Okładka książki Autoterapia. Droga do uzdrowienia wewnętrznego dziecka i osiągnięcia psychicznej pełni w oparciu o System Wewnętrznej Rodziny (IFS),nowatorską metodą psychoterapii Jay Earley
Jay Earley Wydawnictwo: Life Architect nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Self-Therapy: A Step-By-Step Guide to Creating Wholeness and Healing Your Inner Child Using IFS, A New, Cutting-Edge Psychotherapy
Life Architect
2020-06-01
2020-06-01
Agnieszka Koluch-Horbowicz
IFS Internal Family Systems System Wewnętrznej Rodziny

Okładka książki Zalękniony mózg Elizabeth Karle, Catherine Pittman
Zalękniony mózg Elizabeth Karle, Ca...
Okładka książki W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem Steven C. Hayes, Spencer Smith
W pułapce myśl... Steven C. Hayes, Sp...
Okładka książki Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany Steven C. Hayes, Kirk D. Strosahl, Kelly G. Wilson
Terapia akcept... Steven C. Hayes, Ki...
Okładka książki W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem Troy Dufrene, Kelly G. Wilson
W sieci natręt... Troy Dufrene, Kelly...

Książka super, pełna ćwiczeń, ale nie ma zbyt jasnego i dobrego wprowadzenia w model IFS. Dlatego warto przeczytać najpierw książkę "System Wewnętrznej Rodziny".

Pokaż mimo tovideo - opinia

To jedna z tych książek, która spowodowała u mnie "opadnięcie szczęki" i jednocześnie taka, która realnie może zmienić życie na lepsze. Co do tego drugiego nie mogę się jeszcze na razie wypowiedzieć, ponieważ dopiero zaczynam praktykować metodę IFS. Dla mnie czytanie tej książki było czymś w rodzaju "powrotu do domu" czy "odnalezieniem dawno zaginionego skarbu". Potencjał opisywanej w książce techniki IFS naprawdę zdumiewa. To, co mi się podoba najbardziej to ogromny szacunek jaki darzy się w tej metodzie różne niekoniecznie pozytywnie oceniane przez społeczeństwo części ludzkiej osobowości. Taka filozofia przypomina mi podejście Carla Rogersa twórcy terapii skoncentrowanej na osobie, z tą różnicą że IFS dorzuca tu efektywne metody i sprytne środki, z których każdy może skorzystać, nie tylko w pracy z terapeutą ale również w autoterapii.
Dodać należy, że książka jest naprawdę bardzo przystępnie napisana a autor bardzo drobiazgowo i szczegółowo opisuje kolejne etapy terapii IFS, tak żeby każdy potencjalnie zainteresowany mógł z tego skorzystać w swojej własnej wewnętrznej pracy.
Bardzo się cieszę, że odnalazłem tą książkę, w sposób zupełnie przypadkowy, ale takie zbiegi okoliczności często są czymś niezwykle ważnym i potrafią okazać się kamieniem milowym na ścieżce rozwoju danego człowieka, w tym przypadku mnie..

Autoterapia IFS jest świetnie zaprezentowana w tej książce. Jako ktoś kto nigdy nie słyszałem o IFS, osoba która unika tego typu pozycji, po jednej rozmowie ze znajomym wiedziałem, że świetnie opisuje to co dzieje się w moim umyśle. Ocena skuteczności metod autoterapii to coś co będę mógł zrobić za kilka tygodni, ale już teraz gorąco polecam tą książkę. W czasie czytania były pewne pozytywne symptomy.

Naprawdę uważam, że opisana w tej książce terapia IFS jest niezwykle pożyteczna i jej całkowity potencjał jest trudny do oszacowania. Od dawna czułem, że moja psychika składa się z podosobowości. Od dawna wiedziałem, że ludzie robią przykre rzeczy nie dlatego, że są źli, ale dlatego, że ich traumy determinują zachowanie. Polecam tę książkę każdej osobie, która zmaga się z bólem z przeszłości. Tym, komu nie udaje się zbudować zdrowe związki mimo szczerej chęci. Szczególnie tym, którzy już spróbowali różne metody poradzenia sobie z bólem z przeszłości, ale on nawracał.

Wykorzystuję opisane techniki terapeutyczne w autoterapii z bardzo pozytywnymi rezultatami. Prawdziwa podróż w głąb siebie.

Książka Jay Earley to instrukcja: Rozmowa z sobą samym. Zrób to sam.
Jak okazywać szacunek samemu sobie.
W IFS zawsze PROSIMY, nigdy nie rozkazujemy, ani nie przymuszamy.
Z pokolenia na pokolenie mamy wgrywany ten sam "smutny" schemat - nie słuchaj siebie - słuchaj innych.
Inni wiedzą lepiej. I tak zatracamy siebie w opiniach innych, które nie są prawdą o nas.
To wspólne budowanie, bez amputowania części siebie, które zostały zepchnięte do przedpokoju naszej nieświadomości. Jeżeli chcemy mieć kogoś kto nas wysłucha i zrozumie...zacznijmy od siebie.

Książka Jay Earley to instrukcja: Rozmowa z sobą samym. Zrób to sam.
Jak okazywać szacunek samemu sobie.
W IFS zawsze PROSIMY, nigdy nie rozkazujemy, ani nie przymuszamy.
To...

• Psychologia