Motyw ukryty. Z archiwum profilera

Muza
zbrodnia morderstwo profiler profilowanie
literatura faktu
zbrodnia morderstwo profiler profilowanie

Podoba mi się Bonda w tym wydaniu. Dzięki temu, że sprawy opisane w książce wydarzyły się naprawdę, nie ma tu przekombinowania, które było cechą główną serii o Saszy Załuskiej. Co prawda osobiście nie lubię krótkich form, ale w „Motywie ukrytym” mi to nie przeszkadzało.

Czytając książki Bondy, w których główną rolę odgrywali profilerzy, nie do końca wierzyłam w ich...

Mamy tu do czynienia z reportażem, ale czyta się go jak rasową powieść. Lektura, chociaż czasem przerażająca, wciąga od pierwszych do ostatnich stron. Warto sięgnąć.

Cała opinia:

czyta się z zaangażowaniem, przeważnie każda historia mocno wciąga a rozdział 9 bardzo nieprzyjemnie oddziaływuje na emocje.

Autorzy krok po kroku prowadzą czytelników przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni. Znajdują dowody lub zbierają dane wiktymologiczne tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie ma. Demaskują...

W swojej najnowszej książce Katarzyna Bonda i wybitny profiler dr Bogdan Lach przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego.Autorzy krok po kroku prowadzą nas przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni.
Znajdują dowody i zbierają dane.
Demaskują tajemnice z pozoru zwykłych ludzi,którzy okazują się przestępcami.
Tyle z opisu...

Motyw ukryty, ach te zbrodnie. Co w nich jest, że nas tak ciekawią? Chyba właśnie ta zagadka, kto zabił i dlaczego. W książce mamy wiele dokładnych opisów zbrodni i ich wyjaśnienie. Trochę za mało samego komentarza.

Na półkach: , , , ,

Szczerze mówiąc zupełnie inaczej sobie wyobrażałam tę książkę. Liczyłam, że będzie dużo większy akcent na pracę profilera, że będzie więcej informacji czysto technicznych i tego jak owo profilowanie w praktyce wygląda.

Tymczasem mamy tu rozdziały podzielone tematycznie, a w każdym z nich po kilka spraw kryminalnych, a dopiero na samym końcu rozdziału jest mały akcent w...

"Motyw ukryty" Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda i wybitny profiler dr Bogdan Lach przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Autorzy krok po kroku prowadzą czytelników przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni. Książkę czyta się migiem dlatego że opisane historie są prawdziwe i bardzo wciągające. Polecam...

Przedstawione sprawy są niezwykle ciekawe - Bogdan Lach jako jeden z najlepszych profilerow opowiada o sprawach, w których brał udział. Wskazuje wiele punktów, na które musi zwracać uwagę dobry profiler. Pokazuje na czym opiera się jego praca, gdzie można popełnić błąd i wszystko to demonstruje na konkretnych przykładach. Nie koloryzuje, nie upiększa. Opowiada o sprawach...

Nie do uwierzenia jest to, jak nisko pod kątem zachowań i tego co potrafimy zrobić innym jesteśmy jako gatunek..

Dyskusje

• 2020