę zajmuje się bohater, ale spokojnie w dalszej części książki już tak nie jest!

Przyznam szczerze, że bardzo ciężko było mi przebrnąć przez tą książkę (dawno nie czytałam czegoś tak dłuuuugo) i były momenty w których miałam ochotę ją odłożyć i nie czytać dalej, jednak postanowiłam dać jej szansę. Cóż… jak kocham tematyki mafijne tak tutaj uważam, że nie było mafii w mafii - trochę narkotyków, trochę agresji ogólnie bez szału.

Wracając. Pomysł na historię bardzo ciekawy, wątek z żoną Diego i jego poszukiwaniami jej oraz zastąpienie jej innymi kobietami (podobne z wyglądu) - coś innego, fajnie. Poza tym typowy schemat: dziewczyna wyjeżdża do innego kraju, poznaje „niebezpiecznego” chłopaka, początkowo wmawiają sobie oboje, że nic z tego nie będzie a ostatecznie i tak kończy się miłością.

Przyznać jednak muszę, że epilog mnie zaciekawił, zwłaszcza sama końcówka i to chyba jedna z nielicznych rzeczy, które sprawiają, że chcę poznać dalsze losy bohaterów. Czy zrobię to teraz? Nie wiem. Póki co czuję się zmęczona czytaniem pierwszego tomu i prawdopodobnie na moment odejdę od tej trylogii i przeczytam coś innego, ale do niej wrócę to pewne, bo chętnie dowiem się więcej o Marii.

Czy polecam książkę? Jasne! Jeśli ktoś lubi luźne historie z mini wątkiem „mafii” to warto przeczytać, być może wam przypadnie do gustu o wiele bardziej.

Książka opowiada o Ellie Walker. O dziewczynie, która została zraniona w okropny sposób przez swojego narzeczonego.

Dziewczyna chce uciec od codzienność, od bólu jaki przeżywa.

Przyjmuje propozycje pracy jak opiekunka w Madrycie.

Ellie jeszcze nie wie do ma dla niej Diego I jak będzie wyglądać jej praca.

Jedzie tam z myślą bycia opiekunka. Ale wszystko może się zmienić.

Bardzo spodobała się pracownikom Diego. Dziewczyna jest pełna życia i energii. Lecz naszego Diego to nie zachwyca. Traktuje ją z dużym dystansem i profesjonalizmem.

Diego ma plan, który jest skomplikowany, ale on się nie podda i dalej to ciągnie.

Lecz nasza niezwykła bohaterka zamiast go od sobie odpychać, wręcz przeciwnie coś go do niej ciągnie, ale Diego nie chce tego przyznać.

Ellie za dużo wie i to wszystko krzyżuje jego plany.

Czy nasz Diego złamie złożona przysięgę?
Czy Ellie przyzwyczai się do swojej roli?

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Ta książka nosi tytuł „ Towarzystwa mafii" jest to fajna książka z bardzo ciekawa historia. Tej książce nie mam nic do zarzucenia. Jest to debiut. A podczas czytania w ogóle tego nie odczułam. Bardzo podoba mi się styl pisanka autorki. Książkę przeczytałam w jedna noc. Bardzo się wciągnęłam. Historia jest wciągająca. Jestem zachwycona tym debiutem. Nie ma tutaj nie jasnych sytuacji. Wszystko jest bardzo dopracowane. Sama główna bohaterka mi przypadła do gustu. Juz jest 2 część książki. Więc w najbliższym czasie sięgnę po nią. Szczerze mogę ja wam z czystym sercem polecić.

Dziewczyna chce uciec od codzienność, od bólu jaki przeżywa.

Przyjmuje propozycje pracy jak opiekunka w Madrycie.

Ellie jeszcze nie wie do ma dla niej Diego I jak będzie wyglądać jej praca.

Jedzie tam z myślą bycia opiekunka. Ale wszystko może się...

Super książka, akcja wciągająca. Fabuła inna niż w dotychczas czytanych przeze mnie mafijnych książek.
Zabieram się za drugą część.

Zabieram się za drugą część.

Książka naprawdę bardzo wciągająca, na początku kupiłam pierwszą część z polecenia ale ciągle wahałam się czy mi się spodoba, kiedy już ja zaczęłam czytać to nie mogłam skończyć i jak już skończyłam odrazu bez myślenia zamówiłam drugą część, polecam każdemu

Hej hej 😊
Mamy piątek 😎 jakie plany na weekend? Ja mam cały wolny, więc pewnie będzie leniwie 😁😁

A w książkowym temacie, mam istną petardę 💥

Od dłuższego czasu romanse mafijne były dla mnie męczące. Widzę mafia- mam odrzut 🙈 ale starałam się na nowo odblokować na ten gatunek i....chyba mi się udało 😁😁😁 a wszystko za sprawą @inga.juszczak i jej fenomenalnej "Towarzyszce mafii". Książka czekałam na mojej półce od grudnia i bardzo żałuję, że dopiero teraz się za nią wzięłam 🤦 ale szybciutko nadrobię zaległości, bo za chwilę premiera trzeciego tomu, a drugi moja kochana @zakreconaa_19 już do mnie wysyła 😍

Porzucona przy ołtarzu Ellie Walker, pragnie zmienić otoczenie i za sprawą swego przyjaciela dostaje propozycję pracy w Madrycie. Ma pracować dla bogatej i wpływowej rodziny, jako opiekunka, a bardziej towarzyszka, starszej pani. Gdy dojeżdża na miejsce, wszystko wydaję się być jak najbardziej w porządku. Kobieta jednak nie ma pojęcia, że jej pracodawca, tak naprawdę jest szefem grupy rozprowadzającej kokainę. W dodatku ma wobec Ellie zupełnie inne plany, niż takie jak wydawało się na początku....

Autorka, której twórczości wcześniej nie znałam, zabrała mnie w świat mafii, dość bezwzględnej, ale ukazanej w delikatny sposób. Nie było tu ciągłego rozlewu krwi, wszystko idealnie wyważone, zachowane w dobrym guście. Styl pisania bardzo mi przypadł do gustu. Mało wulgaryzmów i lekki język sprawiły, że powieści czyta się niezwykle przyjemnie. Fabuła skrojona idealnie, pod każdym względem, Nic nie działo się tu przez przypadek. Sceny erotyczne sporadyczne, za co duży plus, bo w tego typu książkach zazwyczaj pojawiają się co drugą stronę 🙄🤮 a opisy zainteresowania płcią przeciwną bardzo subtelnie opisane. Wyraziści i charakterni bohaterowie, a moje serce skradła postać Miguela 😁❤️
No i zakończenie, którego gdzieś tam się spodziewałam 😁 pozostaje mi tylko czekać, te parę dni i dowiem się co tam autorka wymyśliła i jak pociągnęła tą historię 😍

Za egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwoniezwykle

#recenzja #mojaopinia #takczytam #wydawnictwoniezwykłe #towarzyszkamafii #ingajuszczak #romansmafijny #mafia #bookstagram #polskibookstagrammer
3 tyg.
Zdjęcie profilowe izuu_i_ksiazki
izuu_i_ksiazki
#polishbooklover #booklovers #czytaniejestsexy #czytampolskieksiążki #czytamromanse #maratonczytelniczyuzakrecona #zaczytanyczerwiec #petarda #bookshelf #books #bookaholic

Hej hej 😊

A w książkowym temacie, mam istną petardę 💥

Jak to jest - człowiek w długach chwyta
Ellie zostaje porzucona w dniu ślubu, zdezorientowana i zszokowana odkrywa, że nie umie żyć bez niedoszłego małżonka, ale to tak dosłownie. Wspólne funkcjonowanie sprawia, że jej byt jest zatarty, a ona musi uczyć się siebie na nowo, poza tym Nowy Jork zaczyna ją przytłaczać.  Mimo wszystko obecna sytuacja jest idealnym początkiem nowego życia, wystarczy tylko znaleźć okazję. Na te nie trzeba na szczęście długo czekać. Przyjaciel ma dla niej posadę idealną, gorący Madryt, wspaniałe plaże i opieka nad starszą kobietą, przecież ma wszystkie potrzebne kwalifikacje aby zacząć te prace. Tylko czy te kwalifikacje będą potrzebne?
Diego Oliviera to król nieruchomości - i noe tylko. Po śmierci ojca okazało się, że w posiadaniu rodziny są dwie firmy, tyle że ta druga była przez niego ukrywana. Diego musi nauczyć się rozpowadzac narkotyki, a w dodatku rządzić silną ręką. W tym wszystkim nie pomaga mu ból, z ktor musi zmagać się już od kilku lat, zaginiona żona wciąż pozostaje w jego sercu, a to że zapadła się pod ziemię wcale nie pomaga mu spać spokojnie. Na jaw wyjdą jeszcze inne tajemnice. Jakim człowiekiem jest Diego? Po co ściąga do siebie kobiety? I jaki udział w jego życiu przypadnie Ellie.

Książkę czyta sie bardzo szybko, jest jakby zwyczajna, ale nie do końca. Mimo, że z mafią nie ma to zbyt dużo wspólnego, to ten wątek gdzieś tam się jednak przebija. Zarówno Ellie jak i Diego zyskali moją sympatię, kobieta jest dosyć żywiołowa co przy spokoju Oliviery jest idealnym dopełnieniem. Co prawda sytuację zagrażające jej życiu zaczynają się od tego samego schematu, ale spójność wciąż pozostaje. Jeżeli chodzi o zakończenie to skłamałabym gdybym powiedziała, że się nie spodziewałam. Mimo, że się domyślałam to i tak nutka zaskoczenia pozostała, a epilog sprawił, że po drugi tom sięgnę z chęcią.

Jak to jest - człowiek w długach chwyta

Dodaj cytat z książki Towarzyszka mafii