Wiara Słowian

turbosłowiaństwo teorie spiskowe pseudonauka
ezoteryka, senniki, horoskopy
turbosłowiaństwo teorie spiskowe pseudonauka

Wiara naszych przodków.

W co wierzyli nasi praprzodkowie? Czy sfera słowiańskich wierzeń może być w ogóle interesująca? Odpowiedź na drugie pytanie jest jak najbardziej twierdząca, na pierwsze zaś – szalenie złożona. Najnowsza książka Tomasza Kosińskiego jest najlepszym dowodem na skalę skomplikowania owej tematyki.

Przedchrześcijańskie wierzenia naszych słowiańskich...

Ciekawa, ale mocno chaotyczna pozycja. Dużo odwołań do innych autorytetów w tej dziedzinie ogólnie zamazuje obraz tych słusznych i tych chybionych odkryć. Z jednymi autor się zgadza, innych, w mało sympatyczny sposób krytykuje. Za tę osobiste wycieczki oddzielny, wielki minus.

Autor, tu występujący jako user tamaszek, jest nie tylko nieprzygotowany merytorycznie, ale też zupełnie pozbawiony zdrowego rozsądku, stąd jego publikacje to stek bzdur z nurtu turbolechickiego. Tu można zapoznać się z poziomem merytorycznym Kosińskiego:

Zapowiada się nieźle, czytając fragmenty na akademia.edu, których ci hejterzy, podający swoje negatywne opinie tutaj przed wydaniem książki, nie znają. To już norma, że turbogermańskie trolle krytykują słowiańskie książki bez ich czytania.

Z jakichś powodów wydawnictwo Bellona i kilku piszących dla niego "autorów", w tym pan Kosiński, postanowili wyrządzić Słowianom wielką krzywdę, wydając książki najgłupsze jak się tylko da, z setkami bzdur, bredni i pociesznych krotochwil ;) Tak jakby z premedytacją szydzili z przecież poważnego tematu, jakim jest historia Słowiańszczyzny i kultura narodów słowiańskich.
W...

Autor jest tak dalece niekompetentny, że można ocenić zanim to zostanie wydane.

Dyskusje

• *Fantastyka