rozwińzwiń

Szkoda papieru, na którym to coś wydrukowano

Szkoda papieru, na którym to coś wydrukowano

Słaby wyrób książkopodobny

Słaby wyrób książkopodobny

Stek bredni i głupot, jakich ten świat nie widział. Autor daje ocenę 10 swoim książkom i podpisuje się jako tamaszek, Tadek, Wiedun, Wieszcz, a ostatnio Misza i Feliks. To Tomasz Kosiński.

Jak widać turbogermanie nie odpuszczają i tutaj jak i pod innymi książkami niejaki Dariusz wstawia jeden i ten sam komentarz na zasadzei "kopiuj/wklej". Ciekawe kto się ukrywa pod tym pseudonimem, ale nietrudno się domyśleć. Blogi Sigillum i seczytaczy ora pseudoslowiańskich mocy nie mogą spać po nocach jak nie dokuczą jakimś komentarzem oceną czy postem na blogu, fejsie czy tego typu portalu. Z mojego punktu widzenia to tylko zabawa w przepychanki, a żałosne jest tylko to że uczestniczą w tym nie tylko studenciaki, ale niby poważni pracownicy naukowi jak doktorzy czy habilitanci. Szkoda tu wymieniać nazwisk, bo kto śledzi temat ten wie o kogo chodzi. Nie zdziwiłbym się nawet jakby pod tymże Dariuszem hejterm kopistą krył sam Dariusz Sikorski, który wypuścił gniota o religiach (sic!) Słowian z Odynem na okładce. Żenada. A Kosiński robi świetną robotę dla nas wszystkich, ma duży dystans do wielu tzw. rewelacji, np. nie uznaje Kroniki Prokosza, Santi Wed czy wątpi w wiarygodność Księgi Welesa, krytykuje wiele naciąganych sensacyjek Szydłowskiego czy panteon Bieszka. Ale oczywiście przez fanatycznych wyznawców jedynie słusznej wersji historii jest wrzucany do jednego wora z oszołomami, a negatywne oceny i te durne niektóre opinie tutaj najczęściej pochodzą od osób które nie czytają książek tylko chcą po prostu dowalić foliarzom, turbosłowianom, czy komu tam jeszcze by skompensować swoje kompleksy i poczuć się przez chwilę, że coś od nich zależy. Panie Tomku podziwiam, że mimo takich przepychanek robi pan wciąż swoje, pisze kolejne książki i artykuły odkłamując wiedzę o naszej przeszlości. Dziękuję.

Pseudonaukowy bełkot, który można traktować jako paradokument fantasy.

Pseudonaukowy bełkot, który można traktować jako paradokument fantasy.

Stek bzdur. Szkoda pieniędzy na ten... dyrdymał. Jestem w szoku, że tak cenione wydawnictwo, jak Bellona, tak nisko upadło.

Książka jest dowodem na konieczność likwidacji lub powstrzymania się przed tworzeniem tzw. prowincjonalnych uczelni, bynajmniej tych z wydziałami humanistycznymi. Do sekwencji Czech-ciech-ciachać-zabijać nie doszłam, ale to, co przebrnęłam, to też masło maślane, o konstrukcji dzieła nie wspominając. Ładna okładka, ale i tak baardzo szkoda kasy. Gdyby tak można było oddać i dostać zwrot...

Spodziewałem się dużo więcej po tej książce. Dawno już nie byłem tak zawiedziony. Autor przytacza cytaty ludzi którzy wymyślili sobie sami jakieś swoje teorie nie poparte niczym. Do tego narzeka że szkoda że to nie prawda co oni wymyślili. I literaturą historyczną to nie ma za dużo wspólnego. książka nie daje żadnego obrazu na poruszony temat.

To jest bardzo dobra książka jeżeli ktoś chce się zorientować w temacie o którym głośno obecnie na rożnych forach. Jest to kompendium wiedzy za/przeciw jak również wyważone opinie samego Autora. Oczywiście przeciwnikom teorii o istnieniu jakiejś formy państwowej Wielkiej Lechii nie jest na rękę aby ten temat poruszać, bo zakładają z góry, że znają treść książki bez czytania. Są to typowe założenia hejterskie.

Autor omawia nie tylko rożne opinie znane lub mniej znane w historii tego tematu, ale również daje wgląd w różnorodne opinie internetowych autorów. Dobra pozycja czytelnicza potrafi sama się obronić - i do takich ta książka należy ze względu na szeroka i dogłębną wiedzę jak i wyważony ton krytyczny.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny produkt pseudonaukowy Tomasza Kosińskiego. Nie tylko uwiarygadnia Wielką Lechię jako fakt historyczny, ale hejtuje wszystkie osoby prostujące kłamstwa takich ludzi jak Kosiński. Książka zawiera nieprawdziwe informację, jakobym był "bibliotekarzem UJK", co w tym przypadku ma mnie w oczach czytelników zdyskredytować. Ponadto moją książkę "Fantazmat Wielkiej Lechii" nazywa publicystycznym paszkwilem, nie podając żadnych zarzutów lub argumentów.

• 🎑 Słowiańskie fantasy
  • LEGIMI