Bóg albo nic: Rozmowa o wierze

Okładka książki Bóg albo nic: Rozmowa o wierze
Nicolas DiatRobert Sarah Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek religia
415 str. 6 godz. 55 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
God or Nothing: A Conversation on Faith
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
415
Czas czytania
6 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
9788372577917
Tłumacz:
Agnieszka Kuryś
Tagi:
wiara chrześcijaństwo
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Wieczór się zbliża i dzień już się chyli Nicolas Diat, Robert Sarah
Ocena 8,1
Wieczór się zb... Nicolas Diat, Rober...
Okładka książki Moc milczenia Nicolas Diat, Robert Sarah
Ocena 8,5
Moc milczenia Nicolas Diat, Rober...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
49 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
747
364

Na półkach:

"Bóg albo nic jest to zapis wywiadu Nicolasa Diata z kard. Robertem Sarahem gwinejskim duchownym, sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001–2010 oraz prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014–2021. W wywiadzie tym kardynał opowiada o swoich doświadczeniach związanych z kapłaństwem, swojej wierze w Boga, duszpasterstwie oraz o pracy z papieżami poczynając od Pawła VI a skończywszy na Franciszku. Porusza również tematy takie jak kryzys kapłaństwa i wiary w Kościele Katolickim, próby reformowania nauki Kościoła, walka z pedofilią oraz wpływ ideologii na życie i myślenie ludzi. W książce tej można również dowiedzieć się o sytuacji politycznej Gwinei, w której panująca przez wiele lat władza komunistyczna dokonywała prześladowań księży katolickich.

Książka ta jest świadectwem człowieka, który całe swoje życie poświęcił Bogu i wie, że może mu całkowicie zaufać. Jest tu mnóstwo poruszających fragmentów i ciekawych spostrzeżeń dotyczących zarówno wiary, jak i kondycji współczesnego człowieka. Warto sięgnąć po tę książkę.

"Bóg albo nic jest to zapis wywiadu Nicolasa Diata z kard. Robertem Sarahem gwinejskim duchownym, sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001–2010 oraz prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014–2021. W wywiadzie tym kardynał opowiada o swoich doświadczeniach związanych z kapłaństwem, swojej wierze w Boga,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
165
165

Na półkach:

Czytelnik sięgający po wyżej wymienioną pozycję będzie zaskoczony tym co otrzymał. Wbrew tytułowi nie będzie miał do czynienia z rozmową na wiele poruszanych w książce tematów, ale ze swoistymi rekolekcjami kardynała Roberta Sarah. Duchowny, całkowicie zanurzony w miłości do Chrystusa, przeprowadza czytelnika przez doczesną egzystencję i wszystkie jej mielizny oraz wskazuje na punkt centralny jakim powinien być Bóg i jego miłość do człowieka.
Lektura obowiązkowa dla każdego katolika.

Czytelnik sięgający po wyżej wymienioną pozycję będzie zaskoczony tym co otrzymał. Wbrew tytułowi nie będzie miał do czynienia z rozmową na wiele poruszanych w książce tematów, ale ze swoistymi rekolekcjami kardynała Roberta Sarah. Duchowny, całkowicie zanurzony w miłości do Chrystusa, przeprowadza czytelnika przez doczesną egzystencję i wszystkie jej mielizny oraz wskazuje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
334
94

Na półkach: , ,

Książkę czytałem na raty przez kilka miesięcy. Nie jest łatwą lekturą, ale mądrą i wartą przeczytania.
Kardynał Sarah jest osobą, która dość jasno opowiada się po stronie nauczania Kościoła. W książce wiele mówi o swojej młodości spędzonej w małej afrykańskiej wiosce, o problemach, jakie trapią współczesny Kościół katolicki, ale też o Bożym Miłosierdziu, czy pięknie liturgii. Katolicki #mustread

Książkę czytałem na raty przez kilka miesięcy. Nie jest łatwą lekturą, ale mądrą i wartą przeczytania.
Kardynał Sarah jest osobą, która dość jasno opowiada się po stronie nauczania Kościoła. W książce wiele mówi o swojej młodości spędzonej w małej afrykańskiej wiosce, o problemach, jakie trapią współczesny Kościół katolicki, ale też o Bożym Miłosierdziu, czy pięknie...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
92
9

Na półkach: , , ,

Warto jest przeczytać rozmowę z kard. Sarahem, który na współczesne problemy świata, jak i Kościoła patrzy z całkowicie innej perspektywy niż europejska. Meritum książki sprowadza się do rzeczywistego powrotu każdego ochrzczonego do żywej wiary w Boga.

Warto jest przeczytać rozmowę z kard. Sarahem, który na współczesne problemy świata, jak i Kościoła patrzy z całkowicie innej perspektywy niż europejska. Meritum książki sprowadza się do rzeczywistego powrotu każdego ochrzczonego do żywej wiary w Boga.

Pokaż mimo to

avatar
114
114

Na półkach:

Dobra książka, która porusza wiele tematów (więc nie sposób wszystkiego spamiętać). Napisana w formie dialogu. Przeczytałam wiele ciekawych rzeczy, począwszy od wędrówki Saraha ku stopniowi kardynalskiemu, skończywszy na jego przemyśleniach na temat wiary. Miałam tylko wrażenie, że pytania są zadawane dość niespójnie, bez większej logiki i kolejności - dość męczące odczucie skakania z kwiatka na kwiatek.

Dobra książka, która porusza wiele tematów (więc nie sposób wszystkiego spamiętać). Napisana w formie dialogu. Przeczytałam wiele ciekawych rzeczy, począwszy od wędrówki Saraha ku stopniowi kardynalskiemu, skończywszy na jego przemyśleniach na temat wiary. Miałam tylko wrażenie, że pytania są zadawane dość niespójnie, bez większej logiki i kolejności - dość męczące odczucie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
338
327

Na półkach: , ,

Pokaźna publikacja. Wywiad rzeka - obszerny i wyczerpujący- przeprowadzony przez francuskiego dziennikarza, Nicolas Diat (laureat prestiżowej nagrody Akademii
Francuskiej im. Jean - Marie Lustigera) z kardynałem, Robertem Sarah.
Kardynał jest wybitną osobowością Kościoła Katolickiego, pochodzi z ubogiej rodziny z Gwinei. Otrzymał solidną formację duchową dzięki misjonarzom francuskim zwanym duchaczami. Posiada bogate doświadczenie życiowe i religijne, odznacza się odwagą i łatwością wypowiedzi. Zwany jest księciem Kościoła, a ja nadałam jemu miano perły Czarnego Kontynentu.
Aktualnie pełni ważną funkcję-misję KK, nadaną mu przez obecnego papieża, Franciszka.
Wywiad przez swoją dłużyznę i kompendium poruszanych tematów, wątków, problemów, czy zjawisk współczesnej epoki w Kościele i na świecie (kryzys wiary, rodziny, małżeństwa, wartości chrześcijańskich; gender, feminizm, związki partnerskie itp.) jest nieco nużący choć ciekawy. Wymusza na czytelniku uwagę i skupienie. Tego nie da się czytać szybko jak powieści.
Ale wypowiedzi są błyskotliwe, kardynał jest wrażliwy na Boga i ubogich, odwołuje się do Biblii, papieży, autorów duchownych, pisarzy, posługuje się cytatami.
Jest subtelny, nie potępia- wykazuje błędy, wskazuje na zagrożenia i niebezpieczeństwa dla ludzkości i Kościoła w świecie bez Boga.
Dzięki tej ważnej publikacji mamy okazję poznać sylwetkę wielkiego apologety tradycji katolickiej, jego wiarę, działalność i zapatrywania.

Pokaźna publikacja. Wywiad rzeka - obszerny i wyczerpujący- przeprowadzony przez francuskiego dziennikarza, Nicolas Diat (laureat prestiżowej nagrody Akademii
Francuskiej im. Jean - Marie Lustigera) z kardynałem, Robertem Sarah.
Kardynał jest wybitną osobowością Kościoła Katolickiego, pochodzi z ubogiej rodziny z Gwinei. Otrzymał solidną formację duchową dzięki misjonarzom...

więcej Pokaż mimo to

avatar
129
53

Na półkach:

To już druga książka rozmów Nicolasa Diata z kard. Robertem Sarahem jaką przeczytałem. W porównaniu do Mocy Milczenia jest to lektura przystępniejsza. Wyłania się z niej obraz gorliwego kapłana, wybitnego teologa i filozofa o wybitnym życiorysie, a także przede wszystkim człowieka bardzo prostego i skromnego- wszak pochodzącego z małej, afrykańskiej wioski w Gwinei. W wywiadzie poruszanych jest szereg tematów związanych z wiarą, Kościołem i problemami współczesnego człowieka. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję.

To już druga książka rozmów Nicolasa Diata z kard. Robertem Sarahem jaką przeczytałem. W porównaniu do Mocy Milczenia jest to lektura przystępniejsza. Wyłania się z niej obraz gorliwego kapłana, wybitnego teologa i filozofa o wybitnym życiorysie, a także przede wszystkim człowieka bardzo prostego i skromnego- wszak pochodzącego z małej, afrykańskiej wioski w Gwinei. W...

więcej Pokaż mimo to

avatar
48
5

Na półkach:

Kardynał Robert Sarah to człowiek głębokiej modlitwy, co przebija z kart książki. Uderzające jest świadectwo jego życia, które pokazuje, że Bóg nie ma względu na osoby. Oto czarnoskóry chłopak z malutkiej wioski w Gwinei, gdzie praktykuje się zwyczaje plemienne, zostaje księdzem, a następnie jedną z ważniejszych osób w Kościele Katolickim - Kardynałem i Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Kardynał Sarah dobrze rozumie potrzebę zmian w liturgii - a właściwie reinterpretacji postanowień vaticanum secundum w tej materii, w duchu w jakim rozpoczął to Benedykt XVI.

Polecam tę pozycję dla wszystkich, którzy szukają konserwatywnego spojrzenia na wiarę katolicką, ale bez kurczowego i ślepego trzymania się tradycji, lecz z próbą interpretacji wyzwań czasów współczesnych.

Kardynał Robert Sarah to człowiek głębokiej modlitwy, co przebija z kart książki. Uderzające jest świadectwo jego życia, które pokazuje, że Bóg nie ma względu na osoby. Oto czarnoskóry chłopak z malutkiej wioski w Gwinei, gdzie praktykuje się zwyczaje plemienne, zostaje księdzem, a następnie jedną z ważniejszych osób w Kościele Katolickim - Kardynałem i Prefektem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
139
41

Na półkach: ,

Skorzystałem z treści kryjącej się w drugiej części tej pozycji. Polecam więc końcowe rozdziały jeśli nie szukacie średnio ciekawej biografii kardynała Saraha. Ciekawe spostrzeżenia kard. co do kwestii eschatologicznej. (rzeczy ostateczne człowieka)

Skorzystałem z treści kryjącej się w drugiej części tej pozycji. Polecam więc końcowe rozdziały jeśli nie szukacie średnio ciekawej biografii kardynała Saraha. Ciekawe spostrzeżenia kard. co do kwestii eschatologicznej. (rzeczy ostateczne człowieka)

Pokaż mimo to

avatar
97
53

Na półkach: ,

Ciekawe wątki biograficzne. Widać duże zaufanie autora w Bogu oraz trzeźwą ocenę rzeczywistości i problemów świata i Kościoła.

Ciekawe wątki biograficzne. Widać duże zaufanie autora w Bogu oraz trzeźwą ocenę rzeczywistości i problemów świata i Kościoła.

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bóg albo nic: Rozmowa o wierze


Reklama
zgłoś błąd