Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.91 zł

Hiszpania podróże
literatura podróżnicza
Hiszpania podróże

Hiszpania w pigułce...

Mikołaj Buczak jest miłośnikiem Hiszpanii i zna ją od podszewki. Jego książka nie jest typowym przewodnikiem po tym kraju, a raczej opowieścią o ludziach tam mieszkających, jedzeniu i kulturze.

Jest o barowym życiu Hiszpanów, o Baskach i ich języku, o tym jak masowa turystyka wpłynęła na ten kraj, o różnicach między różnymi regionami tego kraju i...

Od prawie 18 lat mieszkam w Hiszpanii i bardzo lubię czytać książki o tym kraju, tak aby poznać go z innego punktu widzenia. Dlatego też z ogromną ochotą sięgnęłam po książkę "Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii" Mikołaja Buczaka. Przeczytałam ją jednym tchem i naprawdę bardzo mi się spodobała.
Książka ta jest napisana bardzo przystępnym i lekkim językiem, czyta się ją...

Rewelacyjnie napisana książka o Hiszpanii, szczególnie polecana dla osób które w jakikolwiek sposób zaczynają zgłębiać tematy związane z tym krajem!
Ja po nią sięgnąłem głównie ze względu na wątki związane z Krajem Basków, ale reszta jest równie ciekawa.
Dużo informacji podanych w bardzo przystępny,bez chaosu sposób,naturalnie jeden temat przechodzi w drugi, także opowieść...

Obowiązkowa lektura dla osób rozpoczynających przygodę z Hiszpanią i z jej językiem. Odnajdziemy tu duże zaangażowanie autora.
Czyta się przyjemnie, lekko. Nawet jako osoba mocno zainteresowana tym krajem i ze znajomością języka odnalazłam tu trochę nowości.

Hiszpania, moja miłość. I miłość autora tej książki. Bardzo ciekawa pozycja, nie powielająca stereotypów. Polecam szczególnie tym, którzy swoją przygodę z Hiszpanią i językiem hiszpańskim dopiero zaczynają.

Książka może być mało odkrywcza dla kogoś kto miał do czynienia z Hiszpanią lub Hiszpanami cokolwiek więcej niż tygodniowe wczasy na plaży, ale czyta się dobrze. Trochę faktów, trochę anegdot, trochę żartów. Z niektórymi twierdzeniami bym polemizowała, ale nie ma też jakiś specjalnych przekłamań. Szkoda, że o jednych regionach jest sporo, a o innych prawie wcale. Styl może...

Tylko jedno zdanie. Dlaczego taka krótka? 10 na 10

2014

Na półkach: , , , , ,

To lekka, łatwa w odbiorze i naprawdę przyjemna książka o Hiszpanii. Idealna, aby choć na chwilę oderwać się od otaczającej rzeczywistości. Idealna, aby lepiej poznać piękną Hiszpanię lub dopiero się nią zachwycić.

Mikołaj Buczak zabrał mnie w znane mi rejony i przywołał wspomnienia zachowane głęboko w mojej głowie. Znów poczułam krople deszczu uderzające o moje ciało...

Jestem jak najbardziej na tak. Jednak z ciekawszych książek z jakimi miałam do czynienia w tym roku. Nie dziwię się, że swego czasu na Instagramie książka ta była prawie wszędzie.
swiatairi

Książka napisana z wielką pasją. Autor w sposób świetny wyważa opisz własnych doświadczeń, trochę historii, anegdot oraz statystyk. Dobrze się to czyta. Mam nadzieję, że to nie ostatnia książka tego autora o Hiszpanii.

• 2020
  • 2020