Uratuj mnie

Krystyna Kowalczyk
literatura francuska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To bardzo słaba literatura dla niewyrobionego i niewymagającego czytelnika. Moim zdaniem żenująco słaba. Płaskie postaci, schematyczny i przewidywalny ciąg zdarzeń, naiwne i sztuczne dialogi. No, ale takie czasy. Zewsząd ochy i achy dla różnej maści Grey'ów, Zmierzchów i tego typu powieścideł, które może i szybko się czyta, ale jeszcze szybciej zapomina. Tajemnica sukcesu powieści tego pana tkwi chyba w ich banalności, niewyrafinowaniu i wręcz kiczu, a ludzie na ogół lubią taką łatwiutką w odbiorze twórczość przy której nie trzeba wysilać umysłu.

Uwielbiam lekkie pióro Musso. Całość opowieści zajęło mi jeden dzień. Historia piękna, chociaż szybka i momentami zbyt gwałtowna. W opowieści o życiu pozagrobowym ciężko mi uwierzyć, ale i ten wątek przełknęłam. Jedynym mankamentem dla mnie było zbyt wielu bohaterów splecionych ze sobą w tak krótkim czasie. Chciałabym wiedzieć co dalej z Juliette, jednak pewnie na kontynuację nie ma co liczyć.

Po około 100 stronach miałem dość, resztę przekartkowałem. Oczekiwałem kryminału, a dostałem ckliwe romansidło. Nie czytuje takich , stąd zawód. Jeśli ktoś kocha oglądać jej drżącą sylwetkę w płatkach śniegu albo poczuć jej blade wargi jak pąki kwiatów - szczerze polecam. Pozostałym odradzam.

typowy Musso, jak zawsze przyjemnie i miło spędzony czas

typowy Musso, jak zawsze przyjemnie i miło spędzony czas

Nie urzekła mnie. Co więcej powiem, że to dość słaba książka Musso. Nie rozumiem zachwytów. Dla mnie to książka z gatunku przeczytać i zapomnieć.

Wspaniała, emocjonalna, romantyczna historia. Czasem trzwba udowodnić, na ile ufa się swojej miłości i co można zrobić, żeby ją ratować.

Jedna ze słabszych pozycji Musso.
Dodatkowo irytowała mnie lektorka audiobooka, czyli pani Dereszowska. Rozumiem, że modulacja głosu jest potrzebna, ale na litość boską, jak mam co chwilę na zmianę ściszać i podgłaszać, to się odechciewa słuchać.

Jedna ze słabszych pozycji Musso.

Dziwaczna książka. Z jednej strony to trochę thriller, trochę kryminał, a większości po protu obyczajówka o wielkiej miłości. To raczej literatura z gatunku "przeczytać i zapomnieć". Nie wbija w fotel i właściwie nie porywa - it, taki zabijacz czasu.

Sama książka w porządku, takie czytadło jak wszystko inne Musso. Albo się to lubi albo nie, ale bardzo nie polecam wersji audiobooka z Audioteki. Pani aktorka przy każdym dialogu szeptała co było nie do zniesienia i powodowało, że człowiek co chwila zgłaśniał i ściszał dźwięk. Mnie to osobiście doprowadzało do szaleństwa i mocno popsuło odbiór całości.

Lubię książki tego autora. Z przyjemnością zagłębiłam się w losy bohaterów

Lubię książki tego autora. Z przyjemnością zagłębiłam się w losy bohaterów