Frantz

Okładka książki Frantz
Krzysztof Spadło Wydawnictwo: KAGO Cykl: Spin off Skazaniec (tom 3) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Spin off Skazaniec (tom 3)
Skazaniec
KAGO
2020-05-28
2020-05-28
Krzysztof Spadło skazaniec więzienie kryminał literatura polska thriller

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"Hrabia" Roberta Gałki był napisany ciekawym językiem i miał dobrze zaplanowaną akcję z ciekawym finałem. Niestety, kolejny tom cyklu Spin off Skazaniec czyli "Frantz" wypadł już ogólnie słabiej, choć prawdę powiedziawszy nie bardzo jest się do czego tak konkretnie przyczepić.
Zabieram się właśnie za kolejny tom "A&S" i dość mocno obawiam się tego co mnie czeka.

Odczarowywania czarnych charakterów ciąg dalszy. Czy udało się przekonać mnie do Franza ? Nie. Co do samej powieści nie pożerałam jak sagi więziennej . Brakuje mi tu jednego bohatera z którym można się utożsamiać. Nie ma tego co tak porwało w sadze więziennej. Nie ma dozgonnych przyjaźni ,szacunku za to jest obraz jak z sensacyjnego filmu bez jednego wyraźnego bohatera.

Na półkach: , , , ,

Owiana intrygującym mrokiem historia Frantza to preżnie napisana opowieść, która chwilami mocno mnie wciągała, momentami lekko nużyła.
Całość utrzymana jednak na dobrym poziomie.
Pełnowymiarowy obraz Francji, fabuła trzymająca w napięciu i finałowy suspens.

Z przyjemnością wróciłam do spina "Skazańca"

Całość utrzymana jednak na dobrym poziomie.
Pełnowymiarowy obraz Francji, fabuła trzymająca w napięciu i finałowy suspens.

Z przyjemnością wróciłam do spina "Skazańca"

Książka Frantz to zupełnie inna historia niż seria Skazaniec.
Autor bliżej przedstawia nam postać Rudolfa Frantza którego mieliśmy okazję poznać jako więziennego klawisza.
Akcja książki rozgrywa się we Francji, gdzie w redakcji największej paryskiej gazety pojawia się były żołnierz Legii Cudzoziemskiej. Jego historia łączy się z losami Frantza.
Standardowo zakończenie jest bardzo zaskakujące choć powiem szczerze że podejrzewałem że tak się zakończy.

Gratulację dla autora za świetną historię, znajomość historii Legi cudzoziemskiej, oraz topografii Francji. Czekam na więcej. Ciekawe co słychać u Ropucha?

Książka Frantz to zupełnie inna historia niż seria Skazaniec.
Standardowo zakończenie...

Krzysztof Spadło swoim cyklem “Skazaniec” wniósł powiew świeżości do naszej szeroko pojętej literatury sensacyjno-kryminalnej i szybko zdobył rzeszę gorących zwolenników.
“Frantz” to (pomijając “Hrabiego” Gałki) początek jego nowego projektu, który ma obejmować spin-offy co ciekawszych, spośród mnóstwa barwnych postaci poznanych w poprzednim cyklu.
Nie jestem może (przynajmniej do tej pory) jakimś hard fanem Spadły, ale imponuje mi on pomysłowością, odwagą w wyborze oryginalnych tematów, rzetelnym researchem, no i rzadką umiejętnością wymyślania suspensów. To wszystko znalazłem również w tej powieści, w której Rudolf Frantz, wbrew pozorom, wcale nie jest główną postacią, ale bez niego opowiedziana tu historia nie miałaby sensu.
To zupełnie inny rodzaj powieści niż “Skazaniec”. W tle sensacyjnego wątku barwne obrazy Francji z okresu tuż przed okupacją i 30 lat później. Duże wrażenie robią epizody związane z wojenną historią, ale i teraźniejszością Legii Cudzoziemskiej. No i jak zwykle u Spadły - wisienka na torcie, czyli zakończenie. I jak zwykle, zostałem kompletnie wyprowadzony w pole.
Bardzo ciekawa, sprawnie napisana, chwilami porywająca powieść. Dobrą wiadomością jest zapowiedź autora wzięcia na warsztat w podobnej formule kolejnych postaci, które przewinęły się przez “Skazańca”.
Zachęcam do przeczytania. Spadło w dobrej formie.

Nie jestem może...

Na półkach: , , , ,

Mistrz słowa pisanego Krzysztof Spadło ponownie w akcji :-) Pierwszy spin-off Skazańca spod pióra mistrza więziennej epopei to beletrystyka wysokich lotów. Fabuła łącząca wątki prawdziwych historii z fabularyzowaną historią doskonale wpisuje się w literacki kunszt znany fanom przygód Stefana Żabikowskiego. Frantz to zupełnie inna historia, daleko poza murami wronieckiego zakładu karnego, nie mniej jednak mająca swój własny klimat. Krzysztof Spadło z każdą nową książką daje przykład zaangażowania w swoje dzieło. Wcześniejsze przygotowanie się do powstania Frantza zasługują na uznanie. Znajomość Paryskich ulic, imion oraz historii Legii Cudzoziemskiej są wyrazem szacunku do czytelnika oraz do osób, które zjadły zęby w danym temacie. Krzychu, czekam na kolejne dzieła Twojego autorstwa :-)

Bardzo fajnie i ciekawie opowiedziana historia Frantza i oczywiście mocne zakończenie do czego zresztą autor nas już przyzwyczaił w serii o Ropuchu. Tematyka zgoła inna, ale polecam jak najbardziej.

Polecam.

Polecam.

Polecam. Książka warta przeczytania.

Polecam. Książka warta przeczytania.

Świetna książka. Całkowicie inna od serii Skazaniec pod względem historii, bohaterów i akcji ale równie przyjemna. Nie tego się spodziewałem ale lubię takie niespodzianki :) Czytało się bardzo płynnie, wciągająco i szybko. Polecam!

Dodaj cytat z książki Frantz