Idź do nieba! Duchowa mapa do wieczności

Fulton John Sheen Wydawnictwo: Esprit religia
Go to Heaven! A Spiritual Road Map to Eternity
Małgorzata Samborska
Esprit
Go to Heaven! A Spiritual Road Map to Eternity
religia
Małgorzata Samborska

Fulton w najlepszym wydaniu. Czytając jego książki nie sposób nie dostrzec jego miłości do Jezusa, Którego głosi. Kochający grzesznika ale nietolerancyjny dla grzechu. Ukazujący spójność wiary z rozumem.

Swoje rozważania zaczyna Arcybiskup od zwrócenia naszej uwagi na pewne zjawsko, które, mam wrażenie, dzisiaj jest szczególnie zauważalne: ludzie, którzy nie wierzą ani w istnienie piekła, ani w istnienie diabła, bardzo chętnie wysyłają tam innych ludzi, których z różnych przyczyn nie lubią lub darzą niechęcią. Jakże często przecież słyszymy: "idź do diabła!" lub...

Tłumaczenie wydane przez Esprit jest prawdopodobnie bliższe oryginałowi, ale to lepiej się czyta.
Dla mnie książka nierówna, momentami się dłuży, żeby za chwilę niespodziewanie powalić na kolana jakąś perełką, odkrywczym porównaniem, na nowo przemawiającym stwierdzeniem.
Zdecydowanie polecam tym, którzy chcą spojrzeć na swoją wiarę, Boga i Kościół w sposób świeży i pełen...

• Chrześcijaństwo
  • Na półce