Kombinacje szachowe

hobby
Wydawnictwo RM
2020-02-07
2020-02-07
gry planszowe szachy kombinacje szachowe

Okładka książki Akiba Rubinstein Jacek Gajewski, Jerzy Konikowski
Ocena 9,0
Akiba Rubinstein Jacek Gajewski, Jer...
Okładka książki Mecz na szczycie. Carlsen gromi Ananda Dariusz Gronkowski, Jerzy Konikowski, Jerzy Moraś
Ocena 0,0
Mecz na szczyc... Dariusz Gronkowski,...

Książka zaczyna się od długiego wywodu teoretycznego na temat strategii i taktyki, przy czym autorzy obficie cytują von Clausewitza, po co teoretyk wojny w książce szachowej nie wiem; potem mamy sporo ćwiczeń kombinacyjnych, ale bez wyjaśnień; jako podręcznik rzecz jest słaba, dużo lepsza książka Weteschnika.

Dodaj cytat z książki Kombinacje szachowe