Chilling Adventures of Sabrina. Season of the WItch

Sarah Rees Brennan Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Chilling Adventures of Sabrina (powieść) (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Scholastic
Chilling Adventures of Sabrina (powieść) (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Uzupełnienie serialu Netflixa, raczej warto najpierw obejrzeć pierwszy sezon, mimo iż akcja książki dzieje się przed pierwszym odcinkiem serialu. Nawet ładnie napisana opowieść dla nastolatków lub troszkę starszych fanek czarownicy Sabriny :)

Ciekawe, fajnie się czyta jednak nie wciągnęła mnie ta książka tak jak zrobił to serial

Sabrina Spellman po raz pierwszy pojawiła się w 1962 roku w magazynie komiksowym Archie’s Mad House. 9 lat później doczekała się własnej serii komiksowej i tak zwana lawina ruszyła. Sabrina jest bohaterką także książek, seriali animowanych, przesłodzonego serialu aktorskiego i drugiego, w którym nasza czarownica przeżywa przygody znacznie mroczniejsze i brutalniejsze. A...

Nie sięgajcie po nią jeśli nie oglądaliście serialu, bo cóż nie wciągniecie się w akcję. Ogólnie miła, przyjemna lektura, ale brakuje mi w niej opisów, gdyby nie widziała serialu to nie rozumiałabym wielu sytuacji.

Sabrina jest półkrwi czarownicą mieszkającym w niedużym miasteczku Greendale. Jej życie mogłoby uchodzić za perfekcyjne, gdyby nie fakt, że za niedługo ma dostąpić Czarnego Chrztu. Zanim jednak ma to nastąpić, dziewczyna musi borykać się z problemami sercowymi, jakimi są wątpliwości co do uczuć jej chłopaka Harveya względem niej. Sabrina jednak nie zamierza siedzieć...

✴@publicat_sa - dziękuję za egzemplarz do recenzji ❤
✴@sarahreesbrennan ❤
✴Premiera : 30.10.2019r.
_____________

Chilling Adventures of Sabrina — Sezon na czarownice to pierwsza część losów naszej młodej czarownicy. Po obejrzeniu serialu byłam strasznie ciekawa książki. Dzięki wydawnictwu miałam możliwość ją nie tylko przeczytać, ale także zrecenzować. Jest to moje...

Nigdy, naprawdę nigdy nie byłam fanką takiego rodzaju literatury. Jednak coś tak przyjemnego, lekkiego jak "Chilling adventures of Sabrina" chyba zmieniło moje gusta. Myślałam, że otrzymam coś, co będzie kropla w kroplę jak serial, a jednak nie. Oczywiście, główne wątki są takie same, ale przez opisanie emocji, pogłębienie tego, jak wyglądały sytuacje, czy co odczuwała...

Ostatnie wakacje - tyle dzieli Sabrinę Spellman przed swoimi szesnastymi urodzinami. Ostatnie dni wolności, ostatnie chwile w świecie śmiertelników - wraz ze swoimi przyjaciółmi oraz chłopakiem Harveyem. W dniu swoich urodzin Sabrina przejdzie Czarny Chrzest i uda się do Akademii Sztuk Niewidzialnych co oznacza, że będzie musiała zakończyć swoje życie jako zwykła...

Po obejrzeniu serialu uznałam, że przeczytam książkę. Było warto książka różni się od serialu ale jest równie wciągająca

Drogi Czytelniku...

Magia? Oczywiście.
Czarownice? Tak.
Nauka? Jasne.
Problemy? Znajdą się.
Humor? Pełno.
Wybory? Pewnie.
Między innymi właśnie to serwuje nam Sarah Rees Brennan w swojej książce pod tytułem „Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury.
Jest to pierwszy tom...

• 2020
  • 2019
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Fantasy
więcej mniej

Sarah Rees Brennan Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice Zobacz więcej