Złe miejsce

Okładka książki Złe miejsce K.N. Haner
Okładka książki Złe miejsce
K.N. Haner Wydawnictwo: Editio Cykl: Niebezpieczni mężczyźni (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczni mężczyźni (tom 1)
Editio Red
Editio
2020-02-12
2020-02-12
kara koszmar przerażenie manipulacja maska uczucia piekło więzienie

Blair, młoda i wyprana z uczuć rodzinnych dziewczyna. Osiągając pełnoletność postanawia odciąć się od zakłamanego życia. Ojciec jest biznesmen i to bardzo bogatym i ma co do córki własne plany. Robi z niej żywą wizytówkę firmy. Młoda kobieta nie ma wyjścia i nie może się sprzeciwić ojcu, ponieważ konsekwencją tego będzie odcięcie jej i matki od pieniędzy. Jej rola polega na zaspokajaniu potrzeb klientów ojca, aby ten mógł kontynuować współpracę. Pewnego dnia młoda dama na zlecenie ojca wybiera się na bankiet, lecz podczas podróży do celu zostaje porwana w drastycznych okolicznościach. Jej życie się zmienia.

Phix, człowiek w masce. Powiedzmy, że to on ratuje ją od ojca tyrana, lecz sam też nie jest lepszy od niego. Bohaterka musi być posłuszna i grzeczna, a za niespełnienie próśb Phix ją karze. Jej wierność zostaje przełamana za sprawą ochroniarza Davida. Jest świadoma jaka czeka ją kara za romans z ochroniarzem. Mężczyzna daje jej do zrozumienia, że może uzyskać przywileje ale musi być wierna. W natłoku wydarzeń ona sama nie wie co czuje do obu chłopaków. Jedynym co chce to ujrzeć twarz jej " nowego oprawcy".

Bohaterka staje przed wyborem bez wyboru. Musi spełnić oczekiwania Phix'a, aby nie stać się jedna z jego dziwek. Czy jej romans z Davidem ujrzy światło dzienne? Jakiej rewelacji dowie się o własnym ojcu i jego interesach? Czy jej pozycja będzie z tego powodu bezpieczniejsza, czy spadnie na samo dno?

Ojejku, po raz kolejny autorka @k.n.haner zaskakuje mnie pozytywnie. Moja ocena okładki była bardzo mocno błędna. Natomiast sama zawartość książki wciąga momentalnie. Jestem zaskoczona obrotem spraw obojga bohaterów , a to dopiero początek historii. Ze 💯% zapałem zabieram się za dalszą część...

Super klimat, gdzie nic nie jest oczywiste.

Super klimat, gdzie nic nie jest oczywiste.

Książke bardzo szybko się czytało, fajnie napisana prostym językiem i wciągająca. Taki romansik z erotycznymi wstawkami jednak nie są one przesadzone. wszystko z smaczkiem. Historia ciekawa kończąca się z niedopowiedzeniem, zostawiająca pytanie co dalej by przeczytać kolejną część. Polecam ją gdy chcesz poczytać coś lekkiego a wciągającego wieczorem. Biorę się za kolejną część.

Dno totalne. Ledwo dałam radę przeczytać do końca, gdyby była dłuższa nie zrobiła bym tego. Bardzo dużo razy miałam ochotę jebnąć nią o ścianę. Główna bohaterka jest tak głupia. Do tego jest to niby książka mafijna, a brak w niej praktycznie jakich kolwiek wątków z tym związanych. Jedyne co mamy pokazane to głupota bohaterki i seks, którego aż nie chce się czytać.

2026
1962

Książka „Złe miejsce” K.N. Haner (Katarzyna Nowakowska) zabiera nas do pierwszego tomu cyklu Niebezpieczni mężczyźni”.
Poznajemy Blaire, która jest laleczką w rękach swojego tyranicznego ojca. Żyje w świecie niebezpiecznych mężczyzn i jest tylko narzędziem do osiągania celów w podpisywaniu intratnych kontraktów. Nigdy nie miała możliwości decydowania o sobie samej. Pewnego dnia jechała ze swoim ochroniarzem Davidem na kolejne spotkanie. Niestety dochodzi do wypadku i kiedy myśli, że pożegna się z życiem, jej przeznaczenie wskakuje do próżni. Ratuje ją mężczyzna w masce Phix, który żąda, aby była posłuszna. Niestety wchodzi w intymną relację z Davidem, a to tylko przyniesie jej mnóstwo kłopotów.
Historia ciekawa, jednak zachowanie i decyzje bohaterki bardzo mnie irytowały. Phix ma w sobie zagadkę, którą chciałabym rozszyfrować, więc koniecznie przeczytam kontynuację. Czuję niedosyt, autorka zapewniła czytelnikom dużo skrajnych emocji.

Fajny, interesujący, zawiły pełen niepewności i niebezpieczeństwa romans. Może nie rewelacyjny, ale dobry można się odstresować i umilić czas na 2, 3 wieczory. Polecam

Nie nie nie 🤷‍♀️ i jeszcze raz NIE.

Szczerze? Dawno już nie spotkałam w książce aż takiej idiotki, kretynki… (aż brak mi słów 🙄) jak Blaire, momentami tak mnie drażniła, że miałam ochotę rzucić telefonem 🤦‍♀️ niby wiedziała co chce a i tak nie wiedziała i robiła coś innego, mdła, bez życia i zasad. Miałam wrażenie, że sama pozwalała traktować się przedmiotowo. I ona mówi o sobie, że ma buntowniczą naturę. Kobieta z traumą (która swoją drogą była dla mnie dość naciągana - no ale…) a tak chętnie rozkłada nogi i godzi się niemal na wszystko…
Nie ogarniam tego, w żaden sposób! Te jej usprawiedliwienia… nie mogłam tu zobaczyć tej jej miłości do Phixa.
Phix tu taki gangster a zachowywał się jak wiecznie obrażony i narwany nastolatek.

Tak niespójna jest ta książka na równi z główna bohaterką, chaotyczna i szczerze mówiąc beznadziejna. Tu jest tyle absurdalnych sytuacji w tej książce nie sposób je wszystkie zliczyć. A już jak przeczytałam o eutanazji… 🤦‍♀️
Tak mnie wymęczyła ma równi z głównymi bohaterami, że ja podziękuje za dalsze części 🤦‍♀️

Daje 2 za sam początek, który wydawał się dość obiecujący…

Nie nie nie 🤷‍♀️ i jeszcze raz NIE.

Może już wyrosłam z takich książek, a może po prostu ta była przeciętna. Właściwie nie ma wyjaśnienia w fabule o co właściwie chodzi. Bohaterzy są mdli, zachowują się irracjonalnie, a cała książka jest bardzo przeciętna.

Kasię Nowakowską (Haner) poznałam przy serii Mafijna miłość (Morfeusz),w której się po prostu zakochałam. Z czasem sięgnęłam po jej inną serię, czyli Niebezpieczni mężczyźni.
W części "Złe miejsce" poznajemy Blaire, która jest pionkiem w grze ojca i jego asem w rękawie podczas robienia interesów. Jej ochroniarzem jest David, który nie gra dość czysto i pracuje dla jej ojca, a jednocześnie dla Phixa. W pewnym momencie, dochodzi do sytuacji, z której oboje wyrywają się z rąk ojca Blaire i "przechodzą" na stronę Phixa, ale czy to jest dobry wybór?
Blaire nienauczona nigdy żadnych uczuć nie umie rozróżnić co jest miłością, a co pożądaniem dzięki czemu popełnia parę błędów, z których ciężko się wyrwać. Niestety w świecie mafijnym nie ma miejsca na porażki, a to pokazuje, że Blaire jest po prostu w "W złym miejscu" o "Złym czasie".

Kasia Haner jak zwykle nie zawiodła. Mimo, że jest to romans mafijny, książka jest pełna napięcia i zagadek, czy Phix odkryje prawdę. Nutka tajemniczości spowodowana maskami bardzo mi się podobała, bo nie odkrywała wszystkich kart na początku.
Świetnie się bawiłam, bo fabuła trzyma w napięciu do samego końca, a epilog daje sporo do myślenia, dzięki czemu prosi się o przeczytanie kolejnej książki.
Jeśli ktoś lubi cięty język w książce to zdecydowanie polecam.

17/2023
Przeczytałam na Legimi

Pierwszy tom.
Wydaje się dość świeże inne od dotychczasowych mafijnych książek.
Zobaczymy jak i co będzie dalej.

17/2023
Przeczytałam na Legimi

Pierwszy tom.
Wydaje się dość świeże inne od dotychczasowych mafijnych książek.
Zobaczymy jak i co będzie dalej.

• Przeczytane w 2020