Taka jak ty

Książka momentami przygnębiająca, jednak przyciąga czytelnika.

Książka momentami przygnębiająca, jednak przyciąga czytelnika.

Cudna i magiczna... O nas kobietach i dla nas... Każda z Nas odnajdzie w tej książce jakis fragment o sobie... Serdecznie polecam.

Bardzo dobrze, trochę inaczej napisana książka życiu, która pokazuje jego blaski i cienie. Dużo w niej przemyśleń, bardzo mądrych zresztą. Książka o miłości, prawdziwej przyjaźni i cierpieniu. Koniec bardzo zaskakuje. Polecam zdecydowanie !

🔹️ Uwielbiam książki Gabrieli Gargaś. Mówię to za każdym razem po przeczytaniu jej książki i za każdym razem nie zmieniam zdania.
🔹️Autorka w wyjątkowy dla siebie sposób pisze o uczuciach. Bardzo prosto i bez zbędnego ubierania w słowa. Tak po prostu, od serca. Uwielbiam taki styl. Balansuje na emocjach, potrafi czytelnika wciągnąć w historię, zmusić do śmiechu a kiedy potrzeba, wycisnąć łzę.
🔹️Historia dwóch przyjaciółek z dzieciństwa, Mariony i Karoliny. Jedna to oddana matka i żona, która na zakręcie życia poznaje Bartka i rozpoczyna romans. Druga to singielka,która czerpie z życia garściami. Jednak i ją dopada strzała amora. Niestety los nie jest dla niej łaskawy. Jej wyczekiwane dziecko rodzi się chore. Jak obie przyjaciółki poradzą sobie w trudnych sytuacjach?
🔹️Piękna opowieść o sile przyjaźni ale i miłości. O radościach, smutkach, problemach, nierównej walce z losem ale przede wszystkim o nadziei na lepsze jutro.
🔹️Jakie to piękne, że jest ktoś taki jak przyjaciel, na kogo zawsze można liczyć w trudnych chwilach.
🔹️Bardzo polecam

Mariona i Karolina to dwie przyjaciółki, których losy poznajemy począwszy od ich dzieciństwa. Pierwsza z nich dość szybko zakłada rodzinę, na świat przychodzi dwójka jej synów. Życie Mariony staje się nudnawe, przepełnione codzienną rutyną. Dodatkowo dochodzi jeszcze własny biznes… Ogarnąć to wszystko i nie zwariować to naprawdę wyczyn.

Druga z przyjaciółek, Karolina, ma mniej szczęścia w miłości. Wiecznie trafia na nieodpowiednich facetów… Z pracą też ma pod górkę. Dopiero po jakimś czasie udaje jej się znaleźć kogoś, z kim będzie szczęśliwa. I nic ani nikt tego szczęścia nie zagłuszy. Nawet urodzenie niepełnosprawnego synka tego nie zmieni, a wręcz spotęguje miłość w tej rodzinie.
W życiu każdej z kobiet raz jest lepiej, raz gorzej. Każda z nich mierzy się z codziennymi przeciwnościami. Każda na swój sposób przeżywa cierpienia. A mimo to są w tym razem, bardzo się wspierają. Są dla siebie ostoją.

Tą książkę powinna przeczytać każda z nas. Matka, żona, kobieta. Dlaczego? Tak jak już wspomniałam, daje do myślenia. I mimo że to fikcja literacka to jednak ma coś w sobie. Jest na swój sposób piękna, wzruszająca i taka… życiowa. Naprawdę warto po nią sięgnąć. Myślę, że się nie zawiedziecie.

Druga z przyjaciółek, Karolina, ma...

"Nieważne jak ciemna jest noc, zawsze nastaje po niej dzień. A każdy nowy dzień to nowa historia, którą sami spisujemy. W życiu każdego człowieka zdarzają się mniejsze i większe nieszczęścia, ale życie toczy się dalej, czy tego chcemy, czy nie. W chwili największego smutku spójrz na barwne skrzydła motyla, na wschodzące słońce, na szumiące morze. Weź głęboki oddech, opatrz rany i ruszaj przed siebie. Zawsze przed siebie."

Karolina i Mariona są najlepszymi przyjaciółkami. Znają się od dziecka i wiedzą o sobie wszystko. Mariona jako pierwsza się ustatkowała. Wyszła za mąż i urodziła dwóch synów. Jej życie kręci się wokół domu i rodziny, z czasem stało się to dość monotonne. Pewnego dnia poznaje Bartka, z którym szybko znalazła wspólny język. Między nimi rodzi się pewna więź. Jak daleko zajdzie ta znajomość? Czy zaprzepaści spokój domowego ogniska dla kilku chwil uniesień?

Karolina ma za sobą kilka nieudanych związków. Kiedy w końcu poznała Michała wiedziała, że to ten jedyny. Szybko przypieczętowali swoją miłość ślubem, a niedługo po tym na świecie pojawił się ich synek. Niestety przy porodzie wystąpiły pewne komplikacje, przez co mały Jaś urodził się chory. Dla nich to był ogromny cios. Czy odnajdą się w nowej rzeczywistości? Czy wystarczy im sił? Czy kobiety będą dla siebie wsparciem, jakiego potrzebują? Ta książka zaskoczyła mnie pod kilkoma względami. Przede wszystkim to była cudowna podróż do dziecinnych i młodzieńczych lat! Cudownie bylo znów poczuć ten klimat! Te zabawy, produkty w sklepie, niektóre zachowania i ta beztroska!

Bohaterki poznajemy jako dziewczynki i towarzyszymy im przez kolejne lata. Przeżywamy razem z nimi pierwsze miłosne uniesienia, pierwszą miłość, pierwsze rozczarowanie. Razem z nimi wkraczamy w dorosłe życie, które jak się okazuje nie jest wcale takie kolorowe i beztroskie jak dzieciństwo. Podobało mi się to, że były pokazane rozterki Karoliny i Mariony, ich wzloty, a także upadki. No bo kto z nas nie ma czasem dość? Ciężki dzień w pracy, natłok obowiązków domowych, hałasujące dzieci, kto nie czuje się czasem bezradny i w ukryciu uroni jedną łzę.. Fajnie, że było to realnie przedstawione, bo i takie chwilę w życiu bywają.

Bardzo podobała mi się przyjaźń bohaterek! Znały się od małego, zawsze mogły liczyć na swoją pomoc, jedna za drugą wskoczyla w ogień! W dorosłym życiu wzajemne wsparcie okazało się czymś ogromnym i cennym! W złych chwilach wyciągał rękę i ciągnęły przyjaciółkę ku górze!
Tej przyjaźni można im pozazdrościć.

Sięgając po tę książkę, nie spodziewałam się tyłu wrażeń i emocji! Tutaj plus dla autorki! Mariona miała przy sobie cudownego męża, jednak jej życie stało się pewną rutyną. Mimo wszystko zaimponowała mi swoim zachowaniem i wyborem. Karolina zaś... strasznie przeżywałam to, co jej się przytrafiło. Ale myślę, że każda matka tak to odbierze. Podziwiałam ją i jej męża za siłę i wolę walki oraz za wsparcie jakim dla siebie byli.Sytuacja, w której się znaleźli była bardzo trudna i wymagała poświęceń. A zakończenie... Ja nadal jestem w szoku!! Przygotujcie się na wielkie buuuum. WOOOOW😯

Jeżeli szukacie czegoś życiowego, lubicie realne postacie , macie ochotę na emocjonującą podróż do świata bohaterów, to ta książka jest dla Was. Zaskoczy, momentami rozbawi, a także zmusi do refleksji. Ta książka pokazuje, co jest w życiu ważne.

Czy marzyliscie kiedyś o założeniu rodziny?
Czy planowaliście sobie jak to będzie wyglądać?
Czy macie w swoim życiu kogoś z czasów dzieciństwa pomijając członków rodziny?
Czy możecie w trudnych chwilach liczyć na swoich przyjaciół?
Czy myśleliście kiedyś ile wyrzeczeń kryje się za wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością?
Czy zarzekaliście się, że nigdy nie będziecie mieli romansu?
Czy żartowaliście kiedyś, że ktoś podmienił Wan dziecko w szpitalu?

Karolina i Mariona. Przyjaciółki od najmłodszych lat. Wspólne dzieciństwo, czas dojrzewania i dorosłość.
Obie marzyły o tym by się zakochać na zabój i założyć rodzinę.
Mariona dosyć szybko spełniła te plany natomiast stabilność w jej szczęśliwym związku zburzyła relacja z nowym rodzicem w szkole. Samotny ojciec Agnieszka. Bartek zawładnął sercem Mariony tak, że o mało nie uciekła od męża. Męża, którego większość kobiet szukałaby ze świecą.
Karolina natomiast za każdym razem trafiała na kogoś kto ją ranił, nie traktował poważnie i szybko się te związki kończyły. Aż poznała Michała. Kolejne spełnienie marzeń większości kobiet. W ich szczęśliwym małżeństwie pojawia się upragnione dziecko. Niepełnosprawne dziecko.

"Taka jak Ty" to niby zwykła historia opowiadająca o dzieciństwie paczki przyjaciół na trzepakach, potem na ławce pod blokiem paląc blanta. Ekipa się z rozpadła, ale 2 z nich została nadal przy sobie. I tu wchodzą rozsterki dorosłego życia. Problem ze znalezieniem pracy, nauka na studiach, plan na przyszłość, życie na własny rachunek, poznanie kogoś wartościowego, założenie rodziny i problemy życia codziennego. Niby nic. I tak też myślałam prawie do końca.
Lekko mi się czytało tą historię. Podziwiam Karolinę i Michała jak i również Marionę za walkę w wychowaniu i pomocy przy Jaśku - synu Karoliny z MPD. Czy ja bym podołała jako matka bądź przyjaciółka tej matki? Totalnie nie wiem dlatego podziwiam i szanuję.
Zakończenie książki tak mnie wbiło w fotel, że aż się zagotowałam ze złości mimo, że to tylko książka. Dlaczego? Nie chcę Wam spoilerować, ale polecam przeczytać.

Czy marzyliscie kiedyś o założeniu rodziny?
Czy planowaliście sobie jak to będzie wyglądać?
Czy macie w swoim życiu kogoś z czasów dzieciństwa pomijając członków rodziny?
Czy możecie w trudnych chwilach liczyć na swoich przyjaciół?
Czy zarzekaliście się, że nigdy nie będziecie...

Książka cudna, szybko się czyta i jest pełna emocji.
Szkoda, że nie ma nigdzie informacji, że jest kolejna cześć tej historii "Zanim wstanie dla nas słońce". Ja niestety czytałam je w odwrotnej kolejności.

Książka cudna, szybko się czyta i jest pełna emocji.

Pod tą piękną okładką kryje się cała gama emocji. To opowieść o dwóch kobietach, przyjaciółkach, z których każda na swój sposób stara ułożyć sobie życie.

Dla Mariony bycie żoną i matką to spełnienie marzeń. Jednak z czasem dopada ją rutyna. Brakuje jej spontaniczności i ognia w związku. Czuje się zmęczona i wypalona.

Z drugiej strony jest Karolina, kobieta dopiero poszukująca swej drogi. Do tej pory żyła dniem bieżącym i czerpała z niego co najlepsze. Nie widziała się w sformalizowanym związku. Z czasem jednak krótkotrwałe relacje zaczynają ją męczyć. Potrzebuje stabilizacji, bezpieczeństwa i przede wszystkim prawdziwej miłości.

Ta książka to jedna wielka niespodzianka. Jest skonstruowana w taki sposób jakby łączyła dwie zupełnie różne powieści. Pierwsza połowa jest lekka, obyczajowa. Dotyka problemów miłosnych. Zawiera mnóstwo zabawnych sytuacji, których mogą doświadczyć młodzi rodzice. Druga natomiast ma bardziej emocjonalny, dramatyczny wydźwięk. Opisuje życie rodzica nieuleczalnie chorego dziecka. Całość spina klamra prawdziwej przyjaźni.

Po lekturze uświadomiłam sobie, że ta książka była mi właśnie teraz potrzebna. W momencie kiedy od miesiąca zmagaliśmy się z chorobami, kiedy byłam totalnie zmęczona i zdemotywowana, historia Karoliny pozwoliła mi otrząsnąć się i docenić to co mam.

Z drugiej strony jest Karolina, kobieta dopiero...

Miewacie czasem gorszy dni ? Kiedy pomimo wszelkich starań nic Wam nie wychodzi? Kiedy najchętniej zamknęłybyście się w pokoju i dały upust swoim emocjom ?
Każdy tak ma, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Jestem kobietą, żoną i matką. Pracuję, opiekuję się dzieckiem i zajmuję domem, jak każda z Nas. Czasem pojawiają się problemy różnego kalibru, mniejsze i większe. Czasem najchętniej położyłyście się spać, ale z uśmiechem na ustach układacie kolejną wierze z klocków czy oglądacie dziecięce książeczki. To jest normalne. Czasem w życiu nie jest tak jak mając lat osiemnaście myślałyście, że będzie. Ale to nie oznacza, że jest źle. Jest dobrze tylko inaczej. I właśnie o prawdziwym życiu jest książka Gabrieli Gargaś "Taka jak Ty".Ta książka jest o kobietach takich jak Mariona i Karolina, które są przyjaciółkami od dziecka. Ich przyjaźń miewa wzloty i upadki ale są dla siebie największą podporą. Czasem trzeba się w życiu zastanowić nad tym co jest dla Nas w tym życiu ważne i dążyć za własnymi marzeniami. Nie zawsze będzie z górki, ale zdobycie szczytu będzie dla nas największa satysfakcją.
Książka bardzo mi się podobała. Była taka normalna. Ale słowo normalna oznacza ogromną zaletę i prawdziwość uczuć i rozterek bohaterek. Polecam tą książkę wszystkim kobietom.
A zakończenie wgniotło mnie w fotel. nie spodziewałam się, jak można zrobić coś takiego?
Jedyne co kuło mnie w oczy to pomyłki w imionach bohaterów.

• 2017