Ścieżka jest wszędzie. Odkrywanie swoich wewnętrznych skarbów

Okładka książki Ścieżka jest wszędzie. Odkrywanie swoich wewnętrznych skarbów
Matt Licata Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
The Path Is Everywhere: Uncovering the Jewels Hidden Within You
Biały Wiatr
2020-07-01
2020-07-01
Monika Kowalska
świadomość serce ciało duchowość kontemplacja mądrość pscychoterapia relacyjna wyobraźnia

Wyjątkowa książka o pracy z cieniem, o przyjmowaniu siebie w całości, nie porzucaniu swojego doświadczenia. Dzisiejszy świat ciągle mówi o duchowości, dążeniu do oświecenia, wyższych stanów świadomości, jakichś świetlistych doświadczeniach. To wszystko, co dzieje się w naszej duszy, głęboko pod powierzchnią, smutek, przygnębienie, rozpacz, ma zostać uzdrowione, odpuszczone, itd. Autor przyjmuje jednak całkiem inne podejście. Wskazuje, iż nie można odcinać się od tych doświadczeń, ponieważ są częścią prawdy o nas, niosą ważne informacje, są kopalnią głębi człowieczeństwa. Jeśli dążymy do pełni nie możemy ich porzucić. Gdy to robimy, czujemy pustkę i mamy poczucie braku czegoś w naszym życiu. Oszukujemy siebie myśląc, że możemy sobie odciąć te trudniejsze części siebie. Autor pokazuje, że trudne uczucia to nie patologia, a ważna część nas samych, która ma nam wiele do zaoferowania, jeśli odważymy się z ciekawością do niej zbliżyć. Bardzo głęboka, kojąca i nieoczywista książka. Przepiękna!

Dodaj cytat z książki Ścieżka jest wszędzie. Odkrywanie swoich wewnętrznych skarbów