W poszukiwaniu innych światów

Okładka książki W poszukiwaniu innych światów Stefan Weinfeld
Okładka książki W poszukiwaniu innych światów
Stefan Weinfeld Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Biblioteka Popularna Wiedzy Technicznej popularnonaukowa
145 str. 2 godz. 25 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Seria:
Biblioteka Popularna Wiedzy Technicznej
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Data wydania:
1969-03-01
Data 1. wyd. pol.:
1969-03-01
Liczba stron:
145
Czas czytania
2 godz. 25 min.
Język:
polski
Tagi:
cywilizacje kosmiczne; OZMA
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki AKT #31 Tadeusz Baranowski, Wojciech Birek, Paulina Broma, Krzysztof Churski, Filip Fiuk, Michał Gasewicz, Szymon Gumienik, Wojciech Jama, Karol Jesiołkiewicz, Jan Kaczmarczyk, Piotr Kasiński, Zbigniew Kasprzak, Marek Latasiewicz, Małgorzata Lewandowska, Krzysztof Lipiński, Wojciech Łowicki, Edward Lutczyn, Melon, Andrzej Olaf Nowakowski, Wojciech Odroń, Krzysztof Otorowski, Paweł Przygoda, Grzegorz Rosiński, Greg Rucka, Michał Siromski, Jacek Skrzydlewski, Rafał Śladowski, Dawid Śmigielski, Ewa Sokołowska, Marek Szyszko, Robert Trojanowski, Grzegorz Wawrzyńczak, Stefan Weinfeld, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Dawid Żurawski, Zvyrke
Ocena 7,0
AKT #31 Tadeusz Baranowski,...
Okładka książki Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Bran MacLeod, Maria Olszewska, Stefan Weinfeld
Ocena 6,8
Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jea...
Okładka książki Hernán Cortés i podbój Meksyku. Stefan Weinfeld, Jerzy Wróblewski
Ocena 6,7
Hernán Cortés ... Stefan Weinfeld, Je...
Okładka książki Komiks i My - 5 Hubert Czajkowski, Jakub Kijuc, Jerzy Ozga, Łukasz Pawlak, Mieczysław Skalimowski, Marek Szyszko, Grzegorz Weigt, Stefan Weinfeld, Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski
Ocena 6,8
Komiks i My - 5 Hubert Czajkowski, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
815
804

Na półkach: , , ,

Od wydania tej książki minęło już ponad 50 lat. Nie dziwi więc, że z naukowego punktu widzenia mamy do czynienia z ramotką. Astronomia, astrobiologia, kosmologia i ogólnie nasza wiedza o właściwościach Wszechświata zmieniły się w przeciągu tych lat znacząco. Czy zatem „W poszukiwaniu innych światów” jest w ogóle warta drugiego spojrzenia?

I tak, i nie. Jej pierwsze rozdziały to zarys historii zapatrywań na temat istnienia życia na innych planetach. W odniesieniu do mędrców staro- i nowożytnych mają one nadal pewną wartość. Jeśli chodzi o stan wiedzy naukowców XX-go wieku sytuacja jest już inna: wiele ówczesnych teorii zostało w międzyczasie zweryfikowanych. Zmieniło się diametralnie instrumentarium naukowe. To już nie teleskopy optyczne, lecz raczej radioteleskopy, teleskopy rentgenowskie lub detektory promieniowania gamma oraz interferometry laserowe dostarczają nam nowych informacji o Wszechświecie.

Za najciekawsze uznaję rozdziały o określeniu parametrów dla poszukiwań istot inteligentnych w kosmosie (programy SETI) oraz o zasadach tworzenia języka opartego na matematyce, który mógłby pomóc nam w nawiązaniu kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami.

Od wydania tej książki minęło już ponad 50 lat. Nie dziwi więc, że z naukowego punktu widzenia mamy do czynienia z ramotką. Astronomia, astrobiologia, kosmologia i ogólnie nasza wiedza o właściwościach Wszechświata zmieniły się w przeciągu tych lat znacząco. Czy zatem „W poszukiwaniu innych światów” jest w ogóle warta drugiego spojrzenia?

I tak, i nie. Jej pierwsze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    2
  • Przeczytane
    2
  • Chcę przeczytać
    1
  • Fizyka, astronomia, kosmologia
    1
  • Nauki ścisłe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W poszukiwaniu innych światów


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne