Okładka książki Zabawa w uważność. 60 oryginalnych gier i zabaw. Mindfulness i medytacja dla dzieci, młodzieży i rodzin Susan Kaiser Greenland
Susan Kaiser Greenland Wydawnictwo: Galaktyka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Galaktyka
2017-06-14
2017-06-14

Książka bardzo ładnie wydana, ciekawe ilustracje, wyróżnione pewne rzeczy. Jednak nie za bardzo zainteresowała mnie ta książka - medytacja nie jest mi bliska, więc ciężko było to odnieść do pracy z dziećmi. Uważam też że nie który przykłady zabaw są zbyt trudne dla małych dzieci, a tym bardziej pytania pomocnicze do nich.
Jednak nie które zabawy są jak najbardziej do wykorzystania.

Jednak nie które zabawy są jak najbardziej do...

Po co dzieciom (i dorosłym) uważność? Coraz więcej badań naukowych potwierdza fakt, że to właśnie uważność i medytacja ułatwiają nabywanie umiejętności życiowych i tym samym pozwalają na empatyczne odczuwanie tego, co dzieje się w wokół nas, jak i w naszym wnętrzu. Stres, nadmiar obowiązków, brak czasu dla siebie, nowe technologie sprawiają, że coraz trudniej jest nam, ale też i dzieciom skupić się na tym, co istotne, czyli na uważności na swoje potrzeby, emocje, ale też i to, co dzieje się wokół nas.

"Zabawa w uważność" to książka napisana w nurcie mindfulness, czyli uważności, koncentrowania swojej uwagi na bodźcach wewnętrznych i zewnętrznych w danej chwili.

"Zabawa w uważność" czyli 60 oryginalnych gier i zabaw, któych celem jest rozwijanie umiejętności wglądu w siebie i w swoje emocje oraz medytacja dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Autorką książki jest Susan Kaiser Greenland, która w prosty sposób wplata wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki w zbiór praktycznych ćwiczeń i zabaw, które z łatwością można wykorzystać podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu, szkole oraz w domu.

"Zabawa w uważność" to ciekawa publikacja wydawnictwa Galaktyka. Porusza tematykę skupienia uwagi, uważności na swoje emocje i potrzeby innych. Dzięki zabawom przedstawionym w książce, dzieci, młodzież, ale i też dorośli mogą doświadczyć swojego bycia "tu i teraz". Uczą się, jak żyć w zgodzie ze sobą, jak odpowiednio reagować na sytuacje, których doświadczają w sposób współodczuwający, empatyczny.

Książkę polecam szczególnie nauczycielom, pedagogom i psychologom szkolnym oraz rodzicom.

Cała recenzja: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2021/10/zabawa-w-uwaznosc-recenzja.html

#481 - Zabawa w uważność. 60 oryginalnych gier i zabaw. Mindfulness i medytacja dla dzieci, młodzieży i rodzin - Susan Kaiser Greenland - Wydawnictwo Galaktyka
#41/52/2021

Książka ma 206 stron, swoją premierę miała dnia 14.06.2017 roku i jest to poradnik dla rodziców z zakresu mindfulness i medytacji dla dzieci, młodzieży, ale też dla całych rodzin.

Jest ona podzielona na pięć części i skupia się wokół następujących tematów:
- wyciszenie,
- widzenie i przeformułowanie,
- skupienie,
- troskliwość,
- łączność.

W każdej z tych części znajdziemy teorię i ważne zagadnienia dotyczące poruszanych obszarów, ale także ćwiczenia, które pomogą zdobytą wiedzę przyswoić w praktyce.

"Często mówimy dzieciom, abyna cóś zwróciły uwagę, ale nie wyjaśniamy co mamy na myśli, ani nie uczymy ich, jak to zrobić. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj niewiele wiemy o tym, jak działa uwaga; a nawet gdy pojmujemy ją intelektualnie, to nie próbujemy świadomie jej rozwijać."

Z tą książką spędzimy z Ewą jeszcze wiele wieczorów i weekendów, do czego serdecznie Was zachęcam.

#41/52/2021

Jest ona podzielona na...

• Posiadam, Wydawnictwo Galaktyka
  • -- DOC: POR: Trening umysłu
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Kupiona, czeka
  • Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • LEGIMI
  • Praca

Susan Kaiser Greenland Zabawa w uważność. 60 oryginalnych gier i zabaw. Mindfulness i medytacja dla dzieci, młodzieży i rodzin Zobacz więcej