Bóg nie jest miły. Pułapka pluszowego chrześcijaństwa

Okładka książki Bóg nie jest miły. Pułapka pluszowego chrześcijaństwa
Ulrich L. Lehner Wydawnictwo: W drodze religia
religia
God Is Not Nice: Rejecting Pop Culture Theology and Discovering the God Worth Living
W drodze
2020-01-01
2020-01-01
Jolanta Czapczyk
wiara

więcej Więcej

Bardzo potrzebna książka.
Spokojnie i z dbałością odłupuje skamieliny różnych przekonań, żeby pokazać w Kogo tak naprawdę wierzą chrześcijanie. Bo tylko w takiego Boga, który nie jest miły warto wierzyć.
Książka potrzebna niesamowicie. Kiedy czasem słucham osób z otoczenia, które są poza Kościołem to wcale się nie dziwię, że są ateistami, bo w takiego boga, jakiego obraz...

Nowe spojrzenie, fajnie napisana, bardzo potrzebna

bardzo dobra!
bardzo ważna!
bardzo potrzebna!
wiele osób ją przeczyta...?
bardzo wątpię...

Pod tym nieco prowokacyjnym tytułem znajdziemy krótkie, ale treściwe przedstawienie kilku prawd wiary. Dlaczego Bóg nie jest sentymentalnym staruszkiem? Dlaczego, wbrew popularnym życzeniom, to nie zdrowie jest najważniejsze? Czemu bycie dobrym człowiekiem to nie wszystko, co powinniśmy robić w życiu? Autor udziela odpowiedzi na te i wiele innych pytań, przypominając...

Niezwykle ważna książka.

Na półkach: , , , , ,

Prawdziwy majstersztyk. Jeśli ktoś poważnie podchodzi do sprawy wiary w Boga, powinien przeczytać tę książkę. Napisana dostępnym językiem, świetna synteza tego, czym jest chrześcijaństwo i jaki jest Bóg.

Wyobrażenia o Bogu są bardzo urozmaicone. Niezależnie od ich różnorodności, dla człowieka autentycznie wierzącego, Bóg jest niezmienny oraz żywy, jest Bogiem stawiającym wymagania, któremu warto się ofiarować i służyć, dla którego warto żyć i umierać. Propozycją Wydawnictwa W drodze jest publikacja "Bóg nie jest miły", a jej tytuł jest w stanie skutecznie obudzić każdego,...

Książka, która przypomina czym jest tak naprawdę chrześcijaństwo. Ukazuje jak bardzo współczesny człowiek zrobił parodię z Boga i Ewangelii.

• 2020
  • 2021
  • 2020
  • Do kupienia
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Bóg nie jest miły. Pułapka pluszowego chrześcijaństwa